Skocz do zawartości

Zegary do CB 750 Sevenfifty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem wczoraj CB 750 niestety z uszkodzonymi zegarami... Bardzo ciężko znaleźć używane. I tak się zastanawiam czy nie pasowały by np. od CB 500? Zawsze była by to jakaś alternatywa gdyby nie udało mi się kupić oryginalnych... Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedzi :biggrin:

 

Chętnie również porozmawiam z osobami które mają, bądź miały Sevenfifty i co nieco przy niej grzebały :buttrock:

 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i co nie co grzebalem :flesje: co ci nie chodzi w zegarach?? przeciesz sa one mechaniczne bynajmniej predkosciomierz, jak cos potrzebujesz wiedziec to wal smialo na gg 1442140 niestety bede dopiero poznym wieczorem ;/ swieta;/ , pochwal sie fotkami :icon_razz: i opisz co i jak. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary mi nie działają bo... ich nie mam :D Właściwie to został kawałek obrotomierza :D Fotek póki co nie mam, ale motocykl ogólnie jest dosyć zaniedbany i sporo pracy będę musiał w niego włożyć.

 

Tak przy okazji, da się z tabliczki znamionowej odczytać rok produkcji?

I chętnie wysłucham jeszcze innych opinii na temat zegarów :)

 

A z Tobą rybson13 chętnie porozmawiam, ale też albo wieczorem albo po świętach bo mnie raczej w domu nie będzie. Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarow-to najlepiej zaloguj sie na www.dofo.livenet.pl i tam popytaj. Poza tym niezawodny ebay.de :) Co do roku produkcji-to popatrz np. na przewody hamulcowe ,jezeli masz jakies watpliwosci. Jest tam wybity miesiac i rok produkcji-da to jakis poglad. A czemu pytasz o wybity rok produkcji, masz jakies zastrzezenia do autentycznosci?? Poza tym to poka poka fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zalogowany na tej stronie, ale coś ostatnio się psuje :/ Forum nie działa... Na ebay.de znalazłem jedne i póki co nie na moją kieszeń :D

 

A co do roku produkcji to go poprostu nie znam :) Kupiłem od znajomego który sprowadził ten motocykl z Francji, dokumenty będe miał dopiero w połowie stycznia... Dosyć dziwnie to wygląda, ale nie mogłem się powstrzymać :smile:

 

A macie jakieś linki do ciekawych stron o Sf? Albo w jakich latach było czarne lakierowanie, ze srebrnymi naklejkami i szarym silnikiem? :)

 

Pisałem już że fotek póki co nie ma :evil:

 

Podoba mi się wydech jaki jest u mnie założony. Dokładnie taki jak na tej aukcji:

 

http://cgi.ebay.pl/LASER-4-1-Auspuff-Exhau...1QQcmdZViewItem

 

Aha, zapomniał bym :P I jeśli by ktoś mógł to proszę podesłać zdjęcie jak wygląda mocowanie akumulatora, bo niestety u mnie go brakuje. Z góry dzięki :)

 

Marcin

Edytowane przez Marcin17Tbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No to ladnego paciaka kupiles :buttrock:.

Ja smigalem swego czasu na SF - nakulalem na niej prawie 14kkm. Teraz moja kochana posiada Rybson13 :banghead:.

Stronka moja m. in. o Seven Fifty - http://republika.pl/zbyhu1/moto

 

Po przewodach hamulcowych nie ma co patrzec na rocznik :banghead:. Moja SF byla z roku 95, a przewody hamulcowe i poczki byly z 92 roku.

Marcin - jakiego koloru masz silnik? Jesli srebrny, to masz SF sprzed podaj 96 roku. Czarne silniki byly w nowszych Sevenkach.

Rocznik mozna niby tez sprawdzic na felgach, ale one tez mogly zostac zmienione w moto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No to ladnego paciaka kupiles :buttrock:.

Ja smigalem swego czasu na SF - nakulalem na niej prawie 14kkm. Teraz moja kochana posiada Rybson13 :banghead:.

Stronka moja m. in. o Seven Fifty - http://republika.pl/zbyhu1/moto

 

Po przewodach hamulcowych nie ma co patrzec na rocznik :banghead:. Moja SF byla z roku 95, a przewody hamulcowe i poczki byly z 92 roku.

