Skocz do zawartości

Angielskie opony


maruha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć czegoś o nich na forum. Ponoć są one zajebi..e na mokry asfalt. Mam zamiar założyć coś takiego teraz. Jeśli się nie mylę to na literę "A" :bigrazz: :icon_razz: :icon_razz:

Dzięki

Edytowane przez maruha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avon azaro !!!

kupilem sprzeta z nia [2004r.]wygladala jak nowa zrobilem 9500km i dalej wyglada prawie jak nowa.moje moto ma moc .i mowili mi ze opony bedzie zdzieral piorunem.jezdze dosc ostro i wiekszosc po gorach i oponka jest bardzo przyczepna i na suchym i mokrym.poza tym ma fajny "bieznik"polecam.rzucilbym fotke ale nie umiem

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm , czytałem gdzieś test wczoraj tej opony no i niewypadła najlepiej, sam już nie wiem. Tak czy siak muszę coś wciągnąć na fele, dobrego na wodę i te celcjusze skromne.

 

sluchaj test byl przeprowadzony na 8 modelach zposrod wielu i nawet 7czy8 miejsce jest b.wysokie a poza tym roznice sa tak minimalne ,ze kierowcy na torach wyscigowych to moga wylapac ,a nie zwykli urzytkownicy -tacy jak my.

firma avon specjalizuje sie w oponach przeznaczonych bardziej do turystyki[stad ta trwalosc]niz do sportu ,i przegrana w testach z np.jakas sportowa pirelli tak mala roznica to raczej nobilitacja ,a nie kompromitacja!

takie jest moje zdanie.

pozdrawiam :)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulka - chodzi Ci o test w lipcowym Motocyklu? Jeśli tak to pozwolę sobie zamieścić kilka uwag do Twojej wypowiedzi :

 

sluchaj test byl przeprowadzony na 8 modelach zposrod wielu i nawet 7czy8 miejsce jest b.wysokie

 

Test był przeprowadzony na 7 modelach opon turystycznych każdego z liczących się producentów opon motocyklowych, te "zposrod wielu" o których piszesz to zostaje tylko produkcja rodem z CHRL więc nie wiem czy ostatnie miejsce AVON'a można uznać za "b.wysokie" :)

a poza tym roznice sa tak minimalne ,ze kierowcy na torach wyscigowych to moga wylapac ,a nie zwykli urzytkownicy -tacy jak my.

 

Tja - czas okrążenia na mokrym na Azaro to 1.21,5, czas na Pirelli Diablo Strada to 1.16,0 - może zapytaj się kolegów jeżdżących w Poznaniu ile to jest 5 sekund na okrążeniu :P

 

firma avon specjalizuje sie w oponach przeznaczonych bardziej do turystyki[stad ta trwalosc]niz do sportu ,i przegrana w testach z np. jakas sportowa pirelli/b] tak mala roznica to raczej nobilitacja ,a nie kompromitacja!

 

 

No to zes dowalił - wszystkie testowane opony należą do grupy opon sportowo-turystycznych (Dunlop 220, Me Z6, Pirelli Diablo Strada) - gdyby porównano Azaro z jakąś sportową Diablo Corsą czy D208 to na wykresie zabrakłoby skali żeby pokazać różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może marucha ma na myśli Avona -sportową ,deszczową oponę ?

Azaro może być turyst-sportowe ,sportowe , stare modele też się nazywały Azaro .Warto więc podać o jaki model chodzi . Kurde ,to samo jest na forum z nazwą Sportmax czy np Nissin bez podania konkretnego modelu . Przydało by się troszku więcej precyzji w wyrażaniu swoich myśli .

Miałem Azaro AV 46 ST na tylnym kole w 2003 roku . Prosto z fabryki , jeszcze ciepła .Na suchym trzymała bardzo dobrze , właściwie podobnie jak Z-6 czy RoadAtack .Miałem do niej pełne zaufanie .Na mokrym jechałem nią raz , i przy stówie , na lekkim łuku drogi motocykl zaczął jechać bokiem .To jednokrotne doświadczenie nie musi być miarodajne bo było to zaraz po spadnięciu pierwszych kropli deszczu .

Za to duża zaleta to małe zużycie tylnego koła . Przy ostrym traktowaniu wystarczyła na 18 kkm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok moze troche popisalem bzdury .tak chodzilo mi o ten test .czytalem go kiedys i sorki ,nie pamietalem jakie tam byly opony,

generalnie chodzi mi i to ze mam taka na kole i bardzo dobrze spelnia swoje zadanie [a w deszczu laecialem po a4 z predk. pow.100 i dalo rady,czesto zdarza mi sie latac w deszczu i jak dotad nie mialem uslizgu na tyle powaznego zeby o nim pisac.pozdrowka

oponke mimo wszystko polecam.

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowano w Motocyklu i wypadly slabo w porownaniu

W jednym z testów w kategorii -Przyczepność w zakręcie Avon otrzymał 14 pkt , a Metzeler 21 pkt .

W tamtym roku ujeżdżałem Z-6 i było OK ,w tym ślizgała się niemiłosiernie przy dodawaniu gazu w zakręcie .Następnie założyłem RoadAtack i OK . Na Azaro 46 ST również OK.

Ja osobiście nie widziałem między nimi żadnej przepaści jeśli chodzi o przyczepność tylnych opon na sucho.Może przednia Avona zaniża ocenę kompletu ?

Jak na możliwości mojego sprzętu nowoczesna opona sportowo - turystyczna wydaje się dobrym wyborem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o zwykłą jazdę po ulicach. W deszcz , po deszczu itp. Żeby jechać w miarę normalnie, żeby dawały radę z odprowadzaniem wody. Chcę też w miarę normalnie czyli nie za wolno :P łykać zakręty , poprostu chcę mieć większą pewność. Teraz mam z przodu "pirelli sport demon" ale są na wykończeniu, dają radę ale nadają się już na ognisko(boki opony gdzieniegdzie nie mają prawie bieżnika) :biggrin: . Tylna opona też leci na śmietnik, bo ma 6 lat. Na przyczepność nie narzekam , ale i nie przeginam na nich(na mokrym).

Chodzi mi o to żeby opona dobrze, bardzo dobrze, odprowadzała wodę. Po deszczu lub w deszczu, nie chcę poprostu po zakrętach jeżdzić prawie pionowo do asfaltu :) :) . I doszła do mnie taka opinia , że te oponki doskonale sobie radzą w deszcz.

Dzięki , dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...