Skocz do zawartości

firma SEM warto ??


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w swojej Husce zapłon firmy DUCATI sa z nim ciagłe problemy wiec teraz zamowiłem SEMa.Słyszałem o nim same dobre zeczy ale nie wiem jak jest w realu ?? Moze ktos posiada taki zapłon w swoim moto i mi cos powie?? Chciałbym aby moje zapłonowe problemy dobiegły konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale bardziej by mi zalezało na odpowiedziach uzytkownikow innych motocykli niz LC4 pon tam jest tak odwrotnie skonstruowane a pozatym czytałem tez ze w LC4 rowniez lubia padac koła. Ale mam nadzieje ze jak Jarek bedzie to tez swoje 2 słowa powie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz :bigrazz:

Wiesz, to że w Husce jest iskrownik "przeflancowany" na lewą stronę odnosząc to do LC4, to jest raczej kwestia bardziej optyczna niż techniczna.

Osobiście oceniam ze jest w porządku, totalnie bezobsługowy (czasem jak poszaleję w wodzie to tylko wylewam ją od czasu do czasu).

Problemy z magnesami wynikają najprawdopodobniej ze słabego przejscia z silnika na masę. Załatwiłem w ten sposób półtora wirnika (w jednym popękały magnesy, w drugim udalo się je wkleić, wirnik zostal uratowany). Jeden madry człowiek pomógł mi pożegnac się z tym problemem-pociagnelismy osobny, konkretny kabel masowy z dekla zaworowego do ramy. Problemy zniknęły jak ręką uciął, temperatura iskrownika spadła o dobre kilkadziesiąt stopni (wcześniej pioruńsko się grzał). Nie wiem dlaczego ta prosta naprawa pomogła, nie wnikam. Po prostu jest ok., z magnesami święty spokój.

Jakbyś potrzebował ściągacz do wirnika SEM do Husqi, mogę Ci go oddać za 10 PLN-kiedyś zrobiłem go sobie specjalnie żeby móc rozpołowić silnik od Husqi 250, teraz mi jest niepotrzebny.

Pzdr.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jarek musze Cię tutaj poprawic bo zapłon w Husce jest z tej samej strony co w LC4 bynajmniej 620 bo tam jest z prawej i w TE tez jest z prawej:)

Nie o to mi chodziło:)

Chodzi mi o sposób ustawienia wirnika iskrownika względem wału korbowego-w LC4 masz jakby "doniczkę dnem do dołu", a w Husce (przynajmniej w tej co widziałem) to jest "doniczka dnem do góry"-czyli tak jak w klasycznych iskrownikach.

Pzdr.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu nie chodzi o strone z której strony jest iskornik, tylko o to że układ cewek masz na deklu. dzięki temu mozesz regulowac zapłon na pracującym silniku bez całkowitego odkręcania dekla zapłonu.

 

Napisał post równo ze mną :bigrazz:

Edytowane przez SzaryWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ogromny problem !! SEM w Husce 610!!!!! Problemy z zapłonem ducati zmusiły mnie do zakupu nowej instalacji elektrycznej pare osob poleciło mi SEMa Kupiłem jak zobaczyłem tą instalacje to jestem zielony !! Nie ma modułu zapłonowego !! Nia dał sprzedawca czy nie ma w tym zapłonie ?? jest aby taka duza koloru buraczanego cewka i koło i reszta kabli !! Własciciel mowi ze to wszystko!! Powiedzcie mi jak to podłaczyc ewentualnie czego mi brakuje prosze o pilna odpowiedz!! Pomocy !! Chce na pogon zdarzyc!! A moze ktos ma schemat instalacyjny?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygladalo by ze impulsator albo cos w rodzaju przerywacza jest wbudowane w stojan .Daj foto tego cuda , albo schemat elektryczny jak masz

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LC4 nie mam takiego klasycznego modułu zapłonowego-jest tak jak piszesz wirnik, cewki i ta buraczana cewka. Podejrzewam że w tej buraczanej cewce jest jednocześnie i cewka i moduł. Ale na pradach średnio się znam, więc mogę się mylić. W każdym razie u mnie w zapłonie SEM jest dokładnie tyle elementów ile Ty dostałeś w tym zestawie. Jeśli pocieszyłem-to mi miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...