Skocz do zawartości

silnik cz 125 cross w ramie honda xl 250


osmul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ok ta cewke i gaznik to jakos zalatwie

 

teraz bede mial problem z tym akumulatorem ktory chce miec zeby byly swiatla i takie sprawy.

ma ktos jakis pomysl jak to rozwiazac bo chyba raczej bedzie trudno. zeby ladowal sie chlopak w czasie jazdy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fabrycznym motoplacie nie da rady, chyba ze zalatwisz SEM on ma kable na swiatla odrazu ale jest inaczej mocowany, i cena jest duza. Do swiatel tylko na przejazd ulica albo co starczy ci akumulator nie musi byc wielki, ale po jezdzie musisz ladowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to juz z tymi swiatlami nie bede sie zajmowal, najwyzej kupie sobie jakas smieszna lampe od roweru i gdzies ja sobie przymocuje. a chcialem je dlatego bo czasami jak jezdzilem na poprzednich motorach ktore mialem to zdarzalo sie ze jezdzilem wieczorem po nieoswietlonych drogach. moze akumulator zalatwi sprawe, zobaczymy. a moze byc tak ze bedzie mi pasowala cewka od hondy xl 250??? bo z tego co patrze na zdjecia tych do czesiek to wyglada bardzo podobnie??? dzisiaj jeszcze sprawdze cos wiecej o niej i dam znac.

 

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ciebie wprowadzać w błąd, więc jeżeli masz możliwość to sam przetestuj tą cewkę (jeżeli 6v z tyrystorem to powinna działać). A światła to zrobiłbym tak jak w CZ 125 MTX, takie niby enduro, a mały akumulator był podczepiony koło baku (pewnie na jedną jazdę). Soku widzę, że nawet można wybierać, czy to 6v, czy to 12v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i sie nie znam za bardzo na akurat tych motorkach ale nie wiem czemu smiejecie sie z linkow przezemnie podanych :) Przeciez jest wyraznie napisane ze to cewka do CZ wiec w czym problem?? Mozecie mnie troche podszkolic?? :cool: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 6V to nie jestem pewny na 100% ale 99% tak, bo cewka z tego co pamietam miala 6V. W cewce nie ma zadnego przerwywacza czy terystora, to wszystko jest na dole cewka jak sama nazwa mowi daje wysokie napiecie potrzebne do wytworzenia iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to w takim razie jak to jest ze normalne cewki nie dzialaja???

czy taki gaznik bedzie dobry??? https://ssl.allegro.pl/item143431703_gaznik_bing.html

 

dobra sluchajcie gaznik juz znalazlem za 90 zl jakis jakponski nie wiem czy to dobra cena ale okaze sie czy jest dobry

 

kopke za 80 uzywana .

 

i teraz co do cewki

gosc z ktorym rozmawialem chce za nowa cewke 280 zl

ale to jest troche za duzo wiec jej nie bede bral, jezeli ktos z was ma do sprzedania zbedna mu cewke to prosze odezwac sie do mnie na gadu. i wazne zeby byla w jakiejs normalnej cenie:)

 

pozdrawiam

Edytowane przez osmul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...