Skocz do zawartości

plecaczek


harnas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczące plecaczka, chodzi mi o to od ilu lat można wozić dzieciaki i czy bez żadnych zabespieczeń. Pamietam że będąc szieckiem ojciec śmigał na jawie 150, on z przodu mama z tyłu a ja w środku. czy teraz też tak można? ja zdawałem prawko 10 lat temu i nie pamietam czy była o tym mowa, pamietam tylko że ćwiczyłem szlify na moto z bocznym wózkiem w sumie niezła była zabawa. :icon_exclaim: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakoś, że od 4 lat można, ale do 40 km/h bez względu czy teren zabudowany czy nie. Do 7 lat nie musi być normalnego kasku, wystarczy jakiś rowerowy itp. i może być z przodu - przed prowadzącym.

 

Powyżej 7 lat normalnie, ale i normalnie przyodziany w przepisową czapkę.

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy bredzicie ludzie

kodeks rozgranicza pasażerów wg wiek na dwie grupy do 7 i powyżej 7 lat

konsekwecją jest tu v max dla pasażera poniżej 7 lat która nie może przekroczyć 40 km/h niezależnie od drogi jaką się poruszasz czy od tego czy to teren zabudowany czy nie. Oczywiście jeśłi dodatkowo znaki ograniczją jeszcze prędkość ( np w strefie zamieszkania do 20 km/h) to należy jeszcze zmniejszyć prędkość. Kask z atestem na mato nie na rower !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące plecaczka, chodzi mi o to od ilu lat można wozić dzieciaki i czy bez żadnych zabespieczeń. Pamietam że będąc szieckiem ojciec śmigał na jawie 150, on z przodu mama z tyłu a ja w środku. czy teraz też tak można? ja zdawałem prawko 10 lat temu i nie pamietam czy była o tym mowa, pamietam tylko że ćwiczyłem szlify na moto z bocznym wózkiem w sumie niezła była zabawa. :) :)

 

 

Teraz wydaje mi sie ze mogła by sie policja doczepić ze zagrozenie dla dziecka ale ja bym obcowała za tym żeby dzieci wozić od tego wieku kiedy sie utrzymaja kierowcy na motorze zeby nie spadły ja bym spadła mimo ze mam 18 lat i jestem dosyc silna :D na hondzie rebel na wyboju :D itd :D

 

pozdrawiam :D

Edytowane przez aina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...