Skocz do zawartości

Test opon


Rekomendowane odpowiedzi

E no Fat-Kolega na emygracji uchylil nam rabka tajemnicy z najpilniej strzezonych testow przeprowadzonych za zelazna kurtyna, a Ty takie teksty tu rzucasz?

P.S. taka moja propozycja,by ks(iadz) Rider zmienil se nicka na gumofil©

Eleganckie to to nie było.

Więcej wyrozumiałości.

A co do opinii np w sprawie opon , chętnie czytam mimo iż nikoniecznie się z nimi zgadzam.

 

chyba tak i zrobię z oponami , to znaczy skorzystam z google ale i tak będę musiał forum oponowe przekopać bo gdzieś sie ludzie ogłaszali w wawie z wymianami opon na miejscu co by mi zaoszczędziło jazdy z oponą na ramieniu :>

A jak znajdziesz oponę przyzwoitej firmy w przyzwoitej cenie to daj znać. 110/80/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANDY, zależy co dla Ciebie znaczy "przyzwoita firma i cena"

http://mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/Ac...rradreifen.html

Nie wiem, czy branie jednej opony i to przedniej Ci się kalkuluje, gdyż przesyłka kosztuje 20EUR, ale branie kompletu na pewno się opłaca.

Czy potrzebujesz radialnej, do turystyka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie to to nie było.

Więcej wyrozumiałości.

A co do opinii np w sprawie opon , chętnie czytam mimo iż nikoniecznie się z nimi zgadzam.

A jak znajdziesz oponę przyzwoitej firmy w przyzwoitej cenie to daj znać. 110/80/17.

 

 

Przekopie forum i znajdę i dam znac jakby co. Na razie metzelery wydają mi się w miare dobre, tylko oprócz r6 nie moge znaleźc opinii o innych metzelerach. Poszukam, i dam znac

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murdoc, rozmawiałem z Junkolem (ten ze Śląska) i mi ich nie polecał.

Kiedyś tam Metzeler miał problemy z parametrami gumy i były drewniane, ponoć teraz Z6tki to rewelka. Lasertec w zestawieniu z Sport Demonami wypada lepiej jeśli chodzi o przebieg, ale zaś gorzej jeśli o przyczepność.

Takie mam info od forumowicza jednego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "nieprzyzwoita cena" za ten rozmiar opony to 600 zł za Dunlopa.

Zaczynam życzliwie patrzeć na Pirelli, ale to też więcej jak 300 zł. Dotyczy no opon nowych.

Dlatego rozglądam się za "używkami".

 

W tym rozmiarze nie ma zbyt wielkiego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info mi test się akurat przyda bo szukam kompletu opon. Ale nie wiedziałem że Pilot Road jest aż 4 cały poprzedni sezon przejeździłem na takim (suzuki gsxf600) i opona nie była nowa przejechałem 10 tys, kumpel ode mnie kupił i zrobił na razie 3 i jeszcze się nadaje do jazdy(bieżnik ok 3-4mm). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam będę sięgał jak u nas nic nieznajdę. Poza tym najlepiej mi się kupuje jeśli przedtem mogę pomacać.

Patrząc na wiek, rozumiem Cię. Jesteś innej generacji :cool:

Mi przyszły w pon. Continentalki stamtąd właśnie. Wsio jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wiek, rozumiem Cię. Jesteś innej generacji :cool:

Nie wyciągaj pochopnych wniosków z wieku. Możesz być w błędzie. Widzisz, jeden kupuje garnitur na stadionie, drugi w sklepie ( bez reklamy) a trzeci szyje u najlepszego krawca. A to wszystko to tylko kupno garnituru.

PYTANIE. Co to za opony SAVA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Nie rozumiem po co ta krytyka na ks-ridera.....chciał sie podzielic informacjami z innymi i bardzo dobrze! dzięki mu za to, bo motocykla nie czytam, a tu mam te infotmacje za free. Od tego jest forum, a jak sie kpomuś nie podoba to prosze .

 

Jestem doprawdy bardzo ciekaw, kiedy ktos na forum zacznie mi doradzac jak naprawic silnik w mojej WSK 175, ktora mialem w 2003 roku :).

 

Ludzie, ten konflikt umarl juz 2 lata temu - nie trzeba go rozgrzebywac!!!

 

Sam temat opon dobrze, ze wrocil. Przydaloby sie zrobic czystke postow w tym watku, zeby zostaly tu tylko wartosciowe informacje o oponach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Bardzo przepraszam EXPERTOW, ze w ogole osmielilem sie zadac sobie troche trudu, a przy okazji stracic troche czasu, aby cos takiego zamiescic.

