Skocz do zawartości

Jak to wypolerowac ? Boczna pokrywa virago 535


kusztyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupilem do wiertarki papier scierny taki na rzepy fajnie to idzie tym :biggrin: Jutro chyba bede wyciagac pokrywe i jechac :icon_razz: Kupilem tez wodny pozniej na koniec wodnym przejade... i potem jeszcze polerka pasta. I moze lakier?

 

A tak na marginesie ile kosztuje pochromowanie tlumika? Tylko tej rury z przedniego cylindra? Tak mniej wiecej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem do wiertarki papier scierny taki na rzepy fajnie to idzie tym :icon_razz: Jutro chyba bede wyciagac pokrywe i jechac :biggrin: Kupilem tez wodny pozniej na koniec wodnym przejade... i potem jeszcze polerka pasta. I moze lakier?

 

A tak na marginesie ile kosztuje pochromowanie tlumika? Tylko tej rury z przedniego cylindra? Tak mniej wiecej??

1. Wytrawienie starego chromu.

2. Szlifowanie do gładkiej powierzchni.

3. Odtłuszczenie.

4. Miedziowanie.

5. Chromowanie.

sam widzisz, jaki to proces. Chromowanie to nie problem, ale kazdy krok kosztuje. Samo chromowanie może kosztować od 20 zeta za dm2. Nie lepiej poszukać takiego kolanka? Kontaktowałeś się z Harmannem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr kluczyka masz w książce serwisowej o ile wpisany.

 

Widze że kupiłeś nie obrażając tego grata ( nie obrażając) z allegro. Ile ci gościu spuścil z 4 tys???

 

widzialem to i masz

coś stuka ja oceniam że rozżąd

troche to pordzewiane

łańcuch też do wymiany i zębatka taka sobie

no i nie wierze w ten przebieg...........

 

Nie obrażając ale za 5,5 - 6 tys masz maszyne bez roboty z niemiec a jak dobrze trafisz to z polski znajdziesz.

 

 

 

Wiesz virówa taka droga nie jest że w komisie stoi po 6 - 7 tys nie znaczy że tyle kosztuje.

W każdym bądz razie życze ci powodzenia w doprowadzeniu moto do stanu idealnego.

 

 

TAK na marginesie ja kupiłem virówe 250 za 5k pln w stanie idealnym 97r z tym że ściągnięta przez kumpla z niemiec z salonu tak że mam nawet gwarancje i przebieg 7,5 tys :icon_arrow:

No ale to okazja.

 

A i mi sie jeszcze przypomniało coś tam z pod gaźnika albo z wężyka cieklo.

 

Prześle ci nazwe pasty czeskiej którą dostałem z moto. Droga cholera jest ale raz przetrzesz i masz błysk nawet alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie pomyliles nie kupilem zadnego grata z allegro! Moto mam z niemiec i dostalem go prawe za darmo! Od znajomego wujka z niemiec. A kluczyka nie mial, bo jak pisalem moto stal u niemca 5lat (wiec gosciu mogl stracic) bo mial drugi moto jakies suzuki i tego nie uzywal. Stan jest dobry wszystko ma orginal tylko troche zapuszczony... poczyscic trzeba itp. Tylko silnik byl do zrobienia trzeba bylo szlif na wale zrobic i panewke nowa nie robilem to byle jak tylko wal specjalnie utwardzalem po szlifowaniu w firmie z Warszawy. A transport z niemiec mialem tez za free bo jechalem w innych sprawach, i przywiozlem 2 motory drugi Honda Bali tez prawie za grosze. A tu sa fotki virago mojego to jest virago 535 i ona nie ma lancucha tylko kardan!

http://img162.imageshack.us/my.php?image=virago34wn1.jpg

 

 

Wiesz tak wiem co mam poniewaz moto byl od 1wlasciela i to znajomego. A po drugie calego go rozbieralem znaczy mechanik rozbieral wiec widzialem co w nim jest. A przebieg napewno orginal 37tys. Musze tylko jeszcze pokrywe wypolerowac i cos z tlumikiem zrobic i z przednia tarcza bo tez troche szpeci :biggrin:

Edytowane przez kusztyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tylko 250 miala lancuch...

 

 

Nie na pewno i nie tylko 250 miała łańcuch, bo jeszcze Virago 125 była tym napędzana.

 

Co do tej całej"renowacji" to ja stanąłem przed podobnym dylematem. Kupiłem nawet potrzebne materiały, uszczelki i... dowiedziałem się że w moim mieście kładą chromy za 5zł./kg... Muszę tylko dotrzeć do gościa który to robi i dowiedzieć się dokładnie jak wygląda proces chromowania u niego. Nie chcę odwalać fuszerki na jeden sezon.

 

Jak masz duuużo wolnego czasu i jesteś pewien że to zrobisz sam to żaden problem. Jak masz chociaż cień wątpliwości to odpuść. Czasami naprawdę lepiej zapłacić i mieć "z głowy" niż mieć pretensje do siebie że coś się zjeb***

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zje*ac chyba nie mozna :) he wydechu nie ruszam bo to i tak musze do chromowania dac :) a pokrywy szlifuje ... juz zaczolem, kiedys szlifowalem radiatory do komputera na lustro nawet fajnie mi to wyszlo he :) Wiem ze to nie radiator:) Dzisiaj cale popoludnie robilem i narazie grybszym papierem przejchalem ale nie wszedzie poniewaz musze jeszzcze przejechac po kantach itp.

Edytowane przez kusztyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...