Skocz do zawartości

Iż 49 co o nim sądzicie


vespucci
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jak w temacie: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=126379997 stoi w niedaleko mnie, ale coś mi się wydaje że cena trochę wysoko 1500 !! ??

Możecie napisac swoje opinie, warto czy nie?

Wg mnie to drogo, a może się myle. '

Każda nawet najmniejsza uwaga będzie przydatna.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma papier to ja bym dal moze z 700zl, bo ramy zdrowe ale i tak remont bedzie trza robic. Wazne pamietaj bo "49" ma puszke pradow, taka jak w DKW,tylko ze znaczkiem saturna, jezeli pradnica nie laduje to trzeba bedzie ja przewinac, albo kombinowac dalej. Dla mnie nie najgorszy material do remontu,ale zacznijmy tak : silnik i cylinder od 56 poznej albo planety. Brak osprzetu wajchy zmainy biegow,lampa tylnia od WSK M06. Mam gowniana jakosc zdjec. Moze mogblys mi je przeslac na maila. ale czekaj z licytacja. Zadzwon tydzien po zakonczeniu jesli nikt nie kupi, to bierz a silniki do remontu chodza czasami na bajzlu po 150 zl,chociaz ja bym zostal przy tym;p ale to zalezy tylko od Ciebie. Wal na priva jak cos.Pozdrawiam

Edytowane przez Wojt@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę nie brałbym tego Jeża, bo tak jak napisał Wojt@s trochę za dużo mu brakuje. To że moto jakoś wygląda to nic nie znaczy bo i tak jest do remontu, a lepiej remontować w miarę oryginalny motorek, w którym kilka istotnych elementów jest oryginalnych. W tym przypadku będziesz musiał zdobyć Cylinder i glowicę od 49, przy okazji trzeba będzie zmieniac tłok, pierścienie - ogólnie remont góry silnika. Oczywiście być może można jeździć na tym co jest, ale gdybys chciał po prostu jeździć to byś kupił MZ ETZ a nie Iża ;-) Dodatkowo brakuje różnych pierdółek typu osprzęt dźwigni zmiany biegów - niby pierdoła, ale może kosztować, tak samo osłony łańcucha, siedzenie, tylna lampa - ogólnie motorek wymaga trochę wkładu. Na koniec zostawiłem sobie prąd, ponieważ jesli teraz moto jeździ na akumulatorze to ma zasięg bez świateł w okolicach 50-100km. Tak więc trzeba zrobic prądy, a to w tym Jeżu oznacza przewijanie wirnika lub dłubanie w puszcze prądów, któa jest deficytowym towarem w tym modelu, tak jak wszystko co jest związane z przednia i tylną lampą. Podsumowując, za 1500 PLN nie kupiłbym tego moto, na mój gust to warte jest około 800-1000 - oczywiście z papierami. Takiego Jeża bez papierów wyrwiesz w dobrym stanie i kompletnego za 800 a ten jest "średnio" kompletny, no i wymaga jeszcze sporo roboty.

 

Kurczak

Iż Planeta'63

------------------------

www.izhmoto.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzwoniłem do gościa w sprawie dokumentów, więc ma dowód rejestracyjny ale nie ma umowy kupna-sprzedazy z poprzednim właścicielem więc tu trzeba by kombinować :icon_razz: Co do reszty to jeszce nic niewiem, mam zamiar jakoś się przejechac i zobaczyc na własne oczy ten motorek.

Takiego Jeża bez papierów wyrwiesz w dobrym stanie i kompletnego za 800
- chętnie takiego za taką cenę bym wzioł :notworthy:

Ale narazie szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...