 

Jezeli nawet taki test byl zamieszczony w Motocyklu, to tak dla wszej informacji, nie kazdy forumowicz czyta moze to lub inne pismo, bo np. moze nie miec kasy. ( Mowa o mlodszych ) a starsi moze nie maja czasu.

 

Przegladajac posty natrafiam czasami na pytania tak glupie lub banalne, ktorych osobiscie wstydzilbym sie zadac. ktore powtarzaja sie na jednej stronie kilkakrotnie, forumowicze odpowiadaja i kazdemu pasuje.

 

Krytykowac to kazdy potrafi, miedzy innymi do tego jest forum. jezeli juz krytykujesz to rob to z fasonem i w sposob kulturalny. Bo nawet krytyka wydajesz o sobie, rodzicach i swoim domu jakies tam swiadectwo. Pomysl o tym troche bo innym moze byc za Ciebie wstyd.

 

Do kultury osobistej nalezy tez ( moze sie myle ) wypelnic swoje dane w ankiecie. to tak jak by ktos Ci sie przedstawil imieniem i nazwiskiem, a Ty mowisz mu swoja ksywe. Rozumiesz.

 

Kolego Zajac zamim zaproponujesz komukolwiek zmiane Nicka to najpierw popatrz na swoja, no chyba ze albo masz tak na nazwisko albo jest to cos z Twojego charakteru.

 

kolego Fat jezeli ja sie nudze to jest to tylko moja osobista sprawa, nie musisz wiec martwic sie o kogos na zapas. Przy okazji zak bedziesz sie nudzil to rowniez mozesz uzupelnic swoje dane . Moze wtwdy jeden z drugim zasluzycie aby ktos potraktowal Was na serio.

 

Z wyrazami najwyzszego szacunku ks-rider

 

:crossy:

czytam czasami te posty,ale internet mam od 2009r.wiec jak się nie pogniewasz to napiszę co nieco,uważam twój post,tak się to nazywa?? za bardzo trafny,powiem wiecej bardzo ludzki ,o co w dzisiejszych czasach jest niezmiernie trudno,myslę jednak że wielu z uzytkowników internetu powinno zaniechać jakiego kolwiek wypowiadania się na łamach czy jak kto muwi, forach i to nie tylko internetu,jestem pod wielkim wrażeniem twojej wypowiedzi,aż miło się czyta ,i jak że przykro się widzi ,ale ten naród ma to od dawna.Wielie dzieki kolego,nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłeś,przyjemnej drogi gdzie kolwiek będziesz. pozdrawiam rysyam4 :crossy:

 

 

Poruszę ten temat raz jeszcze,nie chcę jednak być upierdliwy,mam internet od niedawna więc myślę że nikt nie będzie miał mi tego za złe ,bowiem od 2007r.mam też motorek. Jednak prawko mam od 73r,i mialem tych pojazdów trochę ,jednak nie takich jak obecnie.Teraz jeżdżę na maximie,yamaha xj700.Przeważnie sam i zauważyłem sporo z tej "innej jazdy",szukam jednak dobrych ,a nawet b.dobrych opon do tego typu pojazdu,własciciel poleca,(nie mylić z producentem),metzelera lasertec-odpowiednio 57H,i 67H,oraz danlop-gt501s,ale czasy się zmieniają i na pewno na tym rynku zaistniał znaczacy postęp,motocykl jest z 85r,jak założyłem nową metzelerke lasertec,to po sezonie miałem około 2mm bieznika,dopuszczalne jest 1,6mm poza tym jeżdżąc samemu miewałem nieduże uślizgi koła,inaczej było jak obciązyłem tył około 20 kg,wtedy jazda była super,teraz założyłem metzelerke perfect ,zobaczę jak się sprawi-jednak po paru latach z moich obserwacji wynika jasno że diametralnie ważną sprawą w tego typu motocyklach jest:ćiśnienie powietrza w kolach,w zależności czy jadę solo czy w duecie,jakośc opony i bieznika a tak że klasa motocykla oraz jego waga,na nic tu dywagacje jesli nie będą spelnione podstawowe parametry,nawet najlepsza opona nie pomoże jeśli nie będziemy o to dbać,spokojna i bezpieczna jazda jest zależna od wielu czynników,a tak że od umiejetności kierowcy.Może nie odkryłem ameryki,ale myślę że teraz kiedy jest tylu entuzjastów jednosladów przyda się głos starego wygi,kiedyś jeżdziłem junakami,wsk-mi,jawami czy NSU,jednak to były inne czasy i inne drogi a tak że inna klasa motocykli.Jak zdążyłem też zauważyć produkują opony i opony,i jest w czym wybierać,a tak przy okazji to wspomnę jeszcze o dobrym wyważeniu koła,bo niedawno okazało się że na oponie były różne wysokości bieznika,po zgubieniu ciężarków,ale to nie dotyczy motocykli Enduro i skuterów. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...