Skocz do zawartości

Stało się ...


Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem juz w innym temacie ale nikt nie odpowiedzial, wiec zakladam nowy.

 

Zgubiłem prawo jazdy kat. A1 i w związku z tym mam kilka pytań.

 

Zdałem juz na kat. A jednak prawko odbiore dopiero gdy zdam B. Czy przy odbiorze A+B bede musiał oddac stare prawo jazdy(kat A1 ktore zgubiłem)?Jest to obowiazkowe i bez tego nie dostane nowego prawka, czy tez moge przy odbiorze powiedziec, ze nie mam a i tak dostane prawko?

 

Z tego co wiem stare prawko sie przecina, ale co zrobic jezeli go nie mam?

 

Jak wyglada procedura na policji jezeli pojde zglosic zagubienie prawa jazdy ? Bo jestem zielony w tym temacie.

 

 

Licze na odpowiedzi bo nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając ten nasz popieprzony kraj bedziesz pewnie musiał wyrobić na nowo plastick kat. A1 po to żeby mogli Ci go przeciąć i wydać nowy plastick kat. A1, A, B.

 

A tak na poważnie ja bym się udał do wydziału ruchu drogowego i popytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje. Bo niby co ma do tego policja???

 

Prędzej zgłosiłbym zgubienie w wydziale komunikacji.

trzeba zglosic i na policje i do wydzialu komunikacji. wiem bo sam zgubilem miesiac temu :biggrin: i prosze tego nie podwazac ;)

ale juz wszysto ok. wyrobilem nowe papiery w 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zglosic i na policje i do wydzialu komunikacji. wiem bo sam zgubilem miesiac temu :biggrin: i prosze tego nie podwazac ;)

ale juz wszysto ok. wyrobilem nowe papiery w 6 dni.

 

 

Heh widzisz też kiedyś zgubiłem prawko ( na szczęści ktoś znalazł i przyniósł mi do domu po 2h) i na policji powiedzieli mi że takimi głupotami to oni się nie zajmują i słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tylko ja sie zastanawiam czy muszę obowiązkowo oddac plastik do przecięcia przy odbiorze nowego prawka z nowymi kategoriami? Jezeli nie trzeba to nie wyrabiam a jezeli trzeba no to nie mam wyjścia ... :biggrin:

Jeszcze jedno, ile trwa wyrobienie nowego plastiku od momentu zgłoszenia ?

 

ps. Prawko zgubiłem w piatek ... łudzę się, ze ktos kto znalazl owe prawko jest normalny i zwróci... wkoncu sa tam wszystkie moje dane, pozatym po co komus moje prawko? Ale to Polska.

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zglosic i na policje i do wydzialu komunikacji. wiem bo sam zgubilem miesiac temu :P i prosze tego nie podwazac :crossy:

ale juz wszysto ok. wyrobilem nowe papiery w 6 dni.

 

 

Heh widzisz też kiedyś zgubiłem prawko ( na szczęści ktoś znalazł i przyniósł mi do domu po 2h) i na policji powiedzieli mi że takimi głupotami to oni się nie zajmują i słusznie.

 

I tak to już jest w naszym wspaniałym kraju, że co komenda to inne przepisy ich obowiązują ;) , a może im sie nie chce :crossy:

A może trzeba im przypomnieć, że ich obowiązkiem jest przyjęcie zgłoszenia utraty dokumentu :biggrin:

Ale to w końcu oni powinni wiedzieć, czy takie głupoty (zagubienie prawka nie dla każdego jest głupotą) należą do ichobowiązków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak ... zgubiłeś :biggrin: prawko.

Tylko uważaj, znajomy przy kontroli jadąc busem powyżej 3,5T wyciągnął prawko z kategorią AB, na uwagę Pana Policjanta że ma "za krótkie lejce" wyciągnął drugie prawko, już z właściwą kategorią ABC. To bolało go jak cholera, sąd grodzki i takie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zagubiłeś prawko to walisz do wydziału komunikacji i wypełniasz stosowny kwit że zagubiłeś w nn okolicznościach i tyle - Policji nic do tego chyba że ktoś ci je ukradł wtedy trzeba zgłosić bo miało miejsce przestępstwo.

pozdr. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...