Skocz do zawartości

Przejażdżka południową stroną


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

shipp - mam wrażenie , że zaczynamy ci już chyba mieszać w głowie, co?

Prawda jest taka jak pisałeś - trasa idzie przez pół Polski i jakbyś chciał "dogłębnie" obejrzeć wszystko co jest tego warte - to by ci 2 miesięcy nie starczyło, a co dopiero 12 dni.

Jeszcze nie wiem co będę robił w wakacje, ale może gdzieś się po drodze przyłączę.

Pzdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nic podobnego! Siedzę sobie przy mapie, nanoszę trasę i biorąc pod uwagę ślimaczą prędkość średnią, zaznaczam sobie dzienny przejazd z punktu A do punktu B z międzyzatrzymywaniami się w ciekawych miejscach. Dzięki Wam mogę sobie "powybrzydzać" gdzie warto zajrzeć i w miarę możliwości wybrać jak najciekawszą trasę.

Sam nie jestem znawcą turystycznym po Polsce, ale jak kilkanaście osób doda coś od siebie, to raczej nie pominie się nic, co warto zobaczyć. No i w końcu ja zamierzam zaliczyć tę trasę od początku do końca, ale jeśli ktoś z Was przyłączy się w którymś momencie i przejedzie chociaż kawałek, to też już jest współautorem tej wycieczki.

Więc Panowie, ruszać głowami, a wyjdzie nam coś na pewno ciekawego :buttrock:

 

A Niedzicę i Czorsztyn MUSZĘ zobaczyć! /ciekawe czy są tam te tajemnicze sznureczli z węzełkami...?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To był taki figlarny żarcik...

A tak na poważnie to bardzo dobry sposób na info o najfajniejszych miejscach w danym regionie.

Osobiście polecam nabycie "Turystycznego Atlasu Samochodowego - Polska Jest Fajna" -wydawnictwa Demart. Wydawało mi się że znam już niektóre regiony Polski prawie na wylot, ale to co tam wyczytałem to absolutna rewelacja. Całość to zbiór nieznanych zupełnie i niezwykłych miejsc, ciekawostek, niesamowitych historii z nimi związanych itp. Na pewno przyda się do planowania różnych wypadów.

Pzdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę tego jest do zwiedzania, dlatego nic nie zwiedzaj hihih tylko jezdzij:)

Hehe, no to może zaplanuję sobie rundki po jakiejś urokliwej autostradzie...? :icon_biggrin:

A tak poważniej, wychodzi mi, że mniej więcej po około 30-40 minutach jazdy godzinka-dwie przerwy na zobaczenie tego czy tamtego, i znowu pół godzinki jazdy i godzinka przerwy i tak przez cały dzionek można zobaczyć 4-5 ciekawych miejsc i przejechać około 200 km. Jak dla mnie to w sam raz :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to może zaplanuję sobie rundki po jakiejś urokliwej autostradzie...? :icon_twisted:

A tak poważniej, wychodzi mi, że mniej więcej po około 30-40 minutach jazdy godzinka-dwie przerwy na zobaczenie tego czy tamtego, i znowu pół godzinki jazdy i godzinka przerwy i tak przez cały dzionek można zobaczyć 4-5 ciekawych miejsc i przejechać około 200 km. Jak dla mnie to w sam raz :clap:

 

Oczywiscie... dodaj jeszcze przerwy na tankowanie i obiad (rozumiem, ze polskie jedzenie prawda?).

Poza tym wazne jest aby znac dokladne godziny otwarcia niektorych obiektow zwiedzania bo co z tego ,ze zajedziesz o 16:00 gdzies jak bedzie zamkniete...

Ale spoko... takie tempo jazdy i zwiedzania mi odpowiada... da wypoczac dupce i kregoslupowi przy okazji.

Edytowane przez Belgu
Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że w tym roku także zaliczę tę traske ale cal będzie Krym, tak więc mozliwe że na siebie wpadniemy:)

Nie mam nic przeciwko temu, żeby poznać jak najwięcej ludzi z forum :crossy:

 

Szczególnie tych z bratnią krwią :) /ORh+/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitta, mmm757 jest już nas troje, można więc poczuć się nieco bezpieczniej ;)

Wstyd się przyznać, ale czterdziestka wchodzi na kark a ja jeszcze w Bieszczadach nie byłem. :wink: Zachaczałem o bliskie okolice, lecz trudno by to nazwać pobytem w Bieszczadach. Pomoc doświadczonych w tych pięknych stronach kraju jak najbardziej wskazana :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku rodzi się plan przejazdu. Brakuje mi trochę czasu, żeby przysiąść i porządnie machnąć całą trasę. Dlatego będę zamieszczał kawałki na bierząco. Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły na ew. korekty, proszę pisać.

 

Żary - Gryfów Śl.{zamek czocha} - 76 km /1,15 godz/ - 08.00 - 09.15 /przerwa 1,5 godz/

Gryfów Śl. - Karpacz {świątynia Wang} - 45 km /0,55 godz/ - 10.45 - 11.40 /przerwa 1,0 godz/

Karpacz - Kamienna Góra {widoczki} - 27 km /0,27 godz/ - 12.40 - 13.07 /przerwa 0,5 godz/

Kamienna Góra - Nachod {skalne miasto} - 52 km /0,41 godz/ - 13.35 - 14.16 /przerwa 2,5 godz/

Nachod - Kłodzko {zwiedzanie okolicy} - 41 km /0,31 godz/ - 16.45 - 17.16 /nocleg/

PIERWSZY DZIEŃ ŁĄCZNIE 241 km /ok.3,49 godz. jazdy/

 

Kłodzko - Moszna {zamek} - 82 km /1,24 godz/ - 08.00 - 09.24 /przerwa 1,0 godz/

Moszna - Zebrzydowice {zamek} - 96 km /1,45 godz/ - 10.25 - 12,10 /przerwa 1,5 godz/

Zebrzydowice - Strumień {zamek} - 14 km /0,19 godz/ - 13.40 - 13.59 /przerwa 1.0 godz/

Strumień - Babice {zamek} - 57 km /0,59 godz/ - 15.00 - 16.59 /przerwa 1.0 godz/

Babice - Kraków {jest co zwiedzać} - 33 km /0,31 godz/ - 17.00 - 17.31 /nocleg/

DRUGI DZIEŃ ŁĄCZNIE 282 km /ok. 4,58 godz jazdy/

 

Kraków i okolice

TRZECI DZIEŃ TYKO KRAKÓW I OKOLICE. Tutaj liczę na pomoc Krakusów. Raczej nie przewiduję jeżdżenia po Krakowie, a bardziej jego okolicach. Wawel i inne bardzo znane miejsca w samym mieście zna każdy, więc nie ma potrzeby zakłócać ruchu w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...