Skocz do zawartości

jak rozpoznac czy w paliwie jest woda


Seba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak moglo sie cos wytracic(H2O) pomiedzy bena a alkoholem to nie mozliwe chyba jest

Dla mnie też to jest bardzo dziwne, ale cóż, ja tylko opisałem to co widziałem. Pewności że to jest H2O nie mam. Jeśli coś to zapraszam do siebie i każdy może sobie to obczaić sam.

na prawde masz za duzo kapuchy

Nie sądze. Nie stać mnie obecnie nawet na lipcowy świat motocykli.

bo mi est jutro wstyd na stacje jechac po litr beny

O co chodzi z tym litrem?? Nic nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na najpodlejsza stacje w powiecie bo jest najtansza:) i jak ostanio kolesiowi powiedzilalem zeby mi nalal litr beny :wink: to mi tak glupio bylo! mnie tez nie stac na nowy ŚM spoko:))))

aha już wiem o co chodzi

to znaczy ja kupiłem wtedy dużo litrów i do doświadczenia wziąłem odrobinkę :!:

 

natomiast dzisiaj uczyniłm dwa kolejne doświadczenia

Wlałem do słoiczka kilka ml benzyny i dolałem kilka ml wody. Woda w postaci małych kropelek opadła powoli na dno i utworzyła się warstwa wody i warstwa benzyny

Drugie: wlałem kilka ml benzyny i kilka ml wody i kilka ml denaturatu. Wynik taki sam jak poprzednio z tym że woda (+dynx) opadała na dno o wiele, wiele wolniej.

 

Pytanie jak zapobiegać nadal aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na zbadanie czy w paliwie jest woda. Może trochę zawiły ale skuteczny :lol:

Trzeba mieć tylko dostęp do odczynników chemicznych.

Potrzeby jest do tego siarczan miedzi najlepiej nie uwodniony Cu SO4 jego postać uwodniona to tak zwany „Siny Kamień” CuSo4 x 5H2O - to takie niebieskie kryształki, natomiast nie uwodniona postać to biały proszek. Sprawa prosta jeżeli dostaniemy postać nie uwodniona ( biały proszek ) ale raczej to je nie do dostania. Postać nie uwodniona jest silnie higroskopijna i chłonie wodę, zmienia się wtedy kolor z białego na niebieski.

Jeżeli mamy uwodniony siarczan miedzi musimy go wyprażyć w około 300 stopniach i jeżeli zmieni barwę na biały to mamy postać nie uwodniona. Taki biały proszek sypiemy do naczynia z benzyna i zakręcamy. Zostawiamy na jakiś czas. Jeżeli proszek z powrotem zmienił barwę na niebieska to znaczy ze w paliwie jest woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobry pomysl! nieodzownie woda kojarzy mi sie z jakimi kolwiek cieczami wiec nie wiem czy taka silnie higroskopijnia substancja nie pochlonie czegos z beny? A w sumie w calym doswiadzeniu chodzi o to czy nasza bena nie byla w sztuczny sposob wzbogacana mozna zawsze dolac rozpuszczalnika ropy itd... tacy luzdzie co dodaja syfu do beny maja juz swoje pomysly! nie znam sie na chemii ale higroskopijne substancje chlona wilgoc a nie tylko wode wiec nie wiem czy to dobry pomysl? Jezeli dobry to mozna sprobowac ale nie mamy pewnosci ze skoro nie ma H2O to bena jest dobra! Co o tym myslicie? Ja wiem ze tankuje na nie ciekawej stacji i sie z tym licze! Gorzej jezeli ktos wydaje kase i tankuje na dobrej stacji a oni tez przeciez kreca tylko moze na mniejsza skale i bardziej subtelnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...