Skocz do zawartości

Wolne obroty cb 650 dziwny problem.


darek.666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :icon_mrgreen:

Mam mały problem trochę dziwny.

Remontowałem motocykl tzn rozkręciłem do ostatniej śrubki, wymieniłem co potrzeba i złożyłem z powrotem.

Niestety pojawił sie problem z wolnymi obrotami.

Gdy gonię i zwalniam wrzucając luz wolne obroty zostaja na 1500-1600 i nie chcą spadać dopóki nie przegazuje. Wtety schodzą ta 1100 i motorek pracuje super równo. Nie ma problemów z odpalaniem ani z przyspieszaniem. Zaznaczam że nie robiłem synchronizacji.Pytanie czy naprawdę jest konieczna, a może trzeba tylko wyregulować skład mieszanki na wolnych. Co myśłicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz chcieć sprawdzić jak chodzą linki od gazu - może powrotna ma luz albo się zacina.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linkami wszystko ok. Sprawdzałem.

 

Tak na marginesie pytanie do bubera, ile masz zębów w przedniej zębatce napędzającej tylnie koło. Bo ja mam dwie, mniejszą i wiekszą i nie wiem właściwie jaka powinna być założona oryginalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linkami wszystko ok. Sprawdzałem.

 

Tak na marginesie pytanie do bubera, ile masz zębów w przedniej zębatce napędzającej tylnie koło. Bo ja mam dwie, mniejszą i wiekszą i nie wiem właściwie jaka powinna być założona oryginalnie?

 

Hmm, to dziwna sprawa. A jak rozbierałeś gaźniki (rozbierałeś?) to trzymałeś je w kupie czy rozkręciłeś? Bo jak tak to naprawdę najpierw je zsynchronizuj (nie mieszanką) i zobacz co dalej. To stosunkowo prosta sprawa. Jeszcze w jednym miejscu poszukam i dam znać.

 

Co do zębatek, to mam firmowo - z przodu 16 z tyłu 37, jakkolwiek była też wersja 16/40. Ale tak czy inaczej 16 z przodu.

 

pójdź tutaj - zawsze się przyda...

 

"MANUAL" http://cosky0.tripod.com/

"ELECTRICS" http://cosky1.tripod.com/index.html

 

No w końcu ktoś z moim motorkiem! :icon_rolleyes: Jak o niego tylko troszkę zadbasz, to cię nigdy nie zawiedzie - ja mam już drugą i nigdy nie miałem większych problemów.

 

Pozdro!

 

No dobra, poszukałem w najlepszym miejscu dla twojego moto http://www.sohc4.us/forums/index.php i wychodzą 2 rzeczy - sprawdź czy nie bierze gdzieś fałszywego powietrza i zsynchronizuj gaźniki.

 

I daj znać. Zobaczymy co się da zrobić :)

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem mieszankę i jest trochę lepiej, teraz już lepiej schodzi z obrotów

Niestety zauważyłem dzisiaj mały wyciek spod uszczelki pod głowica(uszczelka jest nowa :) )chol...ra znowu muszę go rozebrać. Bardzo możliwe że właśnie tam złapała fałszywe powietrze.

Wczoraj na chwilę zadymiła na niebiesko, co znaczy, że gdzieś musiała złapać olej.Pojezdzę do końca tygodnia i znowu do garażu.

Jak masz jakiegoś maila to podaj. Chętnie pokoresponduję. Na pewno zrodzą mi się jescze jakieś pytania.

Ta cb 650 którą mam to też jest moja druga, niestety ja miałem z nią tylko problemy :icon_rolleyes:

Pozdrawiam.

Moj mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...