Skocz do zawartości

Hydrauliczne hamulce do uralca


pietroni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zbieram opinie i sposoby takiego rozwiązania w zimę się biore za taki patencik bo z tymi hamulcami dzwon murowany a niestety w moim przypadku to nie wchodzi w rachubę Proszę o konkretne opisy i jeśli jest to możliwe fotki. temat dotyczy raczej osób które taki patent posiadają a wiem że kilka zaprzęgów już pomyka z takim patentem, i podobno niema porównania, :) kaolaskę tyż chcę zaopatrzyc w taki patencik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to: zamierzasz zastosować hydrauliczny system do oryginalnych bębnowych hamulców, czy zainwestować w tarcze?

Jeśli pierwsze - http://www.redmotorz.studioo.pl/technika/h...ce/hamulce1.htm , ale to zapewne z redmotorzów znasz.

Jeśli natomiast drugie - podjedź do PJP. Tam już mają doświadczenie z zakładaniem tarczówek na przód do Urala :). Na lisie poznałem człowieka, o którym w PJP słyszałem. Kiedyś jechał z jakimś chłopaczkiem w koszu i z podporządkowanej wyjechał im Żuk. Nie wyhamowali, walnęli w Żuka. Uralowi w sumie nic się nie stało, im też, natomiast Żuk skończył na dachu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej zalozyc kompletny przod od innego motocykla, jesli to zaprzeg to najlepiej na wahaczu pchanym. Niestety taki dobry przod mialo tylko BMW z lat 69 tych i to bez tarczowki.

Ogladalem wczoraj nowe Urale z 2006 / 7r wszystkie z tarczowkami i wole beben z przodu - motocykl traci charakter. Dobrze zrobiony beben nie jest gorszy od pojedynczej tarczy a to ma nowy Ural.

Jedyny klopot to to, ze niewiele uralowskich bebnow jest dobrze zrobionych.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód to nie problem pompka z MZ z klamką kawałek przewodu i tłoczek od czegoś tam i działa, tył z koszem najpierw zrobie, falbany zostawiam. Liczyłem to, motocykl z koszem 320 kg 3 pacjentów na nim 250 razem 570 kg nic dziwnego że dzwony to normalka na dwóch bębnach marnej konstrukcji :wink: mam kontakt z ludżmi z redmotorz oczywiście dzielą się swoją wiedzą ale dobrze miec więcej informacji co by zrobic to jak naj lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...