Skocz do zawartości

Babozlot w Łodzi 13 stycznia 2007


tita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Przemku, bylo glosowanie, dziewczyny wybraly plec przeciwna...

ale, ale, podobno masz nas odwiedzic z malzonka... :D

 

a tak na serio to ja widze ze na finiszu niezle przetasowania noclegowe sie odbywaja. Ja juz nie wiem kto z kim spi, bo dziewczyny sie dogaduja miedzy soba i ja sie juz pogubilam. Wiem natomiast ze jesli kiedys bede jeszcze pomagala organizowac jakis zlot to noclegi beda we wlasnym zakresie i bedzie prosciej

Romans, MichalKaczmar i Przemek - panowie spokojnie, pokoje ktore zamowiliscie na was czekaja bez zmian (no poza hydraulikami... ale to miala byc niespodzianka :) )

pozdrawiam i oby do soboty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaramy się Was - Baby Zlecone - odnależć. Nie będziemy prawdopodobnie nocować, bo z Lysym się spotkamy i wrócimy na łono rodzinki (Lysy na codzień w Wa-wie, to chcemy go na chwilkę w domku). Pozdrawiamy :) organizatorki - super Baby - Boba i Maryanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WĄTEK JAK NAJBARDZIEJ ORGANIZACYJNY

 

drogie panie, drodzy panowie! Zacznijmy od map, jest bardzo przydatny serwis http://mapa.szukacz.pl/ można sobie wszystko wpisać, wydrukować i mieć pod łapką

schronisko mieści się przy ul. Zamenhofa 13, motobazar będzie w hali sportowej, w hali expo i hali expo bis, wszystkie te obiekty mieszczą się kolo siebie a oficjalny adresik to Al. Politechniki / ul. Stefanowskiego (w tym kwadracie są wszystkie hale)

 

DOJAZD Z DWORCA PKS I DWORCA LODZ FABRYCZNA DO SCHRONISKA

z dworca fabrycznego i dworca PKS (zwanego bodajże głównym lub centralnym) – oba są obok siebie) należy podreptać do tramwaju. Jeżeli wysiadamy z pociągu do idziemy w stronę ulicy Narutowicza nie w stronę ulicy Kilińskiego, w praktyce oznacza to, ze jak wysiadamy z pociągu i są perony i idziemy nimi do końca to tam jest ulica Kilińskiego i jak nam się kończą perony i zaczynają małe schodki to znak ze najwyższy czas skręcić w prawo - tam jest budynek dworcowy, można go obejść dookoła, albo przejść wewnątrz budynku wdychając aromaty okolicznych śpiących tam bezdomnych. Jak wyjdziemy z budynku dworca (albo obejdziemy go dookoła) to będzie takie wejście z dużym napisem Łódź Fabryczna na dachu (jest tez tam slogan ze najpiękniejsze warszawianki to przyjezdne) i stoi sporo autobusików – tutaj mamy tez dworzec PKP. Jak staniemy tyłem do wejścia dworcowego idziemy prosto ulica (to chyba jest ulica P. O. W. ale głowy nie dam sobie uciąć) po prawej stronie mamy budynki, po lewej park, przechodzimy przez ulice, dochodzimy do skrzyżowania ze światłami przechodzimy przez jezdnie (na rogu jest księgarnia). Stojąc twarzą do księgarni, tyłem do ulicy obracamy się o 45 stopni w lewo i idziemy przed siebie aż zobaczymy przystanek tramwajowy po lewej stronie (i tu uwaga - wcześniej przy skrzyżowaniu jest przystanek, ale w druga stronę wiec udajemy ze go niezauważamy i idziemy pod księgarnię). Jak już namierzymy przystanek należy wsiąść w tramwaj nr 9, 12 lub 13 [nie wsiadać w 7 bo skręca i pojedziecie w siną dal!!!] tylko po to, aby przejechać aż 1 przystanek (ale dluuugi wiec nie opłaca się dyrdać). Wysiadacie na skrzyżowaniu ul. Zachodniej/Al. Kościuszki. Tam jest jakaś apteka, sklep mięsny, cukiernia z tego co pamiętam (chyba ze cos już się zlikwidowało) dochodzimy do końca budynków (to będą 2 kroki), skręcamy odrobinkę w prawo i na przejściu dla pieszych przechodzimy tylko jedna jezdnie i tam jest kolejny przystanek tramwajowy. Wsiadacie w tramwaj jadący w stronę „Centralu” (to taki dom handlowy, dla pewności można spytać ludzi czy to właściwy przystanek) tramwajem nr 2, 3, 6 lub 11 przejeżdżacie aż 2 przystanki i jesteście na rogu Al. Kościuszki i ul. Zamenhofa. Jak wysiądziecie z tramwaju ten duży budynek to wydział filologiczny uniwersytetu łódzkiego. Przechodzicie na światłach i pierwsza przecznica w prawo to ul. Zamenhofa. Pozostaje jedynie znaleźć nr 13 ;-)

