Skocz do zawartości

Gdzie kupić tłumik do enduro


Gość Sylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dokładnie, CRD specjalizuje się w tłumikach do enduro i cross. IMHO aby osiągnąć zamierzony cel, a więc zwiększenie mocy, powienieś zainwestować w cały układ wydechowy. Puszka daje tylko dźwięk, niewiele więcej. Dopiero ddokładnie opracowany cały układ wydechowy, od wyjścia z kolektora aż do końcowej puszki daje efekt. Chyba najlepiej odpwoiednie parametry ma opracowany Acrapovic, ale o ile się nie mylę, Acrapovic nie robi układów wydechowych do enduro. Dzisiaj przejechałem sie chwilę na 450 EXC z nowym układem wydechowym CRD (kosztował około 3000 zł). Coś niesamowitego!!! Zupełnie inny motocykl niż na fabrycznym układzie.

Także polecam zakup całego wydechu - od początku do końca. Lepiej dołożyć niż wydać kupę kasy tylko na głośniejszy wydech (sam możesz go sobie w środu rozwiercić usuwając nadmiar rur przelotowych w opryginalnym tłumiku, tylko po co?).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej odpwoiednie parametry ma opracowany Acrapovic' date=' ale o ile się nie mylę, Acrapovic nie robi układów wydechowych do enduro. [/quote']

nie prawda. :( Akrapovic robiwydechy do enduraków. Przynajmniej do Ktm-ów i Yamah. Za chwilkę na forum zapodam zdjęcie. muszę tylko wejść na windowsa 98 i zeskanować Wam fotkę z gazety :( za 5 min będzie fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pewnie masz rację, po prostu nigdy się nie spotkałem z Acrapovicem w enduro.

A nie nakleił sobie ktoś przypadkiem naklejki Acrapovica na ten tłumik? Chodzi mi o to, że Acrapovic daje naklejki na swoje wydechy, a nie blaszane tabliczki z logo. Najlepiej zapodaj zdjęcie KTMa bo chciałbym zobaczyć jak wygląda przerobiony wydech od silnika po puszkę, to jest zawsze najciekawsze. Acrapovic właśnie z tego słynie - perfekcyjnego obliczenia parametrów układu wydechowego, niezbędnych do zaprojektowania układu o jak najlepszych osiągach. Dlatego właśnie np większość R1 po tuningu układu wydechowego ma założone Acrapovice - zwróćcie uwagę, znacznie rzadziej znaleźć można inne tłumiki, a na zawodach niemal wszystkie Yamaszki śmigają na Acrapovicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz fotki. niestety nie widać, że to jest akrapowic... :( mogę Cię jednak zapewnić. jest to zrobiomy przeze mnie skan z gazety ,,Motocykl" z Lutego 2002 roku :( Tematem, w którym zawarte są te zdjęcia jest wizyta w fabryce Akrapowica, a do zdjęć są podpisy i dlatego można być pewnym, ze są to akrapowice z Yamaszce i Ktm-ie :(

akrapovic.JPG

akrapovic2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzięki, te fotki rzeczywiście już widziałem - w lipcowym ŚM.

Ale widać, przede wszystkim na pierwszej fotce, że aby uzyskać moc z tuningowego wydechu potrzebne jest przede wszystkim doskonale dopracowane prowadzenie, kształt, średnica, objętość, materiał, itd, itp rur wychodzących z silnika. Puszka na końcu to tylko dźwięk. Moc daje przede wszystkim rura wydechowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc znam taka firme pod wawa robia tlumiki na zamowienie z aluminium sa producentem tlumikow samochodowyc ale oba motocyklowe robilem u nich kopie yoshimury owala z 2 koncowkami racinga ze stronki sciagnolem troche detali jk tlumik wyglada od srodka i zrobili identyczny koszt 400 zlotych, robiatez cale wydehy ale musisz doplacic 300 firma nazywa sie el-tech jak bylbys zainteresowany kliknij dam ci namiary moj gg 1653900 pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...