Skocz do zawartości

royal star 1300, czy vn 1600 touer


lucky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przebywam obecnie w Stanach, i chce sciagnac do polski nowego krazownika.

Potrzebuje duzego, niezawodnego, wygodnego dla dwoch osob i pakownego cruisera(koniecznie z seryjnymi bocznymi kuframi zamykanymi na klucz). Dwa motocykle miedzy , ktorymi przyszlo mi wybierac, to yamaha 1300 royal star touer delux(taka gola ventura) i kawasaki vn1600 touer. Zastanawia mnie ktory sprzet jest bardziej niezawodny, ma lepsza jakosc wykonania. Kupujac nowy sprzet chce nim zrobic przynajmniej 50-70 tys km.

Wizualnie troszeczke bardziej podoba mi sie kawa, jednak nie wiem, czy yamaha nie jest bardziej niezawodna , a silnik V4 nie okaze sie bardziej zywotnym i mniej spalajacym.

Prosze napiszcie co o tym myslicie, ktory sprzet jest Waszym zdaniem lepszy.

Moze ktos z Was jezdzi na czyms takim, jak jest z czesciami, spalaniem itd.

Jakie sa slabe strony tych sprzetow?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się może rozpętać burza :) bo są użytkownicy obu sprzętów. Na szczęście nie będzie dyskusji o pasach i chłodzeniu cieczą. Ale lepiej wypowiedzą się właściciele. Generalna różnica to V2-V4. Zależy, co Ci bardziej odpowiada. Na wyprawę wokół świata pojechał Royal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Royala nie mogę polecić nic innego , a jeśli chodzi o fakty wszystko przemawia Za moc ,spalanie ,trwałość silnika (Yamaha przeprowadziła test na hamowni i silnik przetrwał 400 000 km) jeśli cena nie będzie przeszkodą to bierz Royala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorku z tą Twoją mocą to tak nie za bardzo bym sie zgodził,spalanie hmmmm nigdy nie sprawdzałem ,nie po to kupowałem sprzęta by uważać na spalanie ,a bajki Andrsena już mam za sobą każda firma będzie się chwalila jaki to ich sprzęt jest dobry .......baaaa najlepszy :banghead: Co prawda mam tylko 1500 Vulcana ale postawiłbym sporą kase który z nas Doktorku ma więcej mocy po dupą :icon_biggrin: Oczywiście stawiam na Vulcana.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorku z tą Twoją mocą to tak nie za bardzo bym sie zgodził,spalanie hmmmm nigdy nie sprawdzałem ,nie po to kupowałem sprzęta by uważać na spalanie ,a bajki Andrsena już mam za sobą każda firma będzie się chwalila jaki to ich sprzęt jest dobry .......baaaa najlepszy :buttrock: Co prawda mam tylko 1500 Vulcana ale postawiłbym sporą kase który z nas Doktorku ma więcej mocy po dupą :icon_rolleyes: Oczywiście stawiam na Vulcana.Pozdrawiam.

 

Od 2001 wszystkie Royale maja taka moc jak wcześniej Venture czyli 73 KW a Vulkan 47 KW ,więc to nie kilka kucyków ,które w zależności od sposobu pomiaru na hamowni moga zniknąć.

Edytowane przez Doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej sposobności sprawdzimy tą Twoją Roylke :icon_mrgreen: .A gdzie to wyczytaleś Doktorku?? :cool:

Zadałem sobie deko trudu oto wyniki.

Royal Star 1300 74KM 54,2 KW masa 328 kg żródło www.motofakty.pl

Royal Star 1300TF 98 KM 74 KW masa 375 kg żródło google.

Niestety moc Vulcana 1500 fi podaja tylko w KM 68 masa 299 kg.

Jeżeli dodać do tego 10% wzrostu mocy po wymianie tłumików i zmianie mapy wtrysków wychodzi 74 KM(niesprawdzone na hamowni )Nawet bez tego Royal Star 1300 ma tylko o 6 KM więcej niż Vulcan i 30 kg nadwagi.Pozdrawiam.

Edytowane przez RAFAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royala sprawdzałem juz wielokrotnie a Twój sprzęt tutaj

http://www.motorbikes.be/en/Kawasaki_VN_15...assic_2000.aspx

 

Zresztą na tej stronie znajdziesz również Royala , od 2002 Tur Clasic i Venture opisywane są na jednej stronie , a to dlatego ,że różnią sie tylko wyposażeniem TC nie ma konsoli na kierownicy tylko szybe , a reszta jest taka sama.

Edytowane przez Doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorku zapomniałeś o jednym szczególe koncówki FI . :wink:

 

Nie zapomniałem ,poprostu nie miałem pojęcia ,który model i rocznik posiadasz , sprawdziłem przed chwilą FI i ma dokładnietyle samo co Clasic czyli 47,7 KW przy 4700 rpm(w poprzednim poście podałem o 0,7 mniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tur Clasica , ale wszystkie Royale od 2001 mają ten sam silnik 73,1 kW(zresztą poprzednie silniki różniły sie tylko gaźnikiem , a moce to 55 do 73,1 kW) mój jest z 2000 , gaźnik mam taki jak w Venture (stwierdził to Grzegorz z Kluczborka , po pomiarach podciśnien gdy robił synchronizację ) co do mocy nie bede sie upierał bo jej nie zmierzyłem.

 

Zreszta nie o mój sprzet chodzi, jak kolega ,który ten temat rozpoczoł kupi rocznik 01 lub młodszy, nie bedzie miał dylematu jaka moc w którym modelu.

Edytowane przez Doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Przebywam obecnie w Stanach, i chce sciagnac do polski nowego krazownika.

Potrzebuje duzego, niezawodnego, wygodnego dla dwoch osob i pakownego cruisera

 

lucky jedyne co mogę powiedzieć to tylko na temat royala. mam rocznik 2000. mam nie wtrys a gażnik. royala mam od maja tego roku a nie z jednego pieca chleb jadłem, tak więc moge powiedziec tylko ze jes to sprzet zacny. a jesli chcesz jeździć z plecaczkiem to nie ma lepszego sprzetu. 4 cylindry to tu jest podstawa, prowadzi sie bardzo plłynnie jeśli chodzi o spalanie to mój ma wachania od 7 do nawet 15 wszystko zależy jak lubisz jeździc, a potrafi ten motórek wiele. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wziąć pod uwagę jakość, marka jeest tylko jedna :buttrock:

[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...