Skocz do zawartości

Rejstracja Motocykla Sprowadzonego z Niemiec Przez Znajomego ktory mi go sprzedał -- moto bez dokumentacji


motorzeszow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytac czy mozna cos z tym zrobic, nie znalazłem zadnego stosownego tematu na forum ktorym mógłbym si epodeprzec. Otoż, posiadam motor 80ccm. Kupiłem go od goscia ktory przywiozł go z tamtad bez jakichkolwiek dokumentow, ja spisałem z tym gosciem umowe kupna sprzedazy i go kupiłem. Teraz pytanie cyz moge cos zrobic aby go zarejstrowac, tak jakby od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesadze zeby został skradziony gdyz osoba od ktorej go kupiłem normalnie spisywała ze mna umowe, przeciez nie skazywała by sie na pewny wyrok, poprostu dokumentacja pewnie została zagubiona, lec znapisałem jeszcze meila do pana ktory sprzedłą mi moto, bo to rowniez nie on sprowadzał moto tylko jego kolega. Wiec co musze meic zeby go zarejstrowac, jakie minimum, mysle ze dowodu itp nie ma sie oc spodziewac ale jakies kwitki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musialby poprzedni wlasciciel miec jakies dowody oplat granicznych za przewiezienie motocykla nie mowiac o jakims papierze poswiadczajacym jego prawo wlasnosci do tego motocykla.

O ile rozumiem brak papierow przy zakupie 30 letniej WFMeki, od zony czy corki niezyjacego wlasciciela, o tyle w miare nowy Zundapp bez zadnego dowodu wlasnosci wzbudzilby moje watpliwosci.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, bede pytał, lecz tu nie chodzi o zundappa, brat kupił yamhe rd 80 no i mamy problem :P ja rowniez mam moto z niemiec ale mam wszytkie papiery, załatwiał mi to pan od ktorego go kupiłem wiec słabo sie w tym orietuje. Czyli nie majac nic nie moge zaresjtrowac moto. No nic, bede pytał człowieka od ktorego brat kupił moto o jakeis kwitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo nie wypowiadaj sie jak nie wiesz co piszesz, moto kupione za 400zł dla chłopaka w wieku 11 lat, do nauki jazdy po działce i tym podobnym, a ja z ciekawosci zapytałem czy istnieje mozliwosc rejstracji, nie kupiłem motocykla za 10 000. I nie kupiłem go z mysla rejstracji i jezdzie po polsce tylko do tłuczenia sie przez dzieciaka po polach, a to ze zpaytałem to chyba nie jest przestepstwem, i nie nabijaj postow głupimi odpowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...