Skocz do zawartości

Czyszczenie lancucha...


skoal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wszystkim!!

Przed przygotowaniem maszyny na zime wyczyscilem lancuch nafta. Szczerze powiedziawszy przez przypadek odnalazlem doskonaly srodek na wszystki zabrudzenia na wahaczu. Nafta jest doskonalym srodkiem czyszczacym i niepotrzebne sa kosztowne srodki czyszczace. Latwiej kupic nafte :biggrin:. Ale mam pytanie czy po przeczyszczeniu lancucha nafta nalezy dokladnie przesmarowac lancuch smarem? Czy mam smarowac standardowo czyli tylko wewnetrzna czesc ?? A moze dokladnie z kazdej strony lancucha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uzywam nafty do lancycha i nie tylko.

nalezy tylko uwazac na rozpuszczalnik naftowy

nafta oprocz czyszczenia takze smaruje ale mam wrazenie ze wszystko po chwili jazdy znajduje sie na feldze i tlumiku.

ja po czysczeniu nafta plucze calosc woda biezaca i po wyschnieciu smaruje smarem agip

jest to program przezemnie opracowany jesli ktos ma uwagi to chetnie poslucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna to zly wybor.. Owszem czysci lancuch ale nie jest najlepsza dla gumowych oringow .. Ja bym sie zastanowil przed myciem...

 

Odnosnie domowych sposobow mycia najlepszym jest mycie nafta.. Jednak po umyciu i odparowaniu nalezy dobrze nasmarowac lancuch gdyz nafta jest "sucha" i raczej sama w sobie nie nasmaruje lancucha.. gdy odparuje nie pozostawi zadnej powloki na lancuchu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po umyciu i odparowaniu nalezy dobrze nasmarowac lancuch gdyz nafta jest "sucha" i raczej sama w sobie nie nasmaruje lancucha..

A co to znaczy dobrze nasmarowac lancuch?? Bo faktycznie lancuch dobrze wyczyscilem jak nigdy wczesniej...tylko pytanie czy mozna pozostawic jakies nienasmarowane miejsca...nie mysle o wnetrzu lancucha bo to niedopuszczalne ale o jego bocznych stronach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...