Skocz do zawartości

dziura w mocy


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak piszę wydziura w mocy mojego moto, tak do połowy gazu przyspiesza dobrze, później łapie takiego strasznego muła, dopuki nie osiągnie troche wyższych obrotów, jak je osiagnie dostaje znów mega pover, czym może być to spowodowane?? złą długością układu wydechoego, ustawieniem gaźnika raczej nie, bo to ni jest zalewanie sie moto tylko tak jakby brakowało mu tchu w pewnymm zakresie obrotów, prosze o pomoc pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakiem zaworu wydechowego ;) W Takich moto gdy maly cylinderek ma duze kanaly przelotowe a szczegolnie duzy wydechowy Silnik sie tak zachowuje.Dlatego np w125 po to jest zawor aby troche zalatac ta dziure:)Nic z tym nie zrobisz chyba ze dasz mniejsze przelozenie albo pobawisz sie w wiekszy gaznik:)To Zmora.W skuterach tez tka jest tyle ze tam da sie to zalatac regulacja srpzegla i rolek :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zaworu nie mam, bo to mineralka, gaźnik jest 21 mm a gardziel 22mm, gdy miałem gardziel 18mm, dziura ta była mniej odczuwalna, ale za to sałbszy był.to co można jeszcze zrobić oprucz zmiany przełozen??pzdr,

No raczej juz nic nie zrobisz. Ja mam podobnie, w 125 bo zrezygnowałem z zaworu, ale za to wysokie obroty są super. Mozesz pobawic sie jeszcze gażnikiem. Tzn. wkręć śrube powietrzną, tak żeby dostawał wiecej paliwa , a mniej powietrza i wtedy bedzi ciut mocniejszy na dole i dziura sie zmniejszy.

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli myslisz ze wyjecie zaworu wydechowego polepszylo Ci gore to sie mylisz niestety....

Polepszylo i to o wiele. Jak miałem zawór to moto bardzo słabe miało wysokie obroty, fakt, że ten zawór był jakos przerabiany i może do końca sie nie otwierał, ale bez niego wysokie obroty są naprawde bardzo mocne. Na niskich jest słaby i po gwałtownym dodaniu gazu sie muli i spalanie jest wyższe. Mam okazje dostac taki zawor, tylko boje sie że straci moc na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...