Skocz do zawartości

Motocyklem do Władywostoku, ale jak z powrotem ?


schneider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mongolia to raczej odpada, bo tam jest tylko jedno przejscie graniczne, ktorym mozna przekraczac granicę moto trasa z/do irkucka. Ja obstawiam, że mozna koleją. Bo czemu by nie. Zawsze można tym samolotem z Ułan-Bator. Ceny za cargo nie są duże. Czytałem około 100 dolarow. Kiedy jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mongolia to raczej odpada, bo tam jest tylko jedno przejscie graniczne, ktorym mozna przekraczac granicę moto trasa z/do irkucka.

 

Nie potrafie teraz znależść relacji. Bo czytałem kiedyś relacje jakiś chyba Francuzów. Oni wjeżdzali samochodami z rusków w zachodniej części Mongolii, a wyjeżdżali tym przejściem na północy, na Ikruck...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo firmino,

jadę napewno w przyszłym roku, napewno luty/marzec. Nie wiem jeszcze gdzie.

Albo, Maroko (osobowym + przyczpka + VT750 + Gośka) do Hiszpani, dalej na moto Maroko, Mauretania, Senegal i z powrotem). Czas 2 miesiące.

 

Albo, Władywostok (na moto, z powrotem nia mam jeszcze koncepcji). Najchętniej to bym się przedostał z Mongolii do Indii i wrócił przez Iran i Turcję do domu. Czas 4 miesiące.

 

Albo, Indie przez Iran, a z powrotem przez WNP Rosję.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Tyle że chcę nieco później jechać (maj/czerwiec). W zasadzie rozważałem podobne kierunki i raczej padło na Syberię, bo jestem po słowie z dwoma motocyklistami, którzy chcą jechac w tamtym kierunku (ale to jeszcze tyle czasu wiec nie wiem do końca). Wychodzi trochę taniej niż Zach Afryka, a region też atrakcyjny. Jesli chodzi o powrót, to ja się nastawiam raczej na kolej bądź samolot wewnątrz Rosji (cena). Opcja z powrotem przez Indie chyba możliwa, ale kosztowna. Kolega, kolegi czytał, że można dostać pozwolenie na wjazd do Chin, ale jak tego nie wiem (przygotowujesz papiery, ze to rajd - chyba). Indie, Pakistan - ponoć OK. Iran raj motocyklistow (benzyna 1 $ - 20 l.:icon_mrgreen: wymaga karnetu, ale można to jakoś ominąć. Udaje się idiotę na granicy. Bez wątpienia podróż marzenie :smile:

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mongolia to raczej odpada, bo tam jest tylko jedno przejscie graniczne, ktorym mozna przekraczac granicę moto trasa z/do irkucka. Ja obstawiam, że mozna koleją. Bo czemu by nie. Zawsze można tym samolotem z Ułan-Bator. Ceny za cargo nie są duże. Czytałem około 100 dolarow. Kiedy jedziesz?

 

Mongolia-rosja sa 4 przejscia dla zmotoryzowanych turystow .

-na polnoc od UB

-na polnoc od jeziora Hovsgol

-trakt czujskiego(mongolia zachodnia)

-gdzies na wschodzie,ale juz nie pamietam gdzie

Z tym,ze ostatnie trzy przejscia sa udostepnione dla turystow dopiero od 2-3 lat.

Problemow z przejazdem raczej nie ma,bardziej sie Rosjanie czepiaja.

 

Mirmil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ulokowane w Polsce firmy handlujące z chinami eksperymentują nt. cargo po transsyberyjskiej więc jest to możliwe. Z tego co pamiętam z jednej relacji na tej trasie można sobie w bydlęcym wagonie przewieźć konia czy wielbłąda :icon_mrgreen: (serio !) więc nie widzę przeszkód co do moto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jadę napewno w przyszłym roku, napewno luty/marzec.

...

