Skocz do zawartości

Motocykl na gaz


Meniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie jednak uparlem i jestem zdecydowany zalozyc LPG do swojego Transalpa. Miksery, register i pare drobiazgow juz mam, zostal mi jeszcze reduktor do 70 KW i centralka Stag plus pare innych rzeczy. Najwiekszy problem jest z butla- wprawdzie Stako i GZWM maja w swojej ofercie zbiorniki walcowe o pojemnosci 15l i srednicy 200mm, ale produkuja je na zamowienie a to troche trwa- odbior dopiero w okolicach wrzesnia ;( Niestety, takie zbiorniki sprzedaja sie w ilosci jednej sztuki na 3 lata- maly popyt. Reszta gratow do instalacji jest dostepna od reki i nie ma z nimi problemu. Wedlug wstepnych obliczen cala instalacja bedzie kosztowac 750zl, wszystko nowe elementy, czyli ma szanse sie zwrocic w jeden sezon. Jesli ten pomysl wypali to cala instalke zamierzam przeniesc do nastepnego planowanego motocykla jakim jest Varadero 1000 na gaznikach :clap: UWAGA! Jesli ktos ma do sprzedania zbiornik do LPG walcowy pod wielozawor o pojemnosci 15l (ewentualnie 10l) to niech da znac. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

15l to troche lipa, bo bedziesz mial zasiegu ~200km :].

A gdzie butle wrzucisz? Do Topka?

 

Pzdr

Niestety, zbiornik na gaz w przypadku motocykla jest najwiekszym ograniczeniem calej instalacji. Butla walcowa 15l o srednicy 200mm jest najwieksza, jaka wejdzie do mojego topcase Givi Maxxia (52 l.) Praktyczny zasieg szacuje na ok 170 km (butle LPG napelnia sie tylko w 80%) co i tak nie jest zle biorac pod uwage fakt, ze stacje z autogazem sa praktycznie wszedzie. Patrzac z innej strony zasieg motocykla zwiekszy sie- paliwo w zbiorniku + gaz w butli :icon_mrgreen:- traska do 400 km bez przystanku na tankowanie- masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, ale po co? nawet na wtrysku sekwencyjnym osiągi auta spadają jeśli mają być podobne do tych na bezynie wtedy silnik musi spalać o wiele więcej gazu i to przestaje być opłacalne.

 

eee opowiadasz

sam wysnules chyba taka teorie z dedukcji, ja mialem sekwencyjny wtrysk w aucie i chodzilo tak samo jak na benzynie, a jazde mialem za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem auto na gaz i różnica w osiągach była drastyczna żeby osiągi były podobne auto musiało spalić 18l a po 50 tys. silnik był zarżnięty. nie była to instalacja z sekwencyjnym wtryskiem, ale kolega ostatnio założył sobie instalacje z wtryskiem sekwencyjnym i różnica w osiągach jest naprawdę spora- spadek mocy i momentu obrotowego co widać przy ruszaniu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zajezdzisz silnik to ci dziury w podlodze wypadna...

ja mialem sekwencyjny gaz i szedl rownie dobrze jak na benzynie a spalal go malutko, wiec jak dla mnie opowiesci ze zeby auto jezdzilo na gazie jak na benzynie musisz rownie duzo wylozyc na gaz co bys dal na benzyne, sa malo wiarygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy ktoś kiedykolwiek próbował zamontować instalację gazową do motocykla. Byłoby to w ogóle możliwe od strony technicznej? :lalag:

 

Można, ale po co?... chyba że z nudów i dla wydania kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał, czy można zrobić silnik na wode. Z teoretycznego punktu widzenia się da, ale...

Pamiętajmy, że większość silników spalinowych chodzi na iskrę. Dużo główkować nie trzeba, że od tego woda nam sie nie zapali, dlatego trzeba by dokonywać reakcji elektrolizy i rozdzielać wodę na wodór (świetnie palący się) i tlen (również bardzo dobrze ulegający reakcji spalania). Z tlenu jednak będzie zbyt mało energii, więc wypuszczamy go w kosmos, zostaje sam wodór. Teraz zastanówmy się...

 

Czy nie taniej jest umieścić od razu gotowy wodór czy przetwarzać wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale po co?... chyba że z nudów i dla wydania kasy.

Przeczytaj kolego ten temat dokladnie, to moze znajdziesz pare argumentow przemawiajacych za LPG w motocyklu. Oczywiscie, dla osoby ktora wyciaga sprzeta z garazu raz w tygodniu tylko po to zeby sobie bez celu po okolicy polatac to jest nieoplacalna sprawa :) Pozdrawiam :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...