Skocz do zawartości

Kaski Schuberth Concept, C2 vs Shoei Syncrotec II, Multitec


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troche tak off topic ale...

Nawiązując do tego co powiedział wcześniej kolega Mario BS... zastanawiam sie czy to moze byc prawda o tym obcinaniu nosow przez blendy?? Wszak kazdy taki kask ma wszystkie niezbedne atesty, firmy testuja je na rózne sposoby i mysle ze taka ogromna wada bylaby wykryta wczesniej.. a przeciez firm ktore maja w swojej ofercie takie kaski jest wiele.. Nie wiem czy to czasem nie jest jakas wydumana informacja? (moze jakies blizsze dane?)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten schuberth jest ohydny...

Dla mnie kask nie tylko musi być dobry ale i wyglądac konkretnie...

Może to przez rodzaj motocykla na jakim jeżdżę, ale Schubertha nie kupiłbym właśnie za wygląd ich hełmofonów...

Masz w sumie rację PGR :)

Fakt są one dobre, ale malowanie fatalne, bo np. tylko czarny, niebieski itp.

Ładny jest dla mnie model C2 w malowaniu antracyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak apropo Schubertha nie wiem czy wiecie ale produkuje on dla BMW i dla braci Schumacherow (12,500 € za kask )

Mam Concept 2 jest glocny od 140 km /h Firma ma rewelacyjny service ! Po telefonie i o prosbie przyspieszenia naprawy ( wypadla szybka przeciwsloneczna ) 24 H pozniej mialem helm w domu. Za kazdym razem ( 3x )wymienili mi nowy vizjer i dali worek. Jestem z niego zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bedac za Odra mierzylem C2 w sklepie i powiem ze wrazenie duze, po zalozeniu wszystkie odglosy dobiegaly z bardzo daleka..Jesli sie wybierzesz na zakupy do Berlina to pojedz do GigaStore Louisa ze wzgledu na to ze maja tam tunel aerodynamiczny w ktorym mozesz sprawdzic glosnosc kasku.

Ja sam uzytkuje Schubertha QM i jestem z niego bardzo zadowolony (nosze okulary i wczesniej wkurzalo mnie ciagle zakladanie i zdejmowanie ich, wiec w dniu kiedy jezdze na moto zakladam soczewki).

Co do wentylacji C2 to ma naprwde wszechstronna. Tyle ze ta cena..., ale w koncu jak czesto kupujemy nowy kask...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bedac za Odra mierzylem C2 w sklepie i powiem ze wrazenie duze, po zalozeniu wszystkie odglosy dobiegaly z bardzo daleka..Jesli sie wybierzesz na zakupy do Berlina to pojedz do GigaStore Louisa ze wzgledu na to ze maja tam tunel aerodynamiczny w ktorym mozesz sprawdzic glosnosc kasku.

Ja sam uzytkuje Schubertha QM i jestem z niego bardzo zadowolony (nosze okulary i wczesniej wkurzalo mnie ciagle zakladanie i zdejmowanie ich, wiec w dniu kiedy jezdze na moto zakladam soczewki).

Co do wentylacji C2 to ma naprwde wszechstronna. Tyle ze ta cena..., ale w koncu jak czesto kupujemy nowy kask...

 

 

Tak w ogole kupujac helm w niemczech zeden renomowany albo wiekszy sklep ( nawet i mniejszy) pozwoli na przejazdzke w tymze helmie na czas od 30 - 60 min. Nie jest to zadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od paru tygodni mam tego Szubrawca ( C2 ) i tzw. ambiwalentne wrażenia.

Kask mnie dusi :lalag: tak uciska w migdałki że mam uczucie że coś/ktoś złapał mnie za szyję i chce udusić.

Wszystko q*sko ciężko chodzi, trudno otworzyć przyłbicę, trudno zamknąć, trzeba tak energicznie j*nąć coby zadziałało.

