Skocz do zawartości

Nissan Patrol


August~VF1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi terenówkami to jak z motocyklami - wygodniej, taniej szybciej samochodem osobowym a i tak są wariaci co wydają kupę forsy na te niepraktyczne pojazdy i jeżdzą zadowoleni, co więcej twierdzą, że motocyklem/terenówką jeździ się lepiej niż samochodem osobowym :)

 

Co do awarii to się z Tobą markom13 nie zgodzę. Samochody osobowe psują się tak samo czesto (kup sobie osobowego Nissana z 1991 roku i tez będize trzeba wymienic w nim kupę rzecz). Tyle, że jak ktoś jeździ w terenie to zawsze coś uszkodzi -ostanio zgiełem amortyzator drgań a cały mój samochód jest podrapany przez gałęzie (i wiecznie ubłocony) :smile:

 

Pompka chodzi o ceny częsci ,a nie psucie sie aut osobowych.Porównaj ceny :flesje:

 

A co do zadrapań i błota na aucie terenowym ........... TO WLASNIE TAK MA BYC !!!! :D :D

 

Cały w tym urok. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hilux stary tego nie ma... wątpię...

Nie wiem jak stary - ale 97 i 2002 tego nie maja - w starszym byla na kolach taka blokada przodu - trzeba bylo wysiasc i takie czerwone cus przekrecis, ale i tak jak wdrapywalismy sie w zime na jakis nadajnik to to po prostu za malo - zdazaly sie sytuacje ze 3 kola na totalnie sliski a 1 na czymkolwiek co lepi i nie chcial wyjezdzac, a te same trasy land cruiserem przejezdza sie bez stresu. Dochodzi tu rowniez umiejetnosc jazdy autem terenowym - zaloze sie ze ktos doswiadczony bankowo by sie nie kopal tam gdzie my, ale laicy tak jak u nas co czasem maja wjechac na gorke cenia sobie Land cruisera - zapina sie 3 blokady - obu mostow i akrzynie, i jest jescze taki guzik z rysunkiem zolwia - i 4 kola sie kreca chocby nie wiem co tak samo i auto praktycznie nie do zatrzymania - a mamy w pracy sporo nadajnikow w dziwnych miejscach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markom13 -> fakt części droższe ale mi chodziło o częstotliwośc awarii (pomijam jazdę w amoku :icon_biggrin: ). Zgadza się, ze auto 4x4 ładniej wygląda ubłocone :banghead:

 

 

Jeszcze jedno mi przysżło do głowy na temat Parchola :buttrock: wersja długa jest długa i ciężka - jak ktoś chce poszalec w lesie, błocie i na podmokłych łąkach to lepiej kupić coś mniejszego i lżejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Isuzu Trooper?Silniki oplowskie, albo iveco(polecam ten 2,8td nie do zajechania nawet na oleju od frytek),znajomy miał i chwalił sobie, całkiem wygodny offroad,cena niższa bo nie płacisz za markę i do tego dobre właściwości w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo jak ktoś potrafi Hiluxa zakopać i jeszcze mówi że to słabe auto w teren....... co comments.

hmmm, nie mowie ze to zle auto-ale majac w firmie 2 sztuki L200, Hiluxa, 2 Land Cruisery, 2 Cherokie i Land Rovera, to mam porownanie-hiluxa trudno zakopac ale w porownaniuz Land cruiserem (i pewnie z patrolem ktory ma podobne blokady) jest to kiepskie auto - mowie tu o seryjnych autach, bez przerobek, i o ludziach ktorzy o terenowkach nic nie wiedza-chca wsiasc, zapiac 4x4 i miec wszystko gdzies-auto ma dowiesc ich na czubek gory i naprawde hilux (tak jak L200, o cherokie nawet szkoda wspominac) tu kiepsko wypada... moze sa wersje inne hiluxa niz nasze 2 sztuki-ale w naszych NIE da sie totalnie zablokowac 4 kolek a dla mnie to jest dyskwalifikacja dla terenowego auta, ma to tylko z naszych Land rover i Land cruiser, a z tego co wiem to patrol tez to ma, a przynajmniej sa wersje z czyms takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janciownik -> Czy Ty piszesz o pełnych blokadach obu mostów? Seryjnie to chyba tylko Merc G klasa takie coś. I chyba jakas wersja Land Cruisera (ale pewien nie jestem). Land Rover ma blokade centralnego dyfra ale to inna historia bo te auta mają stały napęd 4x4 a nie dołączany przód jak np: UAZ czy Frontera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

land rover ma staly naped, i do tego wlaczane 3 blokady - mostow i dyfra, tak jak land cruiser (przynajmniej ta wersja co my mamy). Land rover ma seryjnie beznadziejne opony i wiem ze to go dyskwalifikuje u nas do jazdy w teren i w srodku taki jakis ladny jest jak nie auto terenowe ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma Frontierke... Autko wydaje mi się dobre ...do miasta... Takie jakieś nie wiem. On akurat ma wersje krótką z silnikiem 2.0. Plusem jest napewno to że idzie kupić ją bardzo tanio. Bo ceny są śmieszne za te auta. Ale jakaś taka nie wiem. Jeżdził ktoś w ogóle nią w terenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale... te 120 max, to kolebanie się na boki, sporo tych ale jak na auto numer jeden w domu.

