Skocz do zawartości

Simson AVO


QUEEN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

policzymy ile Avo mamy na forum??ilu właścicieli??

 

 

ja jako pierwsza:)w moim garazu obok "cienia" stoi sobie :) simson avo sport , 1958 rok , czarny :banghead:

Edytowane przez QUEEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze z zalem powiedziec ze ............ byl :crossy:

Piekny, calkowicie odrestaurowny, AVO z 1959 roku.

Do czasu az pod moja nieobecnosc ( na czas sluzenia ojczyznie ) koles z braciszkiem nie rozwalili sprzeta :( :crossy:

To byly piekne czasy ............... :)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może dajcie jakieś fotki? Bardzo lubie te motocykle i aż żal mi sie robi jak widze na allegro jakiegoś choppera z Awo ;( A patrzenia na oryginalne maszyny nigdy za wiele także pochwalcie sie :flesje:

Edytowane przez Lukasz89

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jedna mała korekta nie AWO przez 'W' tylkoAVOprzez 'V'.Zerknijcie na tabliczkę znamionową.Ja dla pewności jeszce do książeczki gwarancyjnej z59 roku zajrzałem i oraz faktóry zakupu na raty i dokumentu potwierdzenia zgłoszenie do ewidencji pojazdu mechanicznego rówbnierz z 59 roku.Więc moi drodzy niekaleczmy nazwy tego pieknego już zabytka i uzywajmy AVO 425 S.Skrót 425 S oznacza 4-czterosów,25-pojemność 250cmmm,S-sport.

Ale wracajac do tematu jestem równierz poosiadaczem tego pieknego motocykla którego ojciec kupił w cześciach w latach 70 i tak do tej pory sobie czekał aż ja się nim zajołem.Planuję zacząć rekonstrukcję wjak najdrobniejszych szczegółach począwszy od oryginalnych części koncząc na oryginalnych kluczach i innych drobiazgach które nadadzą smaczku temu pieknemu pojazdowi.Posiadam równiez drugi taki z 57 roku tylko niestety bez silnika,ale mam zamian w tomiejsce silnik z Turista :biggrin: .Tylko niestety te pojazdy są bardzo drogie i całkowita rekonstrukcja zajmie mi zapewnekilka lata pracy i kasy(ubogi student pasjoinatazabykowych moto).Ale nic trudnego dla chcącego nieprawdaż(shl m11 z62 w99.9%odrestaurowałem i trwało to aż2.5 roku).Jesli macie wmiare oryginalnego avoka i macie zrobić czym duzo dokładnych zdjęć to bardzo by mi to pomogło w pracach przy maszynie albo chociaz jakiś link gdzie tegotypu żeczy mozna znależć.

 

 

Pozdrawaim wszystkich avoszczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z tą nazwą się nie zgodzę mam tu skan starego dokumentu Turysta i pisze jak byk AWO

 

http://img179.imageshack.us/my.php?image=6512yv9.jpg

 

i drugi

 

http://img443.imageshack.us/my.php?image=kft1551hj6.jpg

 

jak znadje gdzies w częsciach moja tabliczke znamionową to zaczaje jak pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak tylko jest mała róznica AWO Tourist to nie AVO Sport które dość znacznie sie rózniły.Jak dorwe skaner to też prześlę skany moich oryginalnych kwitów z 59 roku na których jest AVO-425S.A na tabliczce nawet niepisze AVO tylko Simson suchl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...