Skocz do zawartości

Czy to prawda że jeśli ktoś jest zbyt mały tzn wzrost to mogą nie dać zezwolenia na egzamin na kat A


aina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak zadroszcze bo tylko Ty umiesz tak z fantazją ruszac na jednym kole :DDDD 9000obr i ruszasz

 

 

Bo ja się odrazu żucam na szerokie wody :icon_twisted: hahaha o to że ty się trzymac nie umiesz to nie moja wina i tyłkiem asfalcik zamiatasz :icon_razz:

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do swojego moto to mzna sobie tylko pomarzyć, ja tak kiedys chciaem na kursie... ale wiadomo maja inne ubezpieczenie itp. A wzrost co tam dasz radę wierze w ciebie!!!

 

 

Dziekuje nie zawiode jak tylko dosięgne to zdam :) a jak nie dosięgne to stołeczek pod nogi i juz jest :icon_twisted: ewentualnie drabinka hihihi :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MA wymagania co do wzrostu w kwestii dopuszczenia do egzaminu. Jest za to kłopot, jeśli nie dasz rady na taki sprzęcie, jak mają w WORD.

 

Można jednak zdawać na swoim sprzęcie!!! Serio. Należy jedynie ten sprzęt odpowiednio wyposażyć i dodatkowo zahomologować jako motocykl przystosowany. Koledzy przez to przechodzili i dało się. Nawet koszt nie był wielki. Jak znajdę materiał o tym, to wrzucę i będzie jasne.....

 

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.... poszukałem i znalazłem. Byłą dyskusja na forum burgmania.netn w temacie zdawania egzaminu na skuterze. Skoro można na swoim skuterze, to i na swoim moto (zwłaszcza gdy chodzi o uzasadnienie typu wzrost) też można. Wrzucam dwa cytaty:

 

wg. najnowszych przepisow mozna zdawac na prawo jazdy kat. A na skuterze pod warunkiem, ze cyt:

"skuter jest wyposażony w silnik o pojemności skokowej powyżej 120cm3

-osiąga prędkości conajmniej 100km/h

-posiada ważny dowód rejestracyjny i ubezpieczenie,

- przed zapisaniem na egzamin przedstawić : dowód rejestracyjny ,

ubezpieczenie, zgłosić podstawienie w/w pojazdu.

Uzyskane prawo jazdy będzie ograniczone do kierowania motocyklami z

automatyczną skrzynią biegów."

 

Potwierdzam zdawałam i mam wpisane ograniczenia - cyferkami co w nowym prawku jest ciężkie do potwierdzenia bo tych cyferek jest sporo.

 

Skuter musi mieć zaświadczenie z okręgowej stacji diagnostycznej o przystosowaniu do nauki jazdy i egzaminowania. Wygląda to tak - przyręca się L i jedzie po pieczątkę. Tym samym mamy obowiązkowe przeglądy diagnostyczne skutera co rok.

 

 

Chyba na tej podstawie można poszukać tu i tam.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_twisted: Raczej nie ma takiego przepisu i jest to kwestia motocykla ..... dziwi mnie troche jak bardzo niscy wy musicie być ..... przecież zdaje się na tajfunie ....... gdzie do ziemi baaaardzo bliziutko ....

Wiem że mój kolega ze szkoły nie dawno zdawał na A a ma jakieś 150 CM ...... i nie chcieli go dopouścić

to zażądał że chce porozmawiać .. z dyrektorem ... w ogóle zrobił wielką awanture ... i go dopuścili .....

Znaczy się trzeba bronić swoich praw i jakoś da się rade :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajfun, nie Tajfun od dawna powinien byc przepis ze mozna zdawac na wlasnym sprzecie, ktory sie zna i na ktorym sie jezdzi.

Wiadomo ze niska osoba po zdaniu prawka nie kupi sobie wielkiego motra na ktory bedzie wchodzic po drabince.

Jesli drogowiec napisal ze mozna to postaraj sie o zgode ze chesz zdawac na swoim i juz.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spróbuj sie dogadac aby zdawac prawko na tym sprzecie co robilas kurs. Nie wiem czy tam gdzie mieszkasz tak mozna, ale w Anglii kolesie i kolesiówki :banghead: robia prawko na swoim sprzeciew, nie wazne czy maja kolosa czy cos malego.

Twoj sprzet i na nim bedziesz potem jezdzic a nie na sprzecie z nauki jazdy.

 

w PL to chyba nie przechoczi w 2002 chcialem tak zrobic ale na to potrzebna byla zgoda Wojewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie i ja sie szykuje do zrobienia prawka, tez mam problem ze wzrostem bo tylko 156cm u nas sie zdaje na jakiejs suzi 250cm2 ale nie mam pojecia czy to dla mnie wysokie czy nie . Zastanawiam sie tez jaki motorek kupic ale chyba kawe EN500 lub starsze Kawasaki LTD 454 maja ugiety "łęk" i powinno byc dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...