Skocz do zawartości

jak mocujecie swoje tablice rejestracyjne


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u kilku osób widziałem tablicę zamontowaną wewnątrz nadkola nad tym małych chlapaczem osłaniającym amorek

 

http://www.bikepics.com/pictures/234286/ <-- o wlasnie tak :bigrazz: fajnie wyglada ale raczej sie nie sprawdza...

 

 

 

 

dokładnie o to mi chodzi

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem tablicę zamontowaną wewnątrz nadkola nad tym małych chlapaczem osłaniającym amorek

 

http://www.bikepics.com/pictures/234286/

własnie tak miałem przykręconą jak kupiłem XR-e

 

później zrobiłem mocowanie pod błotnikiem ale blacha z lampą odpadły dwa razy - od tamtego czasu worze ją w plecaku i mam spokój :icon_razz:

 

musze wymyślić sposób na to, żeby blacha była założona a w ciągu kilku sekund można było zasłonic numery

 

narazie wymyśliłem coś takiego - kawałek blaszki/plastiku który za pomocą śrubek i motylków mocujemy albo od widocznej albo od niewidocznej strony tablicy :bigrazz:

 

może jakies propozycje? (zabrudzenie blachy i zaginanie pod dużym kątem juz testowałem)

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lejesz na tablice hipol albo smarujesz tawotem i hajda w teren.. po 5 minutach bedzie nie do odczytania :bigrazz:

 

jak taki majster jestes, to zamontuj talbice na zawiasach do blotnika i poprowadz linke badz jakis zaczep, ktory umozliwi ci jej zlozenie do wnetrza blotnika. imho gra nie warta swieczki

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

musze wymyślić sposób na to, żeby blacha była założona a w ciągu kilku sekund można było zasłonic numery

 

narazie wymyśliłem coś takiego - kawałek blaszki/plastiku który za pomocą śrubek i motylków mocujemy albo od widocznej albo od niewidocznej strony tablicy :bigrazz:

 

 

 

to bardzo dobry pomysł od jakiegoś czasu myślałem o czymś takim .

Ale nie wiem jaki mechanizm zastosować najlepiej.

Jakieś pomysły ?? napewno każdemu z nas by się coś takiego przydało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lejesz na tablice hipol albo smarujesz tawotem i hajda w teren.. po 5 minutach bedzie nie do odczytania

 

jak taki majster jestes, to zamontuj talbice na zawiasach do blotnika i poprowadz linke badz jakis zaczep, ktory umozliwi ci jej zlozenie do wnetrza blotnika. imho gra nie warta swieczki

nie czytasz uważnie - przecież wyżej napisałem że celowe zabrudzanie mi nie pasuje (smaru tez używałem)

co do zawiasu to bałem sie że odpadnie albo zacznie sie bójać i wciągnie blache pod koło ale za to przez jakis czas miałem zamocowaną tablice na aluminiowych płaskownikach i podginałem całość albo "legalnie " albo prostopadle do podłoża

 

w skrócie chodzi mi o cos takiego -> jade sobie legalnie ulicą więc blacha jest widoczna, po chwili wjezdzam w teren, zatrzymuje sie i robie coś żeby nie było widac blachy ... następnie trzaskam troche kliometrów w terenie i znowu wyjezdzam na asfalt no więc znowu blacha ma byc widoczna

 

alu płaskowniki były zbyt delikatne i 2 razy pękły a smar w tym przypadku oznacza kilka minut przerwy i brudne łapy

 

imho gra nie warta swieczki

a moim zdaniem warta ... nie mówie że zasłonie sobie tablice i bede tak latał po miescie czy po polach uprawnych "bo i tak mnie nikt nie spisze" :bigrazz: jednak z kilku powodów doszedłem do wniosku, że na ulicy blacha ma byc widoczna a w terenie nie!

 

ps. jesli chodzi o cos bardziej "mechanicznego" to słyszałem o pomyśle z silniczkiem od wycieraczek z auta :icon_razz: może i ciekawe ale do enduraka za ciężkie :icon_razz:

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. jesli chodzi o cos bardziej "mechanicznego" to słyszałem o pomyśle z silniczkiem od wycieraczek z auta :bigrazz: może i ciekawe ale do enduraka za ciężkie :icon_razz:

 

 

Wie ktoś coś o tym wiecej ??

Może dało by się to jakoś zbudować do zx-12 by mi się przydało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak: doskonale wiem o co ci chodzi, tez jestem zwolennikiem nieczytelnych numerow w terenie.. bo jeszcze jakis pajac sie przyczepi itp...

 

a nie myslales zeby po prostu zakryc tablice jakims workiem ze sciagaczem? np takie woreczki na buty, ktore mozna w szpitalu kupic :)

 

a jezeli chcecie mieszac w to elektryke, to nie silnik od wycieraczek, ale serwomechanizmy modelarskie, wykorzystywane w modelach aut i samolotow RC

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy mozna miec przez to duzy przypał jak sie ma taka drukowana i laminowana tablice ? bo juz wiele razy cos takiego widizałem :) kolega co ma WR 400 ma na tynim błotniku taka torebke w której wozi sobie tablice bo lubi ostro dawac i wozi to tez dlatego zeby go ktos niespisał i na niebeiskich niezadzwonił :) widzialem na allegro takie torebki an błotnik po 25zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myslales zeby po prostu zakryc tablice jakims workiem ze sciagaczem? np takie woreczki na buty, ktore mozna w szpitalu kupic

o widzisz, dzięki za pomysł - proste, szybkie więc jak dla mnie OK :) dawaj następne hehe

 

a jakies dziwne mechanizmy typu blacha z silniczkiem mnie nie interesują bo zawsze to jakas dodatkowa masa, dużo czasu trzeba poswięcic na zmontowanie czegoś takiego no i nie wiadomo na ile to bedzie wytrzymałe

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...