Skocz do zawartości

Sposoby oddławiania XJ 600 S


Astarothe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, to jeszcze mam kolejne pytanie. Rzecz w tym, że cały czas się przymierzam do tego oddławienia i chcę to zrobić samemu (dla frajdy i dla obniżenia kosztów). Mam już serwisówkę i pooglądałem sobie rysunek-schemat montazowy gaźników i trochę się przeraziłem.

Pytanie brzmi:

jak skomplikowana jest to operacja? czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia (poza ogólnodostępnymi kluczami i śrubokrętami)?

Przypominam jeszcze, że chodzi o dysze iglicowe (needle jet) i wycięcie większych przelotów w króćcach dolotowych.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak myslac nad tym to najwiecej czasu pochlania zalozenie linek gazu i kontrgazu orad dobre umiejscowienie airboxa. Ogolnie do wyciecia tych membranek z kroccow bedziesz potrzebowal cienkiego bardzo ostrego nozyka najlepiej jeszcze zakrzywionego jak ksiezyc (ale nie w pelni). Co do samych needle jet to chyba potrzebny jest klucz nasadowy 8 i wykreca sie ja jak normalna srubke. Jezeli chodzi o iglice to jest to chyba najprostrze odkrecasz gorna czarna klapke z gaznika i wyciagasz przepustnice (staraj sie nie dodykac lub jak najmniej dotykac membrane) i wyciagasz iglice nie pamietam czy jest przykrecona od gory czy blokowana. To w sumie wszystko. Pamietaj do gaznika zabieraj sie z bardzo dobrej jakosci srubokretami bo ciezko sie odkreca komory plywakowe (krzyzak) oraz dobrej jakosci nasadowkami bo wszystkie elementy w ganiku sa bardzo kruche. jak juz bedziesz montowal gazniki w krocce to od wewnatrz (krocce) natlusc czyms typu wd40 zeby ladniej weszly tak samo z kroccami w airboxieone musza wejsc idealnie wiec najpierw zobacz sobie zanim rozbierzesz jak one siedza na gaznikach i najlepiej zrob sobie fote zebys nie zapomnial.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz bedziesz montowal gazniki w krocce to od wewnatrz (krocce) natlusc czyms typu wd40 zeby ladniej weszly tak samo z kroccami w airboxieone musza wejsc idealnie wiec najpierw zobacz sobie zanim rozbierzesz jak one siedza na gaznikach i najlepiej zrob sobie fote zebys nie zapomnial.

Pozdro

Przeciez krocce sa gumowe, a WD40 powoduje puchniecie gumy!!! Wszystkim tylko nie WD40! Poza tym krocce (gaznikowe) maja takie wypustki, ktore pasuja do takich malych rowkow w przepustnicach (na ktore sie je naklada) i trzeba uwazac zeby dobrze je spasowac.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...