Skocz do zawartości

Nauka jazdy na Moto dla dzieci (8 letni fan dwóch kółek)-Warszawa i okolice


KLAUDIUSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A "sprzęta" już ma?

Jak nie to może kupić i udać się do Tomka i Piotrka?

Jakiś czas temu widziałem chłopaczka, w mniej więcej takim wieku,

popylającego na takim nie za dużym (dziecięcym) enduraku, obok tatusia.

Ja dla swojej córeczki (4 i pół miesiąca) już planuję kupno malutkiego

jeździdełka zamiast roweru :)

Niech ma to czego ociec nie miał :clap:

 

I tak właśnie rośnie nam kolejene pokolenie roszczeniowe. :)

Nie zapomnij, że jazda na rowerze to nie tylko przyjemność, ale także i zdrowie (wysiłek fizyczny).

Chyba nie chcesz żeby twojej córze przedwcześnie urosło brzucho od żłopania piwa na zlotach i wygodnego wożenia tyłka na motorze. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz - mój syn ma teraz 9 lat, a pierwszego sprzęta dostał jak miał 5 - był to Malaguti Grizzly 10. teraz ma też malaguti tylko 12. Co do naukki to rzeczywiście najlepiej jak sam się za to weźmiesz - przynajmniej na początku. Chłopak musi się oswoić za sprzętem, póxniej już pójdzie " z górki". Jeśli zobaczysz ,że ma do tego smykałkę to wtedy będziesz się martwić . Życzę powodzenia na pierwszych lekcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie rośnie nam kolejene pokolenie roszczeniowe. :)

Nie zapomnij, że jazda na rowerze to nie tylko przyjemność, ale także i zdrowie (wysiłek fizyczny).

Chyba nie chcesz żeby twojej córze przedwcześnie urosło brzucho od żłopania piwa na zlotach i wygodnego wożenia tyłka na motorze. :)

 

 

Zapewniam Cię, że jazda na enduro w terenie jest świetna na zdobycie kondycji fizycznej :clap: I na nauke jazdy motocyklem również :biggrin:

 

 

Pozdrówki

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu widziałem chłopaczka, w mniej więcej takim wieku,

popylającego na takim nie za dużym (dziecięcym) enduraku, obok tatusia.

 

Tak, wiem który koleś. Obydwaj są w pełnym enduro-rynsztunku. Generalnie fajnie to wygląda.

Popierdzielają konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też zastanawiałem się nad szkółką dla małego. Ma 6 lat, dostał na dzień dziecka takie małe koreańskie enduro - jest tego pełno na allegro, ja kupowałem w sklepie - ceny: 700-1200 zł. Widziałem fajniejsze sprzęty ale powyżej 2500, aż do Yamahy PW 50 - automat, PW 80 - 5 biegowa skrzynia (mam nadzieję, że czegoś nie pokręciłem) - ale te sprzęty, jak na razie, są dla mnie za drogie i za szybkie dla brzdąca, dochodzi jeszcze przyzwoity kask, buzer i ochraniacze.

Michał bakcyla złapał i chyba wydatków nie uniknę, koreańska motrorynka może cudem przeżyje przyszły sezon. W tej chwili jest zdławiony (pierścień za filtrem powietrza) ale i tak leci ok 35-40 km/h (jak mamuśka widziała nasz wyścig po lesie w wakacje to miałem 3 godz. ciężkiej awantury i potem 3 dni spokoju - tzw. ciche dni :icon_mrgreen: ). Obiecałem mu odblokowanie na 7 urodziny, dopomina się po każdej jeździe.

Dotychczas uczę go sam, chociaż specjalistą od terenu nie jestem :clap:, za to chwile z tych niezapomnianych, a jest ich tak mało. Może za parę lat będzie uczył starego jazdy bokiem :offtopic: - sam myślę o jakimś lekkim crossie - to się nazywa: moto do hopania :buttrock:

Z praktycznej strony: motorek jest lekki, raczej nóg ne połamie, zębatki i łańcuch - tandeta potworna, zaraz wymieniamy, przewody paliwowe do wymiany - rozpuszczają się, zawieszenie udaje, że działa ale przy tych prędkościach daje radę, tłumik już poprawiałem dwa razy - traktuję to jako sprzęt na próbę, jak się spodoba to poszukamy lepszego i jakiejś szkoły, bo moja wiedza zaraz się skończy.

Na działce mamy mini tor,i mini hopkę, sąsiedzi już nas nie kochają :buttrock:

A tunio z synkiem w awatarze.

Pozdrawaim i sukcesów pedagogicznych życzę.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...