Marcin - jakiego koloru masz silnik? Jesli srebrny, to masz SF sprzed podaj 96 roku. Czarne silniki byly w nowszych Sevenkach.

Rocznik mozna niby tez sprawdzic na felgach, ale one tez mogly zostac zmienione w moto.

 

Pozdrawiam

No to niezly skladak to musial byc, zbyhu ;)u mnie moto jest z 99 roku a przewody sa koncowka 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Czemu przewody hamulcowe byly jakie byly, to nie wiem, ale boczek to przy byle glebie mogl strzelic. A moja SF na pewno lezala na obu bokach i to wiedzialem, jak moto kupowalem :buttrock:.

Przewody wymienilem na stalowy oplot i gralo :banghead:. I mysle, ze niejedna SF moglaby pozazdroscic mojej wygladu i stanu technicznego :banghead:.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak predkosciomiesz napewno bylby ok jak kupisz slimak i przednie opona bedzie taka sama jak w cb250 cb500 hornet czy kazde inne moto rozmiar musi sie zgadzac, obrotomierz jesli jest elektornik no to bedzie okej ale tego nie wiem az pojde sobie zaraz zobaczyc z ciekawosci :bigrazz: na przewody niema co patrzec to tak jaK szyby w aucie, jak zostaje w fabryce to laduja az do skonczenia zapasow, to czy jest to paciak zalezy od ceny jaka dales:), ja dalem ile dalem i z przyjemnoscia pogrzebalem przy motongu jest bardzo przyjazny jesli chodzi o jakiekolwiek naparwy czy eksploatacje i robi sie to szybko i sevenka to wynagrodzi naparwde spoko sprzecik sie zakochasz tak jak ja :cool: :cool: moj lezal na boku napewno 1 raz no widac po tlumiku prawym i leciutko wgieltym baku(tak jakby od kolana) no i ten maly dzwonek zbyha- ale potwierdza to tylko ze ten motór to twardy sprzecior bo kto na niego popatrzy to mowi ze wyglada jak nowy choc na liczniku juz ponad 73tys km co zreszta nie robi na niego zadnego wrazenia :lalag: a malowany byl tylko blotnik a moto swieci sie jak nowka, ale to tez dlatego ze to turystyk i moge sie zalozyc ze nikt go nie katowal i nie bedzie katowac bo juz u mnie zostanie w rodzine na zawsze, zaduzo mi radosci sprawil nagle sie pojawiajac zebym mogl go sprzedac :bigrazz: :bigrazz: :bigrazz: popracuja na nią a napewno bedziesz zadowolony

 

 

a tak pozatym nie ma motocykli ktore nie lezaly, oprocz nowych z salonu:) bynajmniej takie moje zdanie tylko jedni zrobia byle jak- ze odrazu poznasz, a niektorzy beda robic dla siebie i nowy wlasciciel nie pozna dlatego czasem lepiej kupic taki zeby co nie co sobie samemu zrobic niz miec partaczone przez handlarza

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena jest dobra według mnie :bigrazz: Ani razu nie widziałem tak niskiej na Allegro. Mam nadzieję że uda się coś wymyśleć z tymi zegarami bo póki co jest jakoś pusto :bigrazz: Jest kilka rzeczy do wymiany czy poprawienia, ale po stłuczce to wiadome. Najbardziej martwi mnie to że chyba stał pod chmurką bo rama i inne części są pomalowane pędzlem na czarno... Prawdopodobnie będe musiał pomalować ramę od nowa, a to raczej sporo pracy z rozkładaniem, a potem składaniem wszystkiego...

 

No ale cóż, dobra cena to teraz trzeba trochę popracować :bigrazz:

 

 

 

Właśnie porobiłem kilka zdjęć mojej CB :bigrazz:

 

http://marrcin.getphoto.pl/

Edytowane przez Marcin17Tbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos chcial zobaczyc jak bedzie wygladac sevenke przy magicznym 200km/h i drzewie, mysle ze wyszla calkiem ok :)

 

kiera jak od stuntu;D szkoda tylko ze ma lagi krzywe, jesli chcesz do jako takiego wygladu doprowadzic i w miare oryginalnego to 2000zl nie twoje

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...