Skocz do zawartości

XJ 600 dymi z prawego wydechu


Lusssi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. XJ 600 N dymi na biało-niebiesko z prawego wydechu. Dzieje się tak głównie na ssaniu i jak silnik jest jeszcze zimny. No i trochę pośmiarduje paliwkiem. Poza tym prawy wydechu pluje, a lewy nie. Może to wina gaźnika, za dużo paliwa podaje, czy może już bierze olej. Przebieg ponad 28000 km.

Pozdr i dzięki za posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli dym ma barwę niebieską, to prawdopodobnie silnik spala olej. Powodem mogą być zarówno zużyte pierścienie tłokowe, tłoki i cylindry, jak też zużyte uszczelniacze zaworowe. W drugim przypadku koszt jest nieporównywalnie mniejszy, niż w przypadku wymiany pierścieni, tłoków i cylindrów. Rodzaj awarii można sprawdzić w czasie jazdy próbnej. Jeżeli silnik dymi przez cały czas, zarówno podczas odkręcania gazu, jak i podczas jazdy ze stałą prędkością, to głównymi podejrzanymi są pierścienie, tłoki i cylindry. Jeżeli dym pojawia się wyłącznie podczas zmniejszania gazu, to winę prawdopodobnie ponoszą zużyte uszczelniacze."

 

Wziete stad: http://www.scigacz.pl/Na,co,zwracac,uwage,...ocykla,277.html

Pozdro

 

P.S.: Zapraszam na http://www.yamaha.livenet.pl/forum/ - forum dla posiadaczy XJ-tek

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziac pod uwage, czy dymi tylko na poczatku czyli przy odpalaniu czy w czasie jazdy. Lusssi pisze ze dzieje sie tak glownie na ssaniu i jak silnik jest zimy, mam dokladnie to samo i tez prawy wydech. Gdy motorek sie rozgrzeje nic nie dymi i jest spoks. W takim przypadku tak jak pisze Lime sa to napewno uszczelniacze zaworowe, gdyz olej zawsze troche splynie gdy motorek stoi a po rozgrzaniu i wypaleniu tego oleju juz nie ma i nie ma co dymic. Biore sie za to w zime...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tylko dlaczego kopci tylko z prawego wydechu? Hm...

Bo masz problem tylko z drugim i trzecim garem. Wystarczy przyjrzec sie ukladowi wydechowemu i zobaczyc ktore kolektory lacza sie z ktorymi i w jaki wydech przechodza.

Pozdro

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz problem tylko z drugim i trzecim garem. Wystarczy przyjrzec sie ukladowi wydechowemu i zobaczyc ktore kolektory lacza sie z ktorymi i w jaki wydech przechodza.

Pozdro

 

To że chodzi tylko o 2 i 3 gar, to się wi. Ale co, bierze olej tylko na te twa gary? Może i tak, ale przecież wszystkie pracują razem, tak samo i od początku. Dzisiaj pojeżdżę to popatrzę, co tam w rurce słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

przepraszam ze sie podpinam ale co mmyslicie o tym , bo nadal nie wiem co jest.

PZDR

 

http://forum.motocyklistow.pl/V-Storm-dymi...sel-t59174.html

 

moze zeby koledze nie syfic tematu odpiszcie w powyższym a nie tu.

 

 

pzdr

Edytowane przez MYCIOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze masz uszczelniacze do wymiany tylko w drugim i trzecim garze. W pierwszym i czwartym sa w porzadku, przynajmniej tak mi sie wydaje.

 

OK, no to czeka mnie trochę roboty.

Pojeździłem dzisiaj ze 3 godzinki i nic się nie zmieniło. Najpierw podymił na zimnym. A później, jak silnik był gorący to tylko na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie? czy warto wymieniać samemu uszczelniacze? czy może lepiej oddać do serwisu? jak Wy robicie? dużo z tym zachodu.

 

Szczerze wolał bym sam wymienić, bo bym się czegoś nowego nauczył. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...