Skocz do zawartości

Jak docierać


krzychu-985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Ostatnio posypał mi sie silnik w tdr . Tak więc dałem go do kolesia gdzie ją kupiłem i zrobił mi ten silnik. Zregenerował wał wymienił tłok na orginalny yamahy nicasyl mowi ze jest ok wiec na poniedziałek wszystko ma byc zlozone. . Wszystko robi mi w ramach gwarancji:P Ale mam pytanie jak to docierac . Slyszalem że nicasylu sie nie dociera? Znowu słyszalem tez że się dociera qrde co robić niechce spieprzyć moto .. Wiec co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niklasil dociera sie dosc szybko bo po 100km musisz dolewac troche wiecej oleju i najlepiej przejdz na jakis dobry olej syntetyczny

a docieranie powinnio prawidłowo wygladac tak:

1 po załozeniu cylindra jezeli masz dozownik to oprocz do dozownika dolej kapke oleju do benzyny zapal motor i niech moto chodzi na własnych obrotach do momentu uchwycenia odpowiedniej temperatury(musi sie po prostu rozgrzac dobrze)ale nie gazuj tylko wolne obroty

2 po złapaniu odpowiedniej temperatury wyłacz silnik i zostaw do całkowitego schłodzenia

 

te 2 cszynnosci powinienes powturzyc kilka razy np 4

 

pozniej mozesz zaczac jezdzic ale delikatnie na jak najwyzszym biegu na jak najnizszych obrotach po zagrzaniu sie powinienes wyłaczyc silnik i poczekac az schłodzi sie cylinder

 

koncowy moment docierania to jazda na najwyzszym biegu na srednich obrotach juz nie musiosz chłodzic silnika

po 100km twoj moto jest teoretycznie dotarty ale ja dla pewnosci jezdziłbym tak do 200km

 

takie docieranie silnika jest moze na poczatku upierdliwe jednakze uchrozni twoj silnik przed zatarciem niklasil jest najlepszym rozwiazaniem jezeli dobrze dotrzesz cylinder twoje spalanie powinno troche sie obniżyc a niklasil zostanie w bardzo dobrym stanie pozniej nawet przy ostrym pałowaniu moto nie zatrzesz fury

 

jednak pamietaj podstawa to dobry olej z reszta przy tuningowych cylindrach trzeba lepiej dbac o wał dlatego olej dobry jest niezbedny

Edytowane przez zoltecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...