Skocz do zawartości

Jazda po pomniku przyrody -SKUTKi -ZŁAPALI NAS ;/


Rekomendowane odpowiedzi

Jeździlismy po wydmach piaskowych -pomnik przyrody ,nie jest w zaden sposób oznakowane więc ,,nie wiedzielismy,, ze nie mozna ;] Złapał lesniczy dzisiaj TIJA z forum jak jeździł na na Cr 125 po tych górkach a ja stałem z łopata bo moto w garazu stoi , nawalił nam zdjęć wziął imie i nazwisko choc i tak nie zapisał ;/ .

Powiedział ze do poniedziałku ma to byc wyrównane ale na tym to sie moooże nie skończyć . Co nam moze za to zrobic ,dzisiaj wszystkie ,,hopki,, wyrównaliśmy i zakręty tylko pare kolein zostało . HHHHHEEEELLLLLPPPP

 

 

 

:) :buttrock: :lapad: :( :) :) :flesje: :flesje: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździlismy po wydmach piaskowych -pomnik przyrody ,nie jest w zaden sposób oznakowane więc ,,nie wiedzielismy,, ze nie mozna ;] Złapał lesniczy dzisiaj TIJA z forum jak jeździł na na Cr 125 po tych górkach a ja stałem z łopata bo moto w garazu stoi , nawalił nam zdjęć wziął imie i nazwisko choc i tak nie zapisał ;/ .

Powiedział ze do poniedziałku ma to byc wyrównane ale na tym to sie moooże nie skończyć . Co nam moze za to zrobic ,dzisiaj wszystkie ,,hopki,, wyrównaliśmy i zakręty tylko pare kolein zostało . HHHHHEEEELLLLLPPPP

:) :buttrock: :lapad: :( :) :) :flesje: :flesje: :flesje:

 

no to ską ty masz to wiedziec ze nie wolno , jak ni jest to oznakowane??

Wybronisz sie - takie jest moje zdanie.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie lesniczy dostał ostra zjebe od mojego TATY za to ze sie do nas stawiał jak głupi i ze nas starszył jak byśmy kogoś zabili znaczy w sumie do kumpla ale ja z tym ,,gościem,, gadałem .Wszystko wyrównane oczywisście jaikeis tam slady sa bo nie jest wykonalne wyrównanie wszystkiego :( Czy ma ktoś prawo robic mi zdjęcia bez mojej zgody ??

 

Narazie lesniczy dostał ostra zjebe od mojego TATY za to ze sie do nas stawiał jak głupi i ze nas starszył jak byśmy kogoś zabili znaczy w sumie do kumpla ale ja z tym ,,gościem,, gadałem .Wszystko wyrównane oczywisście jaikeis tam slady sa bo nie jest wykonalne wyrównanie wszystkiego ;) Czy ma ktoś prawo robic mi zdjęcia bez mojej zgody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś prawo robic mi zdjęcia bez mojej zgody ??

Robić, to można.

Problem zaczyna się w momencie wykorzystania wizerunku czyli rozpowszechniania.

W tym wypadku, rozumiem, że miał to być dowód wykroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mandacie, może przynajmniej to by was czegoś nauczyło :/

BTW od starożytnych rzymian: "ignorantia iuris nocet". do przetłumaczenia we własnym zakresie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszeliście o czymś takim jak ochrona danych osobowych? Jedynie policja może Cię wylegitymować więc nie wiem po co podawaliście personalia..

 

i tu się gruuubo mylisz... jest znacznie więcej służb, które mają prawo wylegitymować

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak typ z wami gadał, bo... mam nadzieję, że nie chcecie się po prostu wywinąc od odpowiedzialności...

 

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest z nim spokojnie pogadać i z pewnością uzgodnicie gdzie w okolicy można jeździć, a gdzie nie...

Wasza wina jak dla mnie jest ewidentna, a brak oznaczeń to jedynie okoliczność łagodząca... Dewastacja przez Was pomnika przyrody jest faktem niezaprzeczalnym, więc nie ma się co do leśniczego sadzić.

 

Widać, że to i tak spokojny człowiek :) Ja jak spotkałem w lesie gówniarzy na motórach, to nap**dalać chciałem, bo mi psa zdenerwowali... :banghead: i to jeszcze pożyczonego :icon_mrgreen:

I to w twoich okolicach (pod Gorzowem Wlkp.) :banghead:

Może ja jestem stronniczy, ale dostaję białej gorączki, jak widzę "rajdowców" w lesie...

 

Chociaż u Was to były wydmy...

 

Z drugiej strony, jak ja byłem w Twoim wieku... :banghead:

Dorosłość nie oznacza tego, że możesz legalnie kupić wódę w sklepie, lecz to że sam odpowiadasz za swoje czyny...

Dlatego ja bym zapier*alał z łopatą tak, że nawet nie byłoby śladu po moich wyczynach, a leśniczemu flaszkę zaniósł (jak Ci sprzedadzą :icon_mrgreen: ) i...do k*rwy nędzy pomyślał o tym, że dewantacja przyrody to często proces nieodwaracalny...

Pewnie jeszcze z własnej nieprzymuszonej woli zaproponowałbym pomoc w lesie...