pzdr

To zapewne byla W460, czyli G-klasa z lat 80-tych.. gdybys jezdzil W463, czyli lata 90-te, to mysle ze bylbys bardziej zadowolony (znacznie lepsze reaktory byly montowane, ladniejszy srodek, lepsze wyposazenie, itd.)

Ja w kazdym razie maksymalnie za 2-3 lata bede mial W463, i zapewne z V8 na pokladzie :crossy: :crossy: (i bedzie to moje podstawowe auto, na weekendy mam w126 coupe)

 

Co do Nissana tak ogolnie.. moj dobry znajomy ma juz chyba 3go Patrola, ostatniego kupil w 2004, 18 listopada. Auto maksymalnie wyposazone, 3 litry ale tylko 4 cylindry :P, no i manual (ja uznaje tylko auta z automatami). I teraz najlepsze - w zeszlym tygodniu podjechal do mnie do Torunia na przeglad w ASO Nissana.. i nawet niezbyt zdazylismy pogadac. Bo ASO stracilo autoryzacje, co zreszta wpisuje sie w ogolnokrajowa tendencje. Za to sa takie ASO, ktore maja autoryzacje i potrafia np. ukrecic jedna z dwoch srub mocujacych filtr paliwa, nie powiedziec o tym (no i oczywiscie nic nie zrobic), a kolega dowiedzial sie o tym fakcie dopiero, jak stanal na srodku pola (ma 40ha truskawek).. i takich kwiatkow bylo wiecej (np. na czesci czekal od konca grudnia do poczatku kwietnia, oczywiscie auto stalo w ASO).

Wiec chyba lepiej wybrac G-klase, serwis jednak jakos trzyma poziom :)

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tak wtrace swoje 3 grosze:

moim zdaniem kazdym dostepnym na naszym rynku autem czy to suwem czy jakas tam terenowka da sie po bezdrozach polatac przyjemnie bo w tym temacie nie chodzi chyba o jakies ekstremalne rajdy?i klutnie o to ktory z jakiego bagna szybcie sie wynurzy to chyba lekka przesada.naprawde wystarczy miec dobrze zmotango samuraja i zabawa na calego.

ja upalam po bezdrozach jeepem cherokee 4.0+lpg[oczywiscie]i jestem uzytkownikiem 4um jeep.org.pl .zawsze chcialem miec pipa i nadal chce nim jezdzic .troche go pomotalem i jest ok.

zaraz pewnie odezwie sie kilku znafcuff ,i beda psy wieszac ale to juz tak jest- jak z harleyem ze nie motocykl, tak jeep to nie terenowka czy inny suff hehe ale to ich sprawa. kto nie mial tego lub tego nigdy nie bedzie wiedzial jek to jest . ale prawda jest jedna. trza kochac takie pojazdy.ja po prostu wsiadlem i juz wiedzialem ze to jest to i ze juz z niego nie wysiade.mialem kilka roznych aut w zyciu ,ale to jest pierwszy samochod ktorym lubie jezdzic tak samo jak motocyklem.

polecam przed zakupem usiasc i zastanowic sie czy to jest to co chce czy moze jednak jakis plaskacz...pozdrawiam wszystkich pojeepanych na tym 4um oraz innych z pod znaku off road

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Sory ze odgrzewam stary temat ale chyba nie ma sensu zakładać nowego...

Prosze Was o pomoc w wyborze auta terenowego. Narazie na pierwszym miejsce stoi Hilux, ale ma jeden minus- jest pickupem a lepiej gdyby to był SUV lub coś podobnego. Najważniejsze jest aby samochód był niezawodny, w miare prosty w budowie żeby nie trzeba było latać po serwisach. Nie musi być superkomfortowy może być nawet "traktorowaty" jak hilux :D Najlepiej gdyby to był diesel, koniecznie w manualu i oczywiście żeby cena nie była kosmiczna, tzn. tak do 40000 oczywiście za używany.

Pozdro

 

 

 

 

Albo może lepiej dajcie mi namiary na jakieś porządne forum off road gdzie ludzie są choć chociaż troche tak skorzy do pomocy jak tutaj :)

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...