 

ciag dalszy zaraz nastapi, ide sobie zaparzyc herbatkę

 

DOJAZD Z DWORCA LODZ KALISKA DO SCHRONISKA

Wysiadając na dworcu Łódź Kaliska należy zejść z peronów skręcić w prawo i dojść aż do przejścia podziemnego (kierując się w stronę centrum, nie w stronę stadionu ŁKSu). Przejść przejściem do końca, wychodząc na górę skręcamy ciutkę w lewo i dochodzimy do przystanku autobusowego. Wsiadacie w autobus nr 80 i wysiadacie na 7 z kolei przystanku Piotrkowska/Zamenhofa zobaczycie po prawej stronie ulicy taki duży budynek to będzie ZUS (można spytać w autobusie jak dojechał do ZUSu). I to już jest ulica Zamenhofa pozostaje znaleźć nr 13 ;-)

 

DOJAZD ZE SCHRONISKA NA MOTOBAZAR

ze schroniska na motobazar najprosciej dojechac wsiadając na Al. Kosciuszki (to ta duza ulica po której jezdza tramwaje) w tramwaj nr 2, 3, 6 lub 11 i dojechac do ul. Czerwonej, trzeba wysiasc na 5 przystanku. Tam jest Katedra, skrecamy w prawo w ulice Czerwona i idziemy prosto, prosto przed siebie az zobaczymy hale. Bedzie widac hale sportowa, do Hali Expo i Expo bis trzeba bedzie skrecic odrobinke w prawo ale wszystko jest w zasiegu wzroku wiec na pewno dacie rade.

Ta trasa jest niby ciutke na okrętke może ktoś z łodzian mi powie, ale prościej się nie da więc lepiej jechac 4 minuty dluzej tramwajem niż potem kluczyć i szukać.

 

ceny biletów MPK

bilet normalny 10 minutowy 1,70 zł ulgowy 0,85 zł

bilet normalny do 30 minut 2,40 zł ulgowy 1,20 zł

bilet normalny całodobowy 9,60 ulgowy 4,80

bilety sa wazne od momentu skasowania, warto patrzec na sredni czas przejazdu zeby przekalkulowac jaki bilet kupic. Rozklady jazdy sa dostepne na stronie http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp

klikacie na nr linii, na przystanek na którym chcecie wsiasc i wszystko jest

Edytowane przez etita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie została ustalona godzina zbiorki na motobajzlu dlatego ze rożne osoby przyjeżdżają o rożnych godzinach. Cześć będzie wcześniej, chce zrobić zakupy pójść do schroniska i stamtąd wyruszać, część koniecznie chce być do końca na bazarze. Dlatego ustaliliśmy znak rozpoznawczy - będzie nim egzemplarz Gazety Wyborczej [już wyjaśniam dlaczego - większość dziewczyn poznała się na forum internetowym "Motocykl i dziewczyna" funkcjonującym na portalu Gazety Wyborczej] żebyśmy mogli się wcześniej rozpoznać spacerując po terenie targów a żeby nie było awantury to o której ta zbiórka i ze znowu komuś nie pasuje. Bazar kończy się o godzinie 17, wyjazd na ognisko jest o 17.30 z przed schroniska. Osoby zautkowane mogą jechać autkami, kto nie chce będziemy zamawiać busy z teletaxi, koszt przejazdu w jedna stronę Leo oszacował na jakieś 7 zł. Tymi busami pojedziemy gromadnie na ognisko, ognisko rozpalamy o 18.00

