Skocz do zawartości

Bank Krwi - Warszawa, Mazowsze


pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ponieważ zaczął się nowy rok jest okazja do rozpoczęcia gromadzenia nowych odliczeń od podatku za 2009 r.

 

W związku powyższym zapraszam wszystkich chętnych 22 stycznia (czwartek) do RCKiK na Saską 63/75 od godz. 8.00 na pierwsze w tym roku zasilenie konta w mazowieckim oddziale MBK.

W recepcji trzeba powiedzieć, że oddaje się krew na konto nr 777

 

 

Przy okazji można odebrać zaświadczenia dotyczące darowizny w 2008 r. (wydają je w recepcji).

 

Pozdrawiam

PEPE

 

PS

 

Jak zwykle przypominam, że okienka w MBK są czynne przez 6 dni w tygodniu od 7.00 do 17.00 (pon.-pt.) i od 7.00 do 14.00 w sobotę.

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minął kolejny rok od chwili, w której zaczął działać Motocyklowy Bank Krwi na Mazowszu. Czas więc na małe podsumowanko.

W 2008 roku do banku próbowaliście dostać się 145 razy z czego udało się 121 razy. 9 osób oddało krew po raz pierwszy własnie do MBK. Udało się na koncie MBK zgromadzić 31,00 l krwi pełnej, 15,02 l płytek i 5,00 l osocza. No i to by było tyle tej sprawozdawczości .

Wszystkim znanym nam i nieznanym zasilaczom MBK bardzo dziękuję i nieustająco zapraszam, zachęcam, namawiam do uczestnictwa w MBK.

Pozdrawiam

PEPE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie zaczęły się wakacje i za chwilę rckik -i będą piszczeć, że mało krwi. Jak możecie to oddawajcie. W Warszawie, Szczecinie, Poznaniu i Katowicach najlepiej na konto Motocyklowego Banku Krwi. W recepcji trzeba powiedzieć, że na konto banku nr 777. Pójdzie wtedy na chwałę Waszą indywidualnie i motocyklistów zbiorowo :).

 

Ci co będą w najbliższy czwartek rano (25-06-09) na Saskiej dostaną różne stosowne drobiazgi ( o ile mnie znajdą :) )

 

PP

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wiamw 2010 r :) Poniżej podsumowanie działań MBK na Mazowszu w 2009r. :clap:

 

Podaje raport oddań:

Liczba donacji oddanych 168

Liczba osób zarejestrowanych 185

Liczba dawców pierwszorazowych 1

Objętość oddanej krwi 43 200 ml

osocza 2 500 ml

płytek 19 150 ml

 

Czyli w przeliczeniu na krew pełną = 82333 ml :)

 

Dzięki wszystkim za aktywność no i przypominam się, że MBK działa ciągle :wink:

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pamiętaj, Twoja pomoc potrzebna także L A T E M :)

 

Przed nami wakacje i okres letniego wypoczynku. Doświadczenia ubiegłych lat wskazują, iż w tym właśnie czasie zapasy banku krwi RCKiK osiągają drastycznie niski poziom, zaś krew wydawana jest niejednokrotnie tylko ze wskazań życiowych. Tymczasem w okresie wakacji zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Czas letniego wypoczynku oraz realizacja planów urlopowych naszych Rodaków sprzyjają zwiększonej migracji, czego wynikiem jest też wzrost wypadkowości.

 

W tej trudnej sytuacji Centrum Krwiodawstwa ponosi odpowiedzialność za zabezpieczenie w krew zarówno planowych zabiegów operacyjnych, jak również zapewnienia krwi dla ratowania życia ofiar wypadków drogowych.

 

Dlatego też zwracamy się do wszystkich Osób, aktywnie uczestniczących w honorowym krwiodawstwie o rozważenie decyzji przesunięcia terminu oddania krwi na okres letnich wakacji.

 

Zapraszamy ponownie Dawców, którzy byli z nami obecni w sezonie letnim ubiegłego roku, a także wszystkie osoby, które zachęcone naszym apelem zechcą włączyć się do działalności prospołecznej, dzięki której uzyskają zaszczytny status HONOROWEGO DAWCY KRWI.

