Skocz do zawartości

Problem z Honda NS1 Montesa. Pomocy


bocian1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema !!!

Mam problem z moja honda ns1. Problem polega na tym, że czasami wchodzi na obroty, a czasami nie. Jak sie przełamie i złapie wysokie obroty i jade sobie w miare szybko powyżej 5. tys obr. to normalnie chodzi. Ale gdy musze zwolnic, nacisne spszęgło i puszcze gaz i wskazówka opusci 5 tys. obrotów to motor dostaje muła i zatrzymuje sie na 2. tys . obr. i jak dodaje gazu to nic sie nie dzieje tylko ma takiego muła i póżźniej juz jest trudno zrobic aby wszedł na wysokie obroty. Czasami wystarczy pare chwil i wchodzi na obroty, a czasami to w ogóle nie chce wejsc. Co moze byc tego przyczyną ?? Prosze odpiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak prawidłowo wyregulowac gaznik w NS1 ?? Ile obrotów trzeba krecic ta sróbką, i w którą strone ?? Odpiszcie

Jezeli Ci chodzi o srubke od powietrza to najpierw zagkrec ja na maxa i zobacz czy moto zgasnie albo bedzie sie dusisc jesli tak bedzie to dobrze bo to oznacza ze nie lapie lewego powietrza a jezeli lapie juz to lewe powietrze to musisz dojsc gdzie jest lapane. Regulujesz tak: odkrecajac(w lewo) zwiekszasz ilosc powietrza w mieszance a zakrecajac(w prawo) zmniejszasz iosc powietrza. Ja jak reguluje to zawsze patrze jak moto zchodzi z obrotow i wchodzi oraz czy rowno chodzi pozdro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh ja mialem to samo w mojej dt i to byla wina świecy :icon_exclaim: chodzilo o to ze za duza przerwa byla na elektrodzie i czasem iskra byla czasem nie. na niskich obrotach bylo ok ale na wysokich masakra przerywalo strasznie. pozdro! :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema !!!

Mam problem z moja honda ns1. Problem polega na tym, że czasami wchodzi na obroty, a czasami nie. Jak sie przełamie i złapie wysokie obroty i jade sobie w miare szybko powyżej 5. tys obr. to normalnie chodzi. Ale gdy musze zwolnic, nacisne spszęgło i puszcze gaz i wskazówka opusci 5 tys. obrotów to motor dostaje muła i zatrzymuje sie na 2. tys . obr. i jak dodaje gazu to nic sie nie dzieje tylko ma takiego muła i póżźniej juz jest trudno zrobic aby wszedł na wysokie obroty. Czasami wystarczy pare chwil i wchodzi na obroty, a czasami to w ogóle nie chce wejsc. Co moze byc tego przyczyną ?? Prosze odpiszcie

Miałem kiedyś ns1,ona ma gażnik z niewłaściwymi dyszami(za mały otwór w dyszy niskich obrotów)zwiększ otwór w tej dyszy a bez rozbierania gażnika wkręć do oporu śrubę od składu mieszanki.PS jestem mechanikiem motocyklowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ja mimo ze mechanikiem nie jestem to sie grzecznie zapytam skad wies, ze dysza wolnych jest za mala? wtedy gaslby na wolnych. druga sprawa to co ma dysza niskich do wkrecania sie na wysokie?

 

najpierw to przeczysc gaznik i filtr i dopiero mozna rozmawiac na ten temat:) mile widziana dobrze "ustawiona" swieca(przerwa) bo ten egzemplarz lubi dokladnosc:)

poza tym od kiedy kazdy silnik dwusuwowy reguluje sie w ten sam sposob? to, ze u ciebie dziala, nie oznacza tego, ze i u niego to bedzie dzialac.

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ta zamała dysza to moze być to. Czy te motocykle były jakoś blokowane np. przezzweżke w krućcu? Jeśli tak to mozliwe ze dysza jest zbyt mała. Co do tego co dysza wolnych obrotó ma do wkrecania tojuzo odpowiadam gaźnik skała sie z kilku przyrządów odpowiadajach za kilka krańcowych otwarć przepustnicy jeśli któreś z nich jest wadliwe to gaźnik niebedzie poprawnie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale dysza wolnych w tym wypadku nie wydaje mi sie ze bedzie miala az tak duzego znaczenia. wiadome, iz gaznik nie jest prosta konstrukcja, ale nie ma co przesadzac...

 

zreszta wez pod uwage, ze na forum pojawilo sie ostatnio z osiem tysiecy nowych uzytkownikow z honda NS1(ahhh, te granice...) i zaden nie narzekal na za male dysze...

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie mi jaka powinna byc swieca do ns1, bo jak sprawdzałem to moja była raz zakopcona a raz mokra. I czy nieodpowiednia świeca moze miec wpływ na mój problem ?? I jeszcze jedno. Jak w ns1 wyczyscic filtr powietrza ?? Tam w srodku nie ma żadnej gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...