Skocz do zawartości

ciężko wchodzą biegi


nerlst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki mały problem tzn. dzisiaj wymieniłem tarcze sprzęgłowe i strasznie ciężko wchodzą biegi. Sprzęgło wyregulowałem tak:

- odkręciłem linke od sprzęgła

- wkręcałem śrube od regulacji do mometnu, aż wyczułem opór

- odkręciłem o 1 obrót śrube od regulacji sprzęgła

- przykręciłem linkę

- dokręciłem o 1 obrót śrubę od regulacji sprzęgła

Sprzęgło chodzi bardzo dobrze i się nie ślizga, ale ciężko wchodzą biegi, a luz da się włączyć tylko z dwójki i to też nie łatwo. Jutro wkręcę tą śrubę od regulacji trochę głębiej, ale czy to nie spowoduje ślizgania się sprzęgła? (nie zdążyłem sprawdzić bo nie miałem czasu) Może znacie jakieś lepsze sposoby regulacji sprzęgła, albo wiecie co mogłem zrobić nie tak?

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie gesty podciagnij sprzeglo i zobacz jak chodzi

 

lub rozgrzej CZte podstaw ja na stopki centralne tylne kolo w gorze wbij bieg i zobacz czy zatrzymasz kolo noga jesli nie to masz zle wyregulowane sprzeglo i dlatego biegi tak ciezko chodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że przy regulacji warto wyjąć krzywke od półautomatu sprzęgła bo przeszkadza podczas regulacji tzn. jak wkręca się tą śrube od regulacji sprzęgła to łapka która trzyma linke idzie do góry, gdy łapka przestaje iść do góry tzn. że dalsze wkręcanie spowoduje włączenie sprzęgła. Jak przy regulacji jest włożona ta krzywka to łapka od linki przestaje iść do góry wcześniej przez co trudniej wyregulować sprzęgło. Wyjąłem krzywke i jak łapka przestała iść do góry, odkręciłem śrube od regulacji o 3 obroty, włożyłem krzywke i dokręciłem śrube od regulacji o 2,5 obrotu. Sprzęgło działa super :buttrock: Dominik D. gdzie śmigasz, bo ja jeżdżę po Radomiu i nie widziałem jeszcze Jawy :)

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu chodziło ci źle sprzęgło czy biegi?

Jakby nie wysprzęglał to by ślizgał na tarczach, jak biegi ciężko wchodzą to prędzej już sprzęgło jest za słabo naciągnięte i biegi są wbijane na niepełnym sprzęgle.

Hipol radzi sobie doskonale w tych sprzętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...