 

Państwa pomoc jest szczególnie potrzebna w najtrudniejszym dla nas okresie tj. od połowy czerwca do końca miesiąca września br.

 

 

 

Zapraszamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A Czy oddając krew w rejonowej stacji krwiodawstwa w Sokołowie Podl. ew. Siedlcach mogę oddać na MBK? Czy trzeba w tym celu stolice nawiedzić? Za kilka dni minie dwa miesiące od ostatniego oddania i chętnie oddam. Czy to do MBK czy innym Potrzebującym z Forum np.

pozdrawiam,

 

Wróbel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Może to trochę off top, ale tak się zastanawiam, co się stało z tym wątkiem, grupą ludzi, która jakiś czas temu wspierała donację MBK... Pepe, Pszczoła, Florek i wielu innych. Dlaczego ten wątek zanika? Może zróbmy coś jak za dawnych lat? Może znowu szkolenie z Maxem i mazanie się sztuczną krwią, duszenie bandażem... hmmm...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

tak szczerze Ci powiem, że trochu nam się zapał skończył...

Zrobiliśmy (a głównie to Pepe zrobił) z 3 podejścia do szkoleń z Maxem, ale niestety nigdy nie było wystarczającej ilości chętnych (nie ma co zawracać głowę Amratowi dla 6 osób...)

Jeśli chodzi o oddawania krwi to też chyba z 6 razy się zorganizowało, ale zazwyczaj mało ludzi się zjawiało. Szczerze mówiąc to w tej chwili po prostu umawiam się z klubem i idziemy. Są ludzie którzy wiem, że będą i jest po co tam jechać.

 

Myślę, że możemy coś zorganizować na początku czerwca.

Z tego co ostatnio rozmawiałem z Amratem- szkolenie by wyszło okolice 50 zł od osoby (przy 20 chętnych).

 

Pytanie tylko czy będą chętni? - z tego co wiem to nawet na motosercu na Bródnie nie było tłumów - taka młodzież.

 

Florek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

tak szczerze Ci powiem, że trochu nam się zapał skończył...

Zrobiliśmy (a głównie to Pepe zrobił) z 3 podejścia do szkoleń z Maxem, ale niestety nigdy nie było wystarczającej ilości chętnych (nie ma co zawracać głowę Amratowi dla 6 osób...)

Jeśli chodzi o oddawania krwi to też chyba z 6 razy się zorganizowało, ale zazwyczaj mało ludzi się zjawiało. Szczerze mówiąc to w tej chwili po prostu umawiam się z klubem i idziemy. Są ludzie którzy wiem, że będą i jest po co tam jechać.

 

Myślę, że możemy coś zorganizować na początku czerwca.

Z tego co ostatnio rozmawiałem z Amratem- szkolenie by wyszło okolice 50 zł od osoby (przy 20 chętnych).

 

Pytanie tylko czy będą chętni? - z tego co wiem to nawet na motosercu na Bródnie nie było tłumów - taka młodzież.

 

Florek

 

Wiesz, motoserce to ja odpuściłem ze względu na... tłumy.

Ja też bywam raz na jakiś czas i krew oddaję, czasami udaje się wyciągnąc kogoś ze znajomych. Kłopot w tym, że tak "umiera" akcja propagowania tej idei. A żal tym większy, że ja się zaraziłem tym tematem od Pepe i forum (bosz... na szczęscie tylko tym :-) a idea jakby podupada... 50 pln to nie pieniądze, więc ja sam chętnie a/ oddam krew b/ wezmę udział w szkoleniu (jak będzie dużo chętnych to moge pomóc po drugiej stronie) c/ ściągnę kilka znajomych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy coś pomyśleć, ale tak jak pisałem dopiero w czerwcu, gdyż cały maj nie ma mnie w kraju.

Jak dla mnie pierwszy i drugi weekend czerwca pasuje, potem ja się wypuszczam na moto w Karpaty Zachodnie i Południowe... Wstępnie mam już 2 osoby plus ja. I szukam dalej. Chętni możecie się wpisywać tutaj, a temat ogarniemy bliżej czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...