Rozszczelnienie szybki działa dobrze natomiast doszczelnienie ... nie zawsze, a nawet więcej, rzadko czuje się ( słyszy ) dociśnięcie szybki do kasku, powinno ono być "zaznaczone" stuknięcięciem zatrzasku a nie zawsze to działa. Więcej, mam wrażenie że jest ona nie do końca doszczelniona, słyszę przedmuchy i szumy w kasku.

Rozszczelniona szybka wibruje i hałasuje.

Głośność, jak udało mi się doszczelnić szybkę i wcisnełem głowę w ramiona ( przyjełem pozycję wyścigową ;) ) było relatywnie cicho, w pozycji turystycznej :D

 

Kara boska, jak przymierzałem Szuję ( Shoei ) Multiteca to leżała prawie idealnie a zachciało się Szubrawca, no i ... póki co jestem rozczarowany.

W jeździe koncentruję się nie na prowadzeniu tylko na kasku, że, ciasno, nie mogę odwrócić głowy, i takie inne ... Jedyna nadzieja że się ułoży, jak nie to ukażeże się ogłoszenie, prawie nowy kask tanio sprzedam. Póki co jestem twardy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni mam tego Szubrawca ( C2 ) i tzw. ambiwalentne wrażenia.

Kask mnie dusi :icon_evil: tak uciska w migdałki że mam uczucie że coś/ktoś złapał mnie za szyję i chce udusić.

Wszystko q*sko ciężko chodzi, trudno otworzyć przyłbicę, trudno zamknąć, trzeba tak energicznie j*nąć coby zadziałało.

Rozszczelnienie szybki działa dobrze natomiast doszczelnienie ... nie zawsze, a nawet więcej, rzadko czuje się ( słyszy ) dociśnięcie szybki do kasku, powinno ono być "zaznaczone" stuknięcięciem zatrzasku a nie zawsze to działa. Więcej, mam wrażenie że jest ona nie do końca doszczelniona, słyszę przedmuchy i szumy w kasku.

Rozszczelniona szybka wibruje i hałasuje.

Głośność, jak udało mi się doszczelnić szybkę i wcisnełem głowę w ramiona ( przyjełem pozycję wyścigową :icon_mrgreen: ) było relatywnie cicho, w pozycji turystycznej :rolleyes:

 

Kara boska, jak przymierzałem Szuję ( Shoei ) Multiteca to leżała prawie idealnie a zachciało się Szubrawca, no i ... póki co jestem rozczarowany.

W jeździe koncentruję się nie na prowadzeniu tylko na kasku, że, ciasno, nie mogę odwrócić głowy, i takie inne ... Jedyna nadzieja że się ułoży, jak nie to ukażeże się ogłoszenie, prawie nowy kask tanio sprzedam. Póki co jestem twardy :icon_biggrin:

 

 

Daj morzynowi szanse - troszku sie rozciagnie. Co do reszty to watpie. Przejezdzij sezon opisz gdzie Cie dusi oraz inne rzeczy. Po sezonie mozna do nich napisac ( przetlumacze Ci - dylematu nie am ) wyslesz do firmy i Ci poprawia co trzeba. chyba, ze chcesz teraz ?

 

musisz nauczyc sie teraz klasc go klasc do gory nogami a nie tradycyjnie !!!

 

Gdy polozysz go tradycyjnie dolna czesc przylbicy ( ta czarna ulegnie odksztalceniu - pod wlasnym ciezarem helmu ) To znowu spowoduje, ze otwierajac przylbice do gory bedz zawaczal prawym i lewym koncem koncowek o gorna gumke uszczelniajaca vizjer. Ulegnie ona uszkodzeniu. Przy jezdzie w deszczu beda splywac wewnatrz krople deszczowej wody.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Testy były w świecie motocykli i jak to testy bywają tendencyjne.

Mialem schoubertha c2 teraz mam multiteca.

Na nakedzie c2 jest naprawdę cichy. na turystyku z szyba róznica jest już mniejsza.

