Skocz do zawartości

Zmiana profilu przedniej opony PILNE


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazyjnie do kupienia super oponkę w niskiej cenie. Tylko mam obiekcje, bo jest ciut wyższa niż zaleca producent (profil 70 zamiast 60), szerokość taka sama jak mam teraz. Czy warto ją kupić czy lepiej nie zawracać sobie głowy i szukać opony w oryginalnym rozmiarze? Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!! :icon_mrgreen: ;) :notworthy:

 

Ja też mam 120/70/17 a powinno być 120/60/17. Ogólnie jeździ się bardzo dobrze, jednak licznik zaniża (ze względu na wyższy profil opony) bo mam ślimak podpięty pod przednie koło. Nie wiem jak jest w kotku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 120/70/17 a powinno być 120/60/17. Ogólnie jeździ się bardzo dobrze, jednak licznik zaniża (ze względu na wyższy profil opony) bo mam ślimak podpięty pod przednie koło. Nie wiem jak jest w kotku,

 

U mnie jest tak samo, niestety. Cholera może jednak poczekam do motobajzlu, jest w ten weekend w warszawie i tam napewno kupie jakąś fajną oponkę w dobrym rozmiarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem co Ty. Kupiłem wyzszą i śmiga się super. Polecam

 

A jak duże są teraz przekłamania licznika w stosunku do tego co było kiedys(ze starą oponą)?? Aha i jeszcze czy 120zł to dobra cena za Bridgestone Battlax BT010 (44 tydzień 2002 roku)? Opona ma jeszcze cycki po bokach, a po środku ma taka sama glebokosc bieżnika co po bokach. W rowkach widać jeszcze czerwony pasek (ten co widnieje na nowych oponach przy kancie).

Edytowane przez Mrówa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazyjnie do kupienia super oponkę w niskiej cenie. Tylko mam obiekcje, bo jest ciut wyższa niż zaleca producent (profil 70 zamiast 60), szerokość taka sama jak mam teraz. Czy warto ją kupić czy lepiej nie zawracać sobie głowy i szukać opony w oryginalnym rozmiarze? Proszę o szybką odpowiedź.

 

No to tak na szybko:

różnica w średnicy koła- 24 mm, zamiast 575,8 będziesz miał 599,8 mm

różnica w prędkości 4%- na liczniku 100 km/h, realnie 104 km/h (większa opona na przednim kółku i kręci sie wolniej ), odpowiednio 150 i 156.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak na szybko:

różnica w średnicy koła- 24 mm, zamiast 575,8 będziesz miał 599,8 mm

różnica w prędkości 4%- na liczniku 100 km/h, realnie 104 km/h (większa opona na przednim kółku i kręci sie wolniej ), odpowiednio 150 i 156.

 

Ok dzięki wielkie za przybliżenie. Tak też to sobie wymyśliłem, że różnica będzie ok. 4% wskazań wg. tych samych obliczeń :icon_mrgreen: . Teraz czekam na opinie odnosnie tego czy opłaca się wziąć gumke za tą cenę.

Edytowane przez Mrówa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...