Skocz do zawartości

Honda CRM czyli powrót do korzeni :)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze pójdzie to na nowy sezon chciałem drogą kupna nabyć jakieś lekkie enduro. Kiedyś miałem CRM 125 i bardzo mi przypasowało to moto więc teraz chciałbym do niego powrócić. Na pewno część z Was orientuje się ile trzeba zapłacić za rocznik np 97/98 ?? Z tego co widzę na allegro niektórzy cenią sobie te pierdopędy nawet po 7 tys. Jednak za taką cenę wolałbym kupić exc 125 '98 np ten: http://allegro.pl/item145791383_ktm_125_exc.html Czy jest sens pakować się w takiego ktm'a?

 

Opinia Dominika mile widziana :icon_razz:

 

Pzdr

Radek

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień jezdzisz mocnym motocyklem wiec męczył byś się na CRM :clap:

TEn EXC z Twojego linka jest bardzo ładny bo ten Kwasa to w porównaniu nie za ciekawie wyglada :icon_question: Przyjemność jazdy na takim KTM gwarantowana :bigrazz:

CRM dobry sprzet ale dla początkujących. EXC ma zawieszenie dzieki króremu w terenie jazda bedzie własnie przyjemnościa a nie męką i zbędną stratą energii którą mozna wykożystać na np. wiekszą ilość godzin jazdy :)

 

ten KTM to pierwszy już z nowym rozsądnym silnikiem i zawieszeniem oraz dowym designe. Starszego od tego nie polecam.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali strzałek czy gawron nie ma porównania.

CRM jest dużo cięższa, ma gorszy silnik i zawieszenie.

EXC to już hard enduro z prawdziwego zdażenia o czym sam wyśmienicie wiesz. Za CRM nie dałbym więcej niż 4,5k... zesztą jak za każdy motocykl jej klasy.

Co do EXC Kwasa to może i nie jest idealny z zewnątrz ale silnik to igła. Wymienione pełno rzeczy.

Po tym jak pojeździłem troche exc enduroguy'a jestem zakochany w tym motocyklu i myśle że po Ts będe celował właśnie w sete z lat 98-99.

Można kupić za bardzo przyzwoite pieniądze a motocykl jest klasą samą dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wiadomo,że EXC to wyczynowe enduro a CRM to "wyczynowe enduro" do sklepu po bułki :banghead: Narazie orientuję się w temacie bo jeszcze nie mam uzbieranej całej kasy. W innym przypadku ktm by już stał w moim garażu:] A jak wygląda exploatacja takiego ktm'a, jest dużo droższa niż np crm? Jak często trzeba zmieniać tłok i ile taka przyjemność mniej więcej kosztuje? Ile można zapłacić za takie moto 6tys to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z utrzymaniem nie jest tak źle :) natomiast w porównainu do CRM to dość drogo wychodzi.

EXC bedzie palił znacznie wiecej a tłoka wypadało by zmiecić raz na sezon. Koszt tłoka to kolo 400zł a przekładka jest banalnie prosta. Jak byś sie upierał ze sam nie chcesz tego robić to w serwisie kolo 200zł.

To jest oczywiscie teoria bo znajomy w EXC z 2000r to włansie tak remont raz na rok robi to od 3 lat zakłada cały czas selekcje B bo nie ma narazie potrzeby dawać wiekszego tłoka więć na siłe pewnie mozna przeciągnąć do 1,5 sezonu na jednym tłoku tyle ze jak dla mnei ten rok to max. a gosc dosc ostro jezdzi i w kazdych amatorskich zawodach startuje.

No a CRM to wiadomo remont raz na dłuuugi czas :P

Coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to, że posiadam CRM, to zdecydowanie polecam EXC! Zdecydowałem się na CRM ze względu na okazyjną cenę, inaczej bym jej nie kupił (3,7 pln)! CRM na kiepskie zawieszenie no i mocy mogło by być więcej!

Jeśli chodzi o remonty to mi po trzech miesiącach użytkowania pękł pierścień i popsuł tłoka i nicasil, ale fakt że konkretnie dostawała po dupie! Musiałem zainwestować w nowy tłok i tuleje cylindrową.

Jeśli w tych samych pieniądzach to zdecydowanie EXC!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze pierscien pekl nie bylo spowodowane raczej tym ze latales caly czas na 100% mozliwosci tylko pewnie ktos zapomnial 3 lata temu ze trzeba tlok zmienic :icon_mrgreen:

 

EXC125 NIESTETY ( :) ) cholernie teraz poszly w dol takze wg mnie nic tylko brac. Tamten wyglada naprawde elegancko i dobrze ze to juz ten z kopka po prawej stronie!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...