Skocz do zawartości

scottoiler


Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisal Adam. Mozna to zrobic samemu za grosze!! Kolega sobie zrobil wersje z elektozaworkiem dzialajacym po wlaczeniu swiatel mijania. Swietna sprawa. Moze kolo troche sie syfi ale nie ma problemow w dalszej trasie.

 

Wystarczy kupic jakis pojemniczek, zestaw do drenazu zyl, ekletrozaworek i jakies twarde "slomni" z tworzywa sztucznego np z dezodorantu czy tez jakis pefrum. Do lepszej regulacji moze byc zastosowany zaworek srubowy stosowany w akwarystyce. Koszt ok 30-40zl :flesje:

Nie pamietam adresu strony jednego z forumowiczo ale mam zdjecia takiej samorobki. Mam nadzieje ze sie nie obrazi i zamieszcze fotki tego wynalazku.

http://img222.imageshack.us/my.php?image=scottoiler1id1.jpg

http://img187.imageshack.us/my.php?image=scottoiler5te7.jpg

 

Jak wspomnialem mozna to udoskonalic o elkto zaworek a przeplyw kontolowac zaworkiem srubowym lub innym majacym mozliwosc takie regulacji

Albo zamiast elektrozaworka dać kranik podciśnieniowy i będzie działać jak fabryczny scottoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wielkie dzięki Panowie ale nie piszcie byle coś pisać, :) odpowiedzi 8 konkretna 1 dzięki Wojtasik. :)

 

PS. znaczy sam dojdę jak to ustawić jak mówiłeś trzeba próbować. może ktoś jeszcze ma taki bajer oryginalny i cos wie ??

na temat własnoręcznie robionych scottoilerów jest mnóstwo na tym forum a mi chodzi o zupełnie cos innego :(

 

pozdrawiam wszystkich

Miałem scottoilera w VZ800 i ustawiałem go w zależności od warunków, w pyle i piachu wyłączałem, na trasie dawałem więcej niż połowę a w mieście jedną trzecią

Regulacja jest płynna, więc trudno określić to dokładnie.

Mam kontakt z nową właścicielką i nie zrobiła żadnych zmian w moich zaleceniach (ustawieniach)

Pamiętaj, że to działa na ciśnienie z gaźnika, więc im wyższe obroty rym większa dawka

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Jawa 350TS

Ural M67 700cc!!

VZ800 Desperado

XV 1600A Wild Star

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...