Skocz do zawartości

Nowe przespisy dotyczące prawa jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem dzisiaj moim Bandziorem na przeglądzie. Podczas rozmowy z gościem który robi przeglądy powiedziałem ze nie mam jeszcze prawa jazdy a on powiedział żebym sie spieszył bo od nowego roku ma być taki przepis, że najpierw robimy A1 na którym jeździmy 2 lata a dopiero potem można zrobić pełne A. Czy to prawda? Słyszał ktoś o tym? Jeżeli to prawda to sie chyba załamie :clap: W sumie to jest dobry przepis ale ja jeżdże 6 lat na 125 a w ostatnim roku dużo jeździłem Hondą CB 400 i raz Rf 900 R więc myśle że te prawko A1 jest mi w ogóle nie potrzebne, no i kupiłem już Bandita....

Edytowane przez Lukasz89

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego uważam że lepiej by było gdyby jednak to wszystko wprowadzono w życie, napewno nikomu to nie zaszkodzi. Ale mam nadzieje że ja sie na to nie załapie :)

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

Też nie sądzę, aby to była prawda. Poza tym, taki przepis byłby IMHO niezbyt mądry. No bo skąd można mieć pewność, że ktoś, kto zrobi A1, będzie przez 2 lata jeździł na małym motocyklu i nabierał wprawy? Jego prawo jazdy może przecież leżeć przez te 2 lata w szufladzie, tak więc do egzaminu na A może on nie zdobyć żadnego doświadczenia w jeździe, a jedynie nabawić się tzw. wtórnego analfabetyzmu. W moim przypadku było tak: późną jesienią '95 zdobyłem prawo jazdy kat. AB, MZ-etkę kupiłem dopiero wiosną '99, a do tego czasu jeździłem głównie rowerem. Tak więc przez ok. 4 lat byłem encyklopedycznym przykładem paper drivera.

 

Reasumując: już jeśli, to możliwość przystąpienia do egzaminu na kolejne kategorie motocyklowe uzależniałbym raczej od wieku, a nie od czasu posiadania niższej kategorii.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie sądzę, aby to była prawda. Poza tym, taki przepis byłby IMHO niezbyt mądry. No bo skąd można mieć pewność, że ktoś, kto zrobi A1, będzie przez 2 lata jeździł na małym motocyklu i nabierał wprawy? Jego prawo jazdy może przecież leżeć przez te 2 lata w szufladzie, tak więc do egzaminu na A może on nie zdobyć żadnego doświadczenia w jeździe, a jedynie nabawić się tzw. wtórnego analfabetyzmu. W moim przypadku było tak: późną jesienią '95 zdobyłem prawo jazdy kat. AB, MZ-etkę kupiłem dopiero wiosną '99, a do tego czasu jeździłem głównie rowerem. Tak więc przez ok. 4 lat byłem encyklopedycznym przykładem paper drivera.

 

Reasumując: już jeśli, to możliwość przystąpienia do egzaminu na kolejne kategorie motocyklowe uzależniałbym raczej od wieku, a nie od czasu posiadania niższej kategorii.

 

 

Prawda, prawda. póki co ustawa jest na poziomie projektu.

 

http://www.mtib.gov.pl/projektyustaw/1328.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...