Skocz do zawartości

XVS 1100 - złamany czujnik biegu jałowego


Carlos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Początek historii opisywałem w temacie:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...99entry737599

 

A teraz zastanawiam się co począć z tym problemem:

Przy próbie wykręcenia czujnik biegu jałowego pękł na pół - czyli cały gwint powyżej odległości 1mm od pierścienia czujnika (śruby) siedzi w karterze... A dokładnie z dołu karteru, gdzie dostęp jest najchujowszy z chujowych :icon_rolleyes:

Najprawdopodobniej czujnik był pęknięty i to była przyczyna obydwu problemów.

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z wykręcaniem czegoś takiego?

Nie wiem jak się do tego zabrać, żeby czegoś nie spieprzyć - to przecież karter, a nie byle osłona boczna.

Już 2 tygodnie temu walczyłem ze złamaną śrubą w deklu osłanianiącym mocowanie linki od sprzęgła i mimo, że używałem wiertarki na stelarzu, to i tak pół gwintu uszkodziłem.

Tutaj boję się żeby nie wpadło mi coś (resztki) do kartera, ani żeby nie uszkodzić gwintu.

 

No to już chyba nie pojeżdzę w tym sezonie... :icon_question:

 

Może to znak z nieba, żeby kupić gixera? :) Tylko trochę szkoda mi tej całej pracy co w tego draga włożyłem... :icon_arrow:

Jedno wiem - dłubać w nowszych sprzętach powinni fachowcy, a nie... (np. ja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zrob jakies zdjecie (?)

ciezko wyobrazic sobie problem z Twojego opisu.

 

naprawde trzeba by sie bardzo postarac zeby cos wpadlo bo czujnik bezposrednio przylega do pamietnika.

proponuje ustawic skrzynie na neutralu i dopiero wtedy cos grzebac.

jezeli jednak cos sie polamie i wpadnie do srodka, z duzym prawdopodobienstem wyladuje w misce olejowej.

 

trzeba tez uwazac z wiertarka, troche za gleboko sie wwiercisz i na odrazu na ostrzu wiertla masz pamietnik.

 

pozdrawiam

Edytowane przez bartekl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa Trzeba by wywiercic wewnatrz czujnika otwor pod wykretak tak zeby nie przewiercic sie do karterow i wykretakiem starac sie wykrecic czujnik.

Pierwszy problem to niewielka ilosc miejsca od podloza do karterow motocykla - ja osobiscie wolalbym robic cos takiego na stole z wyjetym silnikiem. Mozesz co prawda spuscic paliwo i polozyc moto na boku na jakichs kocach czy starej koldrze.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zrob jakies zdjecie (?)

ciezko wyobrazic sobie problem z Twojego opisu.

 

 

Jak zdążę to zrobię fotę. Generalnie w/w czujnik to u mnie taka "duża śruba" wkręcona w dół lewego kartera na wysokości wejścia linki od sprzęgła w dekiel. To kurewstwo jest pod samiuśkim silnikiem - mniej więcej tak jak śruba spustowa, tylko w takiej samej odległości, ale od końca kartera a nie od przodu.

 

Adam:

Tak jak radzisz zrobiłem - materac + koc i moto na boku, ale jak to w życiu bywa...lakier oberwał :) Bak i filtr powietrza mam zdjęty oraz wszystkie plastiki z prawej strony. Tylko chyba dobre wykrętaki muszę kupić, bo mam jakiś badziew z supermarketu.

 

A właśnie poszedłem po rozum do głowy - nie ma co tego na razie ruszać, bo i tak muszę czekać na nowy czujnik jakiś tydzień...

 

A może na jakiś podnośnik/kanał można by sprzęta wziać?

Jak ktoś jest chętny na zrobienie calej operacji bez uszkodzenia motocykla i za rozsądne pieniądze, to walcie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrecilem czujnik ze swojego starego silnika z R6tki.

 

srednica otworu w ktorym jest "mechanizm" czujnika to 5mm

takim wiertlem powinienes czujnik rozkrecic albo wydlubac wnetrznosci.

nastepnie wykretak.

pozostaje Ci niewiele ponad 2mm grubosci scianek czujnika.

 

dlugosc czujnika, a praktycznie samego gwintu (M10, klucz 14) to 17mm.

i ta wielkosc powinienes zakladac za maksymalna przy wierceniu otworu,

powyzej 17mm zaczniesz wiercic pamietnik :)

 

mam nadzieje, ze jakos Ci to pomoze.

najpierw jednak sprawdz w mitsui czy czujniki w obu modelach sa takie same,

ewentualnie czy maja takie same wymiary.

jak wroce do domu dodam fotki.

 

 

pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...