Skocz do zawartości

Dlawiaca sie Suzi !!!


Xzibitos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!! Mam problem z moja Suzi. Gdy odpale ja jest wszystko ok wkreca sie na obr. zchodzi normalnie lecz gdy przejade ok 15 km zaczyna sie cos z nia dziac. Mianowicie zaczyna ja dlawic i po chwili staje wtedy musze chwilke poczekac i po 2 min moge znow jechac ale to tylko starcza na ok 2 km bo problem znow sie powtarza w kolko. Niemam pojecia co sie z nia dzieje, porozkrecalem gazniki poprzeczyszczalem to doczego moglem sie dostac kranik bak a ona dlaej nic. Prosze was o porady w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie pojawienia sie czkawki otworz wlew zbiornika paliwa i wtedy zobacz czy problemy ustana.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto krotkotrwala czkawka to wynik zatkanego odpowietrznika w zbiorniku. A ze trik latwy i do wykonania bez poslugiwania sie zadnymi narzedziami to polecam sprawdzic na poczatek.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje sie paliwo w tej pozycji !!!

 

 

a nie powinno , kranik jest na podciśnienie i po włączeniu silnika dopiero otwiera paliwo, sprawdz czy po rozgrzaniu śmierdzi paliwem z oleju w silniku, pewnie olej do wymiank, kranik do naprawy albo nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem dosyć podobne zachowanie mojej Suzi :) Okazało się, że to filtr powietrza był zabrudzony. Wpakowałem nowy filtr i GS śmiga jak powinna, bez żadnego dławienia. Możesz spróbować zrobić dziurę w filtrze, np. śrubokrętem i pojeździć, wtedy zobaczysz czy się dławi. Gorzej jeśli nadal będzie to samo, bo wtedy zostaniesz z dziurawym filtrem... :icon_rolleyes: Niektórzy też "piorą" filtr, osuszają i wsadzają ponownie... ale ja jakoś bym tego nie praktykował. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżako mylisz sie - w pozycji PRI paliwo spływa niezaleznie od tego czy jest wlaczony czy wylaczony silnik - od tego jest ta pozycja zeby zalac gazniki np po czyszczeniu lub po spuszczeniu z komor paliwa. pzdro

 

Racja.

Jezeli paliwo leci to teraz zostaw kranik w tej pozycji i przejedz sie kilkanascie km aby sprawdzic

czy czasem dlawienie nie zniklo. Napisz jak bylo.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlawienie wystepuje dalej. Bede prubowal jeszcze podgjac blaszki kture sa na plywakach. Obnize je bo cos mi sie wydaje ze niedostaje tyle paliwa co czeba i dlawi go po przejechaniu tych kilku km a po postoju komory plywakowe sie napelniaja i dalej mozna jechac. Nic dzis zatestuje i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżako mylisz sie - w pozycji PRI paliwo spływa niezaleznie od tego czy jest wlaczony czy wylaczony silnik - od tego jest ta pozycja zeby zalac gazniki np po czyszczeniu lub po spuszczeniu z komor paliwa. pzdro

prawdpodobnie masz rację, ale kolega z GSem lepiej niech sprawdzi zapach oleju, piszę bo miałem taki przypadek jak zostawiłem motocykl na zalewaniu i paliwo przelało się ze zbiornika do silnika a motocykl po rozgrzaniu zdychał a po ostygnięciu (chwila ) zapalał i tak wkółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlawienie wystepuje dalej. Bede prubowal jeszcze podgjac blaszki kture sa na plywakach.

Z tym trzeba uwazac, bo jak to zrobisz "na oko" to rozne rzeczy moga sie zaczac dziac.

Poziom radze podwyzszyc nie wiecej niz o 1 mm, czy wiesz jak sie go mierzy ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...