 

Bo jeżeli nie poczuwasz się do winy, to... szkoda, że madatu nie dostałeś...

Nie chodzi mi tu o szykanowanie Twojej osoby, ale zrozumiałbyś co to znaczy odpowiedzialność...

Niestety...czasami lekcje muszą boleć...

 

ps.

Straż Leśna, czy jak się oni tam nazywają ma prawo Cię wylegitymować.

A np. myśliwy ma prawo odstrzelić Twojego psa, jak lata po lesie bez kagańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lesniczy nie nalezy do osób z którymi da sie normalnie gadac ;/ Rozumiem swój błąd ale u nas to sie wszedzie doje**ja wiec wybrałem teren gdzie nikt nie jezdzi tj. u mnie za domem na tych wydmach .Na najbliższy tor mam 30 km a to ze raz w wekend polatam to nikomu nie zaszkodzi .Ludzie kapowali poprostu z tego powodu ze to same ciule co siedza w domu od 20 lat i szukaja rewelacji .Te wydmy były juz predzej niexle zaorane ale nie przezemnie wiec ja za wiele nie zmieniłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee...to spoks :wink:

 

Myślałem, że Wy to tacy rajdersi co to wpadają do lasu i rozjeżdzają wszystko co po drodze :)

 

A nie ma tam w okolicy jakiegoś innego miejsca?

Bo rzeczywiście trudno zmienić mentalność takich małomiasteczkowych wszystkowiedzących zgredów, którym wszystko przeszkadza... Dlatego też ja nie mógłbym mieszkac na wsi albo w małym miasteczku...przynajmniej w Polsce...

 

Może są jakieś nieużytki w okolicy?

A z typem (leśniczym) spróbujcie spokojnie pogadać... Chociaż łatwo mi się mówi... Jak dobrze zrozumiałem, on też jeździ na enduro, więc zapytajcie się jak jego zdaniem macie sobie polatać/potrenować.

 

Właśnie wpadłem na pewien pomysł... chociaż powiem...trochę może zbyt ambitny... :)

Nie znam się, ale... może spróbujcie sobie zrobić wlasny tor :icon_razz:

 

Tylko trzeba dorwać jakiś nieużytek... Byle nie nikomu pod domem, żeby nikogo w oczy nie kłuło... I trochę własnej pracy...Wiadomo...potem będzie można udoskonalać... i macie miejsce do śmigania :)

 

A i często te wszystkie zgredy, jak zobaczą, że coś sami zrobiliście i macie sposób na spędzanie wolnego czasu, to się już nie przypierdalają.

A jak jeszcze raz na jakiś czas, jak już będziecie coś potrafić, zrobicie im mały pokaz (najlepiej zaprosić jakieś zaprzyjaźnione ekipy z okolicy), to powinno być ok.

Najtrudniej jest na początku, bo taka małomiasteczkowa społeczność jest nastawiona zawsze bardzo konserwatywnie - "tak już jest, więc to musi być słuszne, a każdy kto się wychyla musi być je*any". Smutna prawda...

Jak już Was zaakceptują jako "element krajobrazu", to będziecie już sobie mogli pozwolić na wiele :)

 

I nie niszczcie już więcej przyrody! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśniczy na niczym nie lata tylko maluchem sie buja więc ciężka sprawa zeby nas rozumiał .No niektórzy nas rozumieja bo sa mądrzy i wiedza ,że lepsze takie hobby niz chlanie i cpanie pod sklepem .... Mam kawałek ziemi ale to jest za blisko domów bo jakies 200m i będzie to słychac więc odpada ,pozostaje jazda po torze tylko ,ew. sprubuje zagadac z lesniczym czy dałoby rade jakies miejsce zebyśmy mogli sobie latac .AvEE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ską ty masz to wiedziec ze nie wolno , jak ni jest to oznakowane??

Wybronisz sie - takie jest moje zdanie.

pozdr

 

nieznajomosc przepisow nie zwalnia od odpowiedzialnosci

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carols ma racje!!

 

 

 

A jakie to jest Nadlesnictwo tam? Może wyślę tam podanie o prace, to polatamy razem :wink: :icon_mrgreen:

 

 

 

 

Dokładnie, tj wyżej Carlos napisał: Straż Leśna może Cie wylegitymować, leśniczy również ma takie prawo, może Ci wypisać mandat, choć większość woli takie rzeczy zostawić dla Straży Leśnej, to już ich działka. No i pieska też raczej trzymać na smyczy, bo jak popędzi za sarnami, czy dzikami w las i napotka na myśliwego, to nie wróże mu dobrze. I nie wierze, że nie można sie doggadać z tym leśniczym. Kup jak nie 0,5 to 0,7 i zawieź, uwierz, to będzie mniejszy wydatek niż mandat, bo te zazwyczaj zaczynają się od 50-100 a jeśli go nie przyjmiesz, kończą się w sądzie grodzkim.

 

Więc życze przyjemnego latania czy to w tym czy w przyszłym sezonie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśniczy się nieodzywał no i dobrze ,mam to teraz gdzieś ,kupiłem nowe moto i nie mam zamiaru latać po tych wydmach ,jak juz to nad rzeką gdzie mnie nikt nie będzie ganiał i po torze ,AvE .A bo ja wiem jakie to nadleśnictwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...