Skocz do zawartości

temat stary jak swiat... klocki hamulcowe


mierzwa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś Lucasy w moto? Jak to hamuje?

 

Pzdr.

 

Dobrze hamowało ,ale mnie drażnił niemiłosierne jęczenie klocków.Poza tym potrafiły sie zgrzać przy ostrej jeżdzie i skutecznośc ich spadała.

Teraz założyłem Ferodo HH złote i jest o niebo lepiej :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucasy sa ok, tylko halasuja przy docieraniu, pierwsze 3000 km. A 40 zl to bardzo tanio, ja po ostrym targowaniu zaplacilem 160 za obie tarcze na przod. W 1 osobe hamuja super, w 2 bardzo dobrze. Pozdrawiam. O ferodo slyszalem ze kibel, Ebc zaleznie od modelu, ale sie zapiekaja czy cos. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na tył też dobre zakładaj, to w końcu hamulce, nie zapominaj o tym, różne techniki mają ludzie przy hamowaniu, ja jestem z tej szkoły co używa zarówno przodu jak i tyłu (oczywiście najczęściej razem).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupilem na allegro (od Boguslawskiego z reszta) klocki montowane fabrycznie do VFRy - zlote Nissiny. 100 pln za komplet to chyba dobra cena. Zawsze mozna zapytac czy maja klocki do danego modelu, bo nie wszystko wystawiaja na aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na tyl warto zakladac rownie dobrej jakosci klocki co na przod przy zalozeniu ze nie wykorzystujemy naszego sporta maxa?

 

To zależy jak mocne masz ten tyny hamulec, w niektórych sprzętach ciężko wyczuć tył i przy niewielkim naciśnięciu koło się odrazu blokuje, wtedy lepsze są klocki gorszej jakości, których parametry wytracania prędkości są słabsze. Tylny hamulec staje się bardziej gumiasty i łatwiej wyczuć granicę w której blokuje się koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do testów klocków hamulcowych . Wynika z niego że orginalne klocki zużywają tarcze conajmniej 2 razy wolniej od innych . Trwałość samych klocków również najwyższa ,tak jak i cena . Inne cechy też najwyżej ocenione .

TEST

 

Jeszcze gdzieś w sieci był skan innego testu ale niepamiętam gdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś jadąc krajową 7 do Warszawy jakiś facet na trasie skręcał w lewo i zajechał mi tym samym drogę. Na budziku miałem jakieś 180km/h i ok 400m. Wciskam hebel a właściwie spowalniacz i nic, praktycznie nic się nie dzieje. A wszystko dzięki CZARNYM LUCASOM! Tak więc ich nie zakładajcie chyba ,że do turlania się po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...