Skocz do zawartości

Rieju rr 50 czy aprilia rx 50


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Panowie za odpowiedzi. Wszyscy po trochu maja racje. Kupie za niemala kase slaby sprzet(bez urazy dla posiadaczy). i po miesiacu bede sobie plul w brode ze nie kupilem mocniejszego. A nie przecze ze poszalec po lesie by sie chcialo. Wiem ze ciezko to porowwnac z rowerem ale jestem cale zycie szalalem na niezlych sprzetach i motorek sam mnie do lasu zawiezie i przezyje rozczarowanie:biggrin: a co myslicie o uzywce Kawasaki kx 80(28 KM),jest do wziecia za 4,8 tys. z 1999 r?

smiesznie bedziesz na kx80 wygladal, ale jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[.....] a co myslicie o uzywce Kawasaki kx 80(28 KM),jest do wziecia za 4,8 tys. z 1999 r?

 

Chyba sam do końca nie wiesz czego szukasz. Jeśli chcesz kupić sprzęt bez rejestracji to równie dobrze możesz kupić 125 lub większy. I tak jazda będzie nielegalna więc po co bawić sie w 80? Postaw sobie pytanie czy masz jeździć tylko po lesie i w terenie, czy chcesz spokojnie móc dojechać do pracy bez obawy, że zatrzyma cię policja i zaczną się problemy. jak sie nei ma prawka trzeba niestety coś wybrać. Sam tak miałem. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak pozostal bym za 125 zarejstrowana jako motorower za te 8000 tys tak jak chcial wydac na rx to moze sobie spokojnie szukac 125/50 pozdro :flesje:

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze troche i sie pojawie na drogach

Edytowane przez zysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zdecydować.

Na kx 80 jesteś gabarytowo za duży!

Na Twoim miejscu poszedłbym na kompromis - DT 125.

W teren wjedziesz, na ulice nadaje się świetnie! Dojedziesz i asfaltem i leśnym duktem.

http://www.allegro.pl/item136232908_yamaha...motorower_.html

To jest bardzo ładna.

Poprzednicy mają rację. dla Ciebie 125/50 będzie optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dojerzdzac tylko do pracy to rx 50 (odblokowany 9km) całkowicie ci wsytarczy szukaj uzywanej odblokowanej czesto juz z kitem tuningowym zarejstrowana... za te pieniądze co piszesz to napewno ci wsytarczy... widze ze masz 31 lat wiec keidys napewno korzystałes ze znanego polskiego sprzetu wsk 125 i smigałes i byłes zadowolony ona miała 6.5 km a teraz 50ccm odblokwane maja 9km... wogule to niema oczym gadac i nadojazd do pracy napewno starczy mu:) popatrzcie tylko na miescie ile ludzi (nawet wilekich wazących ponad 100kg) jezdzi skuterami kiłejami i róznymi takimi:P do pracy rx wystarczy i niekupuj nowego bo szkoda pieniedzy zostaw sobie jak cos na tuningg i mozesz nawet zorbic konkretny tłumik gyfuzor cylinder zapłon gaznik nawet mozesz miec te 20km.... jak cos to mnie poparwcie pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko !

 

Zaczne moze od tego, ze czasami sam czytam i niedowidze. Coz to moj juz stary wiek. Malolaty i ich wypowiedzi calkiem niezle mnie rozbawily. Oni chyba jak czytaja posty osob moze nie tak obeznanych z tematem to musza sie tym tak podniecac, ze przepalaja im sie bezpieczniki od tego w miare tylko logicznego myslenia.

 

Wypowiedzi kup 125-tke zarejestrowana jakp 50-tke !!! ??? :icon_razz: Mam sie smiac czy plakac ???

 

To i tak jeszcze w sumie nie tak straszne. A moze 650 -tke zarajestrowana jako 50-tke. Nie bylo by lepiej ???

 

Kolego widze niestety tylko dwa wyjscia z sytuacji.

 

1. Zostan przy 50- ce Honda MTX lub Yamaha ( ktoras z seri ) DT tez 50- ka

 

2. Zrob prawo jazdy tylko nie jak radza Experci klasy A1 tylko klasa A i kup to co Ci bedzie jezalo.

 

W razie kontroli lezysz a co bedzie w razie wypadku to chyba sam wiesz.

 

pozdrawiam Expertom zycze zanim cos napisza ruszyc mozgownica, nic nie kosztuje , a czasem pomaga

 

pozdrawiam

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali dla tak dużego i mającego 30lat gościa proponować endurko 50cm :icon_razz: .Kup jakies 125 kmx/crm/dt/ts przynajmniej sobie polatasz.Jak wyżej pisali zrób A1 i po kłopocie a za cene którą chcesz przeznaczyc na moto kup DT125 z rocznika 2002-2004

Edytowane przez na koło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja uzywam od roku czasu Rieju RR50 nie nazekam na niego!!!Wiec jesli chodzi ci o pojemnosc 50 ccm to polecam Rieju.Jeździłem na kilku motorkach z tej samej pólki i Rieju nawet w trudnym terenie nie ma sobie równych.Moge powiedziec ze ten motorek jest bezawaryjny, gdyz kupiłem kupiłem go oid wujka który jezdził w terenie na nim i nic sie nie psuło do czasu jak zainstalowałem neonka z allegro.Widocznie zle go zaintalowałem i wypaliło mi regulator napiecia i prądnice.Ale jesli palców sie nie wsadza w naprawe to motorek jezdzi bez awarii.POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali dla tak dużego i mającego 30lat gościa proponować endurko 50cm :biggrin: .

Jeszcze w zeszłym roku mając 29 lat nie miałem prawka :bigrazz: , śmigałem głownie RXem 50 po ulicach a większym sprzętem po torze (czasami też po ulicach). Jeśli gość szuka sprzętu po to żeby w miarę wygodnie i szybko dostać się do pracy, dobra 50/80 mu wystarczy. Jeśli jednak ma możliwość to proponuję zrobić prawko A. Nawet jak kupi 125/50 to zapłaci więcej niż normalnie, a później znowu będzie chciał kupić większy a tu lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zależy jak i któredy się do tej pracy jeździ... Ja do szkoły w zeszłym roku na kawie jezdziłem (20km) i na szczescie mnie nie zatrzymali...a 8km jechałem przez miasto... a w niezabudowanym, przez puste drogi czasem chce sie przycisnąc a taka 50 czy 80 to raczej z tym ciężko... Ja polecam zrobić prawko i kupić juz nie 125 w dwusówie tylko np takie Suzuki DR 350, moc podobna do 125 w 2T, a mniej pali i nie trzeba oleju do mieszanki który nie jest taki tani...

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...