Skocz do zawartości

Jeśli mam A1 moge jeździć ...


ostry1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie !

 

Pytanie nie bylo ile to ma koni !!!

 

Pytanie bylo Czy A1 mozna jezdzic tym a tym.

 

A1 upowaznia Cie do prowadzenia pojazdow ( 2 00 ) do pojemnosci 125 ccm i do mocy 11 kW = 15 koni mech.

 

Jezeli przekraczasz jeden z warunkow automatycznie ladujesz w klasie A, czyli jezdzisz bez uprawnien !!!

 

pozdrowienia

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prędkośc powinna być ograniczona do 100 km/h (zablokowany). Ale tyle to teraz większosć motorowerów jedzie :banghead:

 

Nie wiem jak jest w PL z kategoria do predkosci. W Niemczech od 16 - 18 r.zycia A1 ograniczone jest do

80 km/h. Po skonczeniu 18 r. zycia nie ma juz ograniczen predkosci ( dalej jestesmy w A1 ). Nie jest wazne jaka predkosc rozwiniesz jezeli nieprzekroczysz obu parametrow.

 

Np.

Sachs XTC 125 osiaga predkosc 120 km/h ( w papierach - czyli rzeczywista - nie na szybkosciomierzu )

Cagiva Mito 124 km/h

 

:clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest jednoznaczna, bo podczas kontroli Policja patrzy na to co jest napisane w dowodzie a w wiekszosci 125cc jest napisane 11kW - czyli na A1. Widzialem dowody od EXC na 11kW :banghead:, ale jesli Policja sie przyczepi to mozesz miec problemy, bo pojada na hamownie i to nie problem sprawdzic moc motocykla, ale tutaj dalej mozna temat ciagnac, bo mianowicie jak mieszkasz na zadupiu to nie wiem skad Ci Policja hamownie do mierzenia mocy wytrzasnie ?? Na stacjach kontroli pojazdow jest raptem kilka w Polsce. Powiem wiec tak: Jak w dowodzie bedziesz mial 11kW to mozesz sie kusic o jazde takim moto po drogach publicznych.

Co do RXa to mialem Aprilie Tuareg Rally 125cc na silniku rotaxa -takim jak jest w RXsie i 30KM to moze i ta maszyna ma, ale czy cos wiecej to smiem watpic. Moze kon czy 2 konie wiecej ale tak ja wyzej napisane 33KM to MAX !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na tą hamowanie to od razu sprzęta nie wezmą więc jest czas na "kastracje" :banghead:. RX 125 odblokowany ma 33KM ;]. Mój ma układ wydechowy Arrow który według producenta podwyższa moc od 3 do 5km. Licze tylko to 3 więc 33+3=36 :] Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ks-rider dobrze napisał, ale ja to bym tam smigał na tym co jest i jak najszybciej zrobił sobie A

Ja śmigałem odblokowaną rs125, wystarczy że w dowodzie jest wbite 11kW. W 99% przypadków nie będzie żadnych problemów, reszta to policjanci z kompleksami :D

Wg polskiego prawa na A1 można jeździć motocyklem który ma pojemność do 125ccm i moc poniżej 11kW. Co do prędkości, to nei ma ograniczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...