Następnie o godzinie 20.30 pakujemy się do busow i na 21 jesteśmy w Iron

Horsie, o 21 tez zaczyna się koncercik

Prognoza pogody twierdzi, że od godz. 12 ma już nie padać i będzie ok. 10 stopni do niedzieli.. Fajnie ze będzie pogoda, tylko gdzie ten śnieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat: sluchajcie jeszcze jedno bedzie skladka na ognisko i kocert bo nie mamy zadnych sponsorow , w tej chwili mam juz kolo 50 osob chetnych, wiec koszty beda w granicach 20-25 zł

bedziemy musieli sami zaplacic za zespol muzyczny w pubie i oplacic koszty drewna i wynajecia miejsca od nadlesnictwa na ognisko i zaplacic panu ktory przyjedzie z wozem i konmi zeby nas na sankach ciagac

mam nadzieje ze 20 zl was nie odstraszy ;-) no chyba ze ktos ma jakiegos sponsora, to chetnie przygarniemy

 

Coś nam koszty rosną (transport na ognisko), o takich sprawach trzeba pisać wcześniej...

Poza tym miał być kulig, kuligu nie ma więc co w zamian?

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat: sluchajcie jeszcze jedno bedzie skladka na ognisko i kocert bo nie mamy zadnych sponsorow , w tej chwili mam juz kolo 50 osob chetnych, wiec koszty beda w granicach 20-25 zł

bedziemy musieli sami zaplacic za zespol muzyczny w pubie i oplacic koszty drewna i wynajecia miejsca od nadlesnictwa na ognisko i zaplacic panu ktory przyjedzie z wozem i konmi zeby nas na sankach ciagac

mam nadzieje ze 20 zl was nie odstraszy ;-) no chyba ze ktos ma jakiegos sponsora, to chetnie przygarniemy

 

Coś nam koszty rosną (transport na ognisko), o takich sprawach trzeba pisać wcześniej...

Poza tym miał być kulig, kuligu nie ma więc co w zamian?

 

 

w zamian bedzie kupione 120 puszek piwa, po kielbasce slaskiej, keczup, musztarda tacki i takie tam

zespol mial zagrac "Bandaz elastyczny" i byla umowa ze pub doplaci nam polowe do zespolu. Bandazowi sie odwidzialo, zagra "Orkiestra" (z wokalistą Tosteera Bartkiem Grzankiem) ale musimy zaplacic calosc, bo pub dzis organzuje swoje urodziny i oplaca zespol i wlasciciel stwierdzil ze jednak nie ma kasy zeby nam dorzucic [nie pisalam o tym na forum, bo w sumie problemy organizacyjne to powinien byc klopot organizatorow. Tydzien temu sporo nerw nas ta "zamiana" kosztowala. Do tej pory uwazalam ze slowo jest slowo, teraz juz wiem ze nalezy spisywac umowy na pismie] stad kasa na transport poszla na zespol i zamiast zbierac doplaty doszlysmy do wniosku ze prosciej bedzie zaplacic kazdemu za busik.

Na poczatku imprezy kupimy tez w pubie za pozostale pieniadze rury z piwem. Jak na razie starczy na 15 litrów, zobaczymy ile osob dolaczy. Doszlismy do wniosku ze skoro w ostatniej chwili dolaczaja sie osoby to zaplaca tyle samo co wszyscy zeby bylo sprawiedliwie a nadwyzka pojdzie na piwo w pubie dla wszystkich.

Po zlocie chetnie publicznie rozlicze finanse co do grosza, dla chetnych moge przeslac kserokopie wszystkich rachunkow zeby nie bylo watpliwosci na co dokladnie poszla kasa.

Edytowane przez etita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żeby mi drewna nie zabrakło, bo może będzie trzeba pare czarownic spalić... :flesje:

 

albo tych hydraulików posplatanych z leśnikami. :biggrin:

 

 

Ps. Zawsze jakiś malkontent się pojawi, dobrze że swój...

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:flesje: Bedę pierwszy i pogratuluję dzięwczyną udanego zlotu . Byłem pod wrażeniem organizacji i skuteczności imprezy . Tak dobrze bawiących się dziewczyn dawno nie widziałem . :icon_twisted: Pozdrawiam i życzę podobnych imprez . :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...