Skocz do zawartości

Elektryka w DR600


lukasz_vip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam DR600R w wersji Dakar. Już dwa razy zagotował mi się akumlator, przez co wyparował cały elektrolit. Aku jest teraz tylko do wyrzucenia bo już wcale nie trzymie prądu. Mam go narazie w moto, gdyż DR musi mieć akumlator. Drugim problemem jest ładowanie. Już trzy razy wymieniałem żąrówke z przodu bo poprostu się spaliła. Chyba jest zbyt duże napięcie bo żarówka najpierw świeci dość jasno a potem tylko błyśnie i już po niej.

W tamtym tygodniu ładownie było OK. W tym tygodnu było znowu bardzo słabe, a dzisiaj stoje sobie na przejeździe więc wyłączyłem silnik. Następnie odpalam go i już mi się nie podobają kontrolki bo jakoś mocno świecą. Właczyłem światała i ruszyłem bo podnieśli szlabany. Jade chwile i tylko widze z przodu błysk. Spaliły się światła mijania, więc sobie myśle, że włącze długie. Włączyłem i już żarówka do wywalenia bo się całkowice spaliła. Wjeżdzam na parking patrze a tu wypaliła się jeszcze żarówka z tyłu. Także wracałem po ciemku do chaty mając tylko kierunki i oświetlenie zegarów. Co może być przyczyną zbyt dużego napięcia?? Czyżby regulator był do wymiany?? Co to może być??

Edytowane przez lukasz_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem się za wymianę żarówek i co się okazało przypadkiem, że mam suchy akumlator. A więc doszedłem do wniosku, że kiedy mam suchy akumlator to wypala mi żarówki. Musze podjechać do jakiegoś elektryka i zmierzyć ładowanie. Wszystko wskazuje tak jak mówisz właśnie, że to wina regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulatorze nie dziala ograniczenie pradowe, wygotowuje akumulator ktory w stanie suchym przestaje byc buforem, wiec nastepne leca zarowki.

Pojezdzij jeszcze troche, a po zarowkach pojdzie modul zaplonowy i wtedy naprawde bedziesz mial spore wydatki, a silnik przestanie dzialac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...