Skocz do zawartości

125 cz 250 na poczatek i jaka marka?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

o kur ale to potaniało, wiosną chciałem kupić to po 4 stówy chodziły :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba za stary jestem na naukę jazdy wyczynowej... i kolano mam już bardzo "zużyte"... Pozwólcie, że będę z konieczności zwolennikiem spacerowej jazdy enduro z naciskiem na liczenie kilometrów a nie godzin. :lalag:

Co nie znaczy, że potępiam wyczyn i zmiany tłoka co 20 motogodzin :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo to mój kolega ma kx 250 i już tłoczek kończy drugi sezon :( a lata niemało robimy niekiedy takie traski nawet po 200 km a tak to co weeken sie zazwyczaj lata, ten tłoczek przeżył sprzęgło w tym motorze :clap:

no to pewnie juz zamiast selekcji A lub B ma D. Jestem o tym wręcz przekonany.

To ze jezdzi sie duzej niż motogodziny nas puszczają to nie oznacza ze tłok peknie bo jest zmeczony materiał itp. chodzi o to ze tłok po pewnym przebiegu traci swój wymiar i w momencie gdy podczas swojej pracy idzie w górę przekrzywia sie (setne milimetra) i ryje nicasil na przedniej czesci cylindra, dlatego najczęstszym miejscem przetarć nicasilu są okolice kanału wylotowego.

Zmęczenie materiału dotyczy natomiast korby która ma zywotność (uproszczając) 2 lub 3 tłoki czyli katalogowo jak podaje producent kolo 40MH (zawodowstwo).

Pozdr :eek:

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie zmienianie tłoka raz na 3 lata to fałszywa oszczędność bo kiedyś to wszystko sie rozpierdoli i zamiast 400zł za nowy tłok zapłacimy za połowe nowego silnika. Jak ktoś tak dba o stan tłoka to napewno też nie myśli że co max 10mth trzeba zmieniać olej w skrzyni (mowa o 2T), co sezon nowy olej w lagach by sie przydał bo on w końcu też ma właściwości smarowania...z korbą jest tak u mnie że co 2 wymiane tłoka ale to też zależy od stanu.

A co do tego licznika to jest zajebisty, cena zajebista i w ogóle mega. Gdyby nie święta i pusty portfel to bym to zamówił. Na nowy sezon wystartuje z czymś takim bo dotychczas mierzyłem w litrach paliwa ale nie jest to tak dokładne i miarodajne jak licznik mth. Klarownie napisane co i jak i nie ma przekłamań.

Edytowane przez Kaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego licznika to jest zajebisty, cena zajebista i w ogóle mega. Gdyby nie święta i pusty portfel to bym to zamówił.

 

No nie sądziłem, że Ty masz problemy z pustym portfelem.... Sory.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha weź człowieku sie zastanów co piszesz. Muszisz walić offtopa? Nie lubie tandeciarstwa i gówna wiec wole oszczędzać i kupić coś dobrego. Niestety tanio i solidnie dosyć rzadko idzie w parze. Jeśli chodzi o buty (bo sądze ze do tego wątku sie odwołujesz) to tak jest zawsze.

I nie myśl że tatuś kupił mi motor i strój, bo jak narazie to na wszystko sam sobie zapracowałem i CHYBA MI SIE COŚ OD ŻYCIA NALEŻY wiec jeżeli po wypłacie mam kase to kupuje to na co mnie stać i powoli składam a nie kupuje sterte gówna na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha weź człowieku sie zastanów co piszesz. Muszisz walić offtopa? Nie lubie tandeciarstwa i gówna wiec wole oszczędzać i kupić coś dobrego. Niestety tanio i solidnie dosyć rzadko idzie w parze. Jeśli chodzi o buty (bo sądze ze do tego wątku sie odwołujesz) to tak jest zawsze.

I nie myśl że tatuś kupił mi motor i strój, bo jak narazie to na wszystko sam sobie zapracowałem i CHYBA MI SIE COŚ OD ŻYCIA NALEŻY wiec jeżeli po wypłacie mam kase to kupuje to na co mnie stać i powoli składam a nie kupuje sterte gówna na raz.

 

 

Zawsze dobrze jest wysuchać kogs bardziej doświadczonego mądrzejszego i zorientowanego w temacie....

Jak będziesz miał na utrzymaniu tyle ile ja mam to wtedy mnie pouczaj.

Narazie (jak się domyślam) to co zarobisz masz dla siebie i nie musisz się martwić o rachunki itp. więc nie zgrywaj KOZAKA.

 

Hahaha weź człowieku sie zastanów co piszesz. Muszisz walić offtopa? Nie lubie tandeciarstwa i gówna wiec wole oszczędzać i kupić coś dobrego. Niestety tanio i solidnie dosyć rzadko idzie w parze. Jeśli chodzi o buty (bo sądze ze do tego wątku sie odwołujesz) to tak jest zawsze.

I nie myśl że tatuś kupił mi motor i strój, bo jak narazie to na wszystko sam sobie zapracowałem i CHYBA MI SIE COŚ OD ŻYCIA NALEŻY wiec jeżeli po wypłacie mam kase to kupuje to na co mnie stać i powoli składam a nie kupuje sterte gówna na raz.

 

 

Zawsze dobrze jest wysuchać kogs bardziej doświadczonego mądrzejszego i zorientowanego w temacie....

Jak będziesz miał na utrzymaniu tyle ile ja mam to wtedy mnie pouczaj.

Narazie (jak się domyślam) to co zarobisz masz dla siebie i nie musisz się martwić o rachunki itp. więc nie zgrywaj KOZAKA.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...