W C2 nie mogłem założyc okularów, trochę wiało w kark, podnoszenie przylbicy to koszmar.

multitec nie ma wad c2. Ale broda jest 1mm od szczęki i nie jest to wina rozmiaru.

Multitec ma słabszą wentylację od C2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat wyciągnięty na wierzch to ...

Kupiłem Szubrawca w marcu, przejechałem w nim około 3tys.km i ... sprzedaję go. Jesteśmy z nim niekompatybilni :banghead: .

A było to tak;

- Kask mnie dusił, w dosłownym tego słówa znaczeniu. Uciskał w okolicy migdałków. Trochę pomogło usunięcie osłony przeciw wiatrowej przypiętej na rzep na dole szczęki.

- Nie mogłem przekręcić głowy, dojeżdżam do krzyżówki po kątem ... przekręcam głowę i widzę tylko część skrzyżowania, reszty się domyślam.

- Dosyć ciężki, cięższy niż poprzedni Nolan N101 ( tak zjechany przezemnie ). Po dniu jazdy czuje się ten ciężar ... ale ... to ten mniejszy problem z którym zresztą i bez reszy się liczyłem przy zakupie.

Kask moim zdaniem jest przenaczony dla osobników o łabędziej szyi a nie dla krasnoludów pozbawionych tejże.

 

Po powrocie z MGH założyłem na głowę Nolana i postanowiłem za karę i w ramach męczeństwa katować się w nim a sprzedać Schubertha. Tak więc przy okazji .... Schuberth C2 srebrny, rozmiar 58-59, po 3tys.km. w chłodnie dni czyli niezapocony tanio sprzedam. Niestety jest lekko uszkodzony antyfog, na samym dole szybki powierzchnia około 3cm2. Zakichałem szybkę od środka i nie wiedziałem że TA folia jest tak delikatna.

Sprzedaję za 1350zł, nowa szybka kosztuje około 200zł więc wyjdzie niby 1550zł ale można długo i szcęśliwie korzystać ze starej.

Cena nowego u importera ... sami znajdźcie. Jest po prostu różna ale raczej powyżej 1,8tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat wyciągnięty na wierzch to ...

Kupiłem Szubrawca w marcu, przejechałem w nim około 3tys.km i ... sprzedaję go. Jesteśmy z nim niekompatybilni :biggrin: .

A było to tak;

- Kask mnie dusił, w dosłownym tego słówa znaczeniu. Uciskał w okolicy migdałków. Trochę pomogło usunięcie osłony przeciw wiatrowej przypiętej na rzep na dole szczęki.

- Nie mogłem przekręcić głowy, dojeżdżam do krzyżówki po kątem ... przekręcam głowę i widzę tylko część skrzyżowania, reszty się domyślam.

- Dosyć ciężki, cięższy niż poprzedni Nolan N101 ( tak zjechany przezemnie ). Po dniu jazdy czuje się ten ciężar ... ale ... to ten mniejszy problem z którym zresztą i bez reszy się liczyłem przy zakupie.

Kask moim zdaniem jest przenaczony dla osobników o łabędziej szyi a nie dla krasnoludów pozbawionych tejże.

 

Po powrocie z MGH założyłem na głowę Nolana i postanowiłem za karę i w ramach męczeństwa katować się w nim a sprzedać Schubertha. Tak więc przy okazji .... Schuberth C2 srebrny, rozmiar 58-59, po 3tys.km. w chłodnie dni czyli niezapocony tanio sprzedam. Niestety jest lekko uszkodzony antyfog, na samym dole szybki powierzchnia około 3cm2. Zakichałem szybkę od środka i nie wiedziałem że TA folia jest tak delikatna.

Sprzedaję za 1350zł, nowa szybka kosztuje około 200zł więc wyjdzie niby 1550zł ale można długo i szcęśliwie korzystać ze starej.

Cena nowego u importera ... sami znajdźcie. Jest po prostu różna ale raczej powyżej 1,8tys.

 

Tak ta folia u mnie w tym samym miejcu też odchodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...