Skocz do zawartości

Zabierają PRAWKO???


mierzwa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś własnie przed chwilą mówili(TVN TURBO) że policja (w warszawie chyba nie jestem pewien czy to może cały kraj) że za przekroczenie prędkości np 50 km/h a jedziesz 100 zabieraja prawko... to ma wejść dopiero czy juz weszło? wie ktoś cos więcej na ten temat? proszę o odp

Edytowane przez mierzwa2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejsc jeszcze nie weszło (przynajmniej w mojej okolicy)

znajomy 3 tygodnie temu dostał 500 zł i 10 punktów :)

 

ale podobno w niemczech za znaczne przekroczenie odbieraja prawko na rok

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podobno w niemczech za znaczne przekroczenie odbieraja prawko na rok

Tekst "ale podobno" bym wykreślił, bo niestety zabierają jak przekroczysz o ileś tam :crossy:

Moja mama jedzie jutro na komendę w Niemczech, bo strzelili jej fotkę i mogą jej nawet zabrać prawko na rok - wiecie 3L silnik, ładna droga, mały ruch to przycisnęła :)

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś własnie przed chwilą mówili(TVN TURBO) że policja (w warszawie chyba nie jestem pewien czy to może cały kraj) że za przekroczenie prędkości np 50 km/h a jedziesz 100 zabieraja prawko... to ma wejść dopiero czy juz weszło? wie ktoś cos więcej na ten temat? proszę o odp

Chyba nie cały kraj tylko Warszawa (nie na 100%), a z tego co słyszałem to nie wszędzie zabiorą jak przekroczysz o drugie tyle tylko w miejscach gdzie są często wypadki (wymienili w Warszawie dwa miejsca Powstańców Śląskich róg Radiowa i Prymasa 1000-lecja nad Jagiellońską).

 

ale podobno w niemczech za znaczne przekroczenie odbieraja prawko na rok

nawet za przejechanie na czerwonym zabierają na rok

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie pewnie po nowym roku!!!!W Czechach za przekroczenie pretkosci o 10km/h dostaje sie 2pkt i 150zl na nasze,a jak przekroczy sie predkosc o 30km/h to zabieraja prawko,czyli u nas jeszcze nie bedzie tak zle :)

 

 

zgadza się ale czasami są miejsca gdzie ograniczenia prędkości sa chore sam znam kilka i tam naprawdę idzie przekroczyć prędkośc o drugie tyle :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zabierają, tylko żeby byli konsekwentni i żeby nikt nie miał taryfy ulgowej.

Ostatnio mój kolega, zawodowy żołnierz został zatrzymany na Trasie Toruńskiej za przekroczenie prędkości, w miejscu gdzie było ograniczenie do 40 km/h jechał 120 km/h i co mu zrobili? Ano nic, pokazał książeczkę wojskową, pogadał trochę i po sprawie. Dlaczego w naszym kraju nadal są równi i równiejsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrali im prawo do chowania się w krzakach więc będa mniej zarabiać :( , pewnie lobby policjantów poruszyły specjalne sznureczki ze by było wiecej mozliwości wycisniecia z nas kasy na lewo :clap: . jak w niemczech zaproponujesz policjantowi łapówkę to idziesz siedzieć z miejsca a u nas każdy wie jak jest :) ty mniej płacisz onie zarabiają i kazdy jest zadowolony ale wypadków coraz wiecej. wolał bym, zeby było bardziej rygorystyczniemoże wolnij bym jeżdził :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie przeciez to zaden nowy przepis tylko jego nowa interpretacja. Kodeks wykroczen przewiduje, ze jesli sprawca wykroczenia drogowego zagraza bezpieczenstwu w ruchu - sad moze orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdow.

 

Jak dla mnie to kolejny zabieg medialny Ziobry i spolki - mydlacy oczy ludziom, ktory przy okazji skrzywdzi wielu przypadkowych ludzi.

 

Klazula generalna - "zagroza bezpieczeniu w ruchu" jest tak szeroka, ze na dobra sprawe da sie tam wcisnac wszystko. Ale od tego wiekszosc sedziow ma rozum, aby wlasciwie wykorzystywac przyznane przez kodeks uprawnienia. Jak dla mnie takie "naciski" na sad, zeby orzekac takie zakazy za podwojne przekroczenie predkosci to kolejny przyklad zlamania niezawislosci sedziowskiej. Rownie dobrze wkrotce komus moze przyjsc do glowy odbieranie prawka (lub samochodu/motocykla) w przypadku zaparkowania na zakazie... :clap:

 

Co z ludzmi, ktorym pierwszy raz przytrafi sie takie przekroczenie? Np. zero punktow karnych na koncie, jakies idiotyczne ogarniczenie na obwodnicy do 40 km/h pozostawione przez ekipe remontowa 2 lata temu. Tak trudno przekroczyc dwukrotnie predkosc? Zapewne znalazlyby sie sytuacje, gdzie bez wiekszej brawury kierowcy taka sytuacja jest mozliwa.

Ale oczywiscie najlatwiej mydlic oczy ludziom takimi idiotycznymi akcjami, a wyborcze obietnice o budowie autostrad i cywilizowanych drog schowac do szuflady.

 

Skoro za przekroczenie predkosci zabierac prawko, to za spowodowanie kolizji nalezaloby zsylac na Sybir lub obcinac prawa noge/reke, zeby nie mogla wiecej dodawac gazu :clap:

 

Toc to gorzej niz sredniowiecze... :)

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech zaproponujesz policjantowi łapówkę to idziesz siedzieć z miejsca a u nas każdy wie jak jest :notworthy: ty mniej płacisz onie zarabiają i kazdy jest zadowolony

 

 

A ja nie proponuję, nie daję i policjant nie jest zadowolony. I chociaż mam aktualnie 16 pkt to nie dam im i koniec. Jakby każdy miał takie podejście, to i patrole działałyby prewencyjnie, a nie w celu zgolenia kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...