Albo, Władywostok (na moto, z powrotem nia mam jeszcze koncepcji). Najchętniej to bym się przedostał z Mongolii do Indii i wrócił przez Iran i Turcję do domu. Czas 4 miesiące.

 

 

no stary, jak dasz na moto rade do Wladywostoku w lutym, to wyczyszcze Ci lancuch moim ukochanym t-shirtem;)))

ale trasa super w zalozeniach, tylko nie ten czas IMHO... w Rosji i Mongolii odmrozisz jajca, a w Indiach trafisz na pore deszczowa (od kwietnia powiedzmy, choc to zalezy od regionu). ale z drugiej strony nie ma co pedziowac, jak masz czas w lutym to dawaj!!! bede 3mal kciuki!

pozdro

dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mongolia to raczej odpada, bo tam jest tylko jedno przejscie graniczne, ktorym mozna przekraczac granicę moto trasa z/do irkucka. Ja obstawiam, że mozna koleją. Bo czemu by nie. Zawsze można tym samolotem z Ułan-Bator. Ceny za cargo nie są duże. Czytałem około 100 dolarow. Kiedy jedziesz?

 

gdzie wyczytales te 100$ ?!? podaj jakis link

 

Mongolia to raczej odpada, bo tam jest tylko jedno przejscie graniczne, ktorym mozna przekraczac granicę moto trasa z/do irkucka. Ja obstawiam, że mozna koleją. Bo czemu by nie. Zawsze można tym samolotem z Ułan-Bator. Ceny za cargo nie są duże. Czytałem około 100 dolarow. Kiedy jedziesz?

 

juz znalazlem w miedzyczasie. co prawda nie jest to namiar na cargo ale na kolesi, ktorzy transportowali sprzety z Irkucka do Moskwy (ladem jest to dystans ok 5200km). transport motocykla wyniosl 80$ + bilet lotniczy 130$. tutaj link do ich wyprawy: http://www.lordmaciek.easyisp.pl/mongolia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na strone www.wimdookolaswiata.pl masz tam namiary do gościa który przejechał na motocyklu chyba wszystkie republiki byłego Związku Radzieckiego, a na przełomie 2005/2006 objechał do okoła świat na moto. Tak wiec powinien dużo podpowiedziec a jak masz czas to możesz poczytac sobie jego pamietnik z podróży i też się dużo dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ktoś przyleciał samolotem z Ulan Bator do Moskwy, ale pociągiem z Władywostoku to jeszcze nie.

Zapraszam na strone www.africatwin.prv.pl

http://www.africatwin.strefa.pl/forum/inde...forum=2&id=1433 co prawda temat wyjazdu w przyszłym roku do Mongoli ale śmiało możesz tam pytanai zadawać

 

Zaloguj sie zadaj pytanie napewno Ci pomoga od strony logistycznej....

 

A była to głośna wyprawa nie z racji odległości km. czy też przygód po drodze. Tylko z racji tego ,ze

AFRICA TWIN sie zjeba..a :banghead: i misał koles zapakować ją w pociąg do Moskwy..

 

także wszelkei info ci podadzą .. powodzenia..

Edytowane przez nowy011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby Was interesowaly jakies informacje od kumpeli ktora przejechala ta trase to moge podeslac jej gg.

ale ona jechala na moto tylko w jedna strone (Z Wladka do Polski). wczesniej moto tam sie znalazlo w ten sposob ze jeden koles tam dojechal i je zostawil u znajomego a wrocil samolotem).

 

wiec mozecie sie podzieli :notworthy: w jedna strone jedna osoba a potem zamianka :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mozna smialo motocykl na pociag wsadzisz - napisz na priva,przerabialem to 5 lat temu,teraz tez nie ma problemow (w tym roku obylo sie bez pociagu bo tylko trasa byla nad bajkal) .w razie W ruskie bikery CI pomoga. ew.zadzwon 0505-22-54-56

pozdro

redu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...