Skocz do zawartości

Simson SR51 - głowica


cypherius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ! Kolejne pytanko - prosil mnie o to dzis znajomy - czy jest sens szlifu glowicy w simsonku sr51 ? ja mu odradzalem :oops: A jak cos wiecie wiecej o prostym ulespzaniu tego motorka to plz info bo ziomek mnie maltretuje smsami ( sadycha jeden ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spox dzieki. a tak przy okazji : kupuje za niedlugo wsk do remontu i gadalem z jednym ziomkiem z wiochy od mojej babki . Powiedzial ze mi sprzeda, tylko ze glowice planowal szlifierka katowa i i troche mu nie wyszlo :( nie wazne ;-) a w swojej jawce jaki planujesz szlif ?

p.s. Z3US podeslij jak masz zdjecia swojej jawki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam szlif to raczej nie wszystko - zalatw sobie druga glowice do zabawy ;-)

sens mialaby jeszcze zabawa cylindrem - kanaly itp :-) ale to jednak troche roboty ( mozna komus zlecic )

Ja na razie zostawiam w swoim serie. Moze kupie wlasnie druga glowice i

wtedy cos zrobie, na razie nic nie planuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koledze bardzo zależy na szybkim zepsuciu motoru to jest sens, to najkrótsza droga do tego... Powodzenia Zeus, długo nie pojeździsz tą jawka jak ja czytam niektore Twoje posty... planowanie glowicy to najbardziej durny pomysl na "tjuning", silnik sie grzeje, łożyska idą szybko i gówno masz nie jazde, jeszcze jak coś spartolisz to musisz kupowac nowa glowice. Ja Ci szczerze odradzam takie pomysły

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama glowica - efekt taki ze moze powiekszy sie stopien sprezania a to nie o to chodzi, za wysoki tez nie za dobrze. Jak chcesz robic to zalatw jeszcze 2 cylinder i daj go na drobniutenka modyfikacje, moze jakis mechanik bedzie wiedzial o co chodzi.

http://www.jawka50.prv.pl/ - co prawda to jest wersja czolg, ale podobno działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że jest

nie zawsze jest sens i nie zawsze jest możliwość.

 

głupszego pytania niewidziałem

a ja widziałem.

 

co ty myślisz że będe robił przy tej głowicy ?!!! Dam ją do gościa który sie tym zajmuje

A co ty myślisz' date=' że jak oddasz do gościa to on ci wszystko zrobi i już??? Tak po prostu??? Czary mary???

Najpierw trzeba wszystko wymierzyć a dopiero potem oddać do gościa i powiedzieć mu jak dużo ma zdzierać.

 

A drugą głowice do zabawy mam

głowice nie służą do zabawy.

 

więc jakj z**bie tą to wsadze spowrotem tą co na niej jeżdże

Jak ją zjebiesz to tej drugiej już prawdopodobnie nie będzie do czego wsadzać.

Czy Ty wiesz na czym polega zjebanie głowicy poprzez jej splanowanie z cylindrem? Na przesadzeniu. A jak przesadzisz to o tym że przesadziłeś zoriętujesz się dopiero jak silnik wejdzie na obroty.

Wtedy nie tylko głowica będzie rozjebana, ale też korbowód, wał, tłok, jak się tłok rozleci na części to również cylinder sie rozjebie... Jednym słowem po silniku.

 

OGÓLNIE TO TWOJA WIEDZA TECHNICZNA POWALA MNIE NA KOLANA!!!!!

WK..NERWIASZ MNIE JUŻ OD DAWNA BO PISZESZ BZDURY, PISZESZ O RZECZACH O KTÓRYCH NIE MASZ POJĘCIA. I TO NIE TYLKO W TYM TEMACIE ALE TAKŻE W WIELU INNYCH.

JUŻ CI TO MIAŁEM KIEDYŚ NAPISAĆ ALE SIĘ POWSTRZYMYWAŁEM.

 

I jeszcze jedno, nigdy nie chciał bym wejść w posiadanie pojazdu przy którym ty coś wcześniej robiłeś.

Tacy ludzie nie powinni się zajmować przeróbkami motorów bo to jest tylko niszczenie silników itp.

"Barbarzyństwo" - jak napisał CHYBA Pipcyk.

Nie chcę cie Z3Us obrażać, ale przynajmniej nie pisz na forum tyle o technice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgadzam z przedmowca. wez poczytaj jakies uczone ksiazki, popytaj sie ludzi ktorzy cos o tym wiedza. najbardziej mi sie podobal twoj post z ogniem z rury :( jak chcesz miec dobry motor to sobie kup jakas honde, a przerabianie jawy w ten sposób co ty chcesz, to zbrodnia... planowanie glowicy to typowy sposób wiesniakow ktorych nie stac na motor a chca sobie poprawic osiagi... bez obrazy Z3US, ale to rzeczywiscie wkurzajace

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...