Skocz do zawartości

Moj Nowy Nabytek :) Musze sie Pochwalic... Zundapp KS 80


motorzeszow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny motorek, jak na taką kase :)

Sąsiad mojego dziadka ma też jakiegoś Zundappa 80 ccm z końca lat 70-tych i śmiga na tym już ładnych parę lat bez żadnej awarii !! Także sprzęt bardzo dobry jakościowo.. :biggrin:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh po glowicy widac ze to 2T pytanie lekko nie w dziesiatke.Otoz wlasnie nie.Np nsr50 czy mtx nie są blokowane na tlumiku.Zazwcyzja są blokowane na gazniku.Albo miedzy kruccem i gaznikiem jest podlkadka zmniejszajaca przeplyw mieszanki.albo na membrankach z jednej strony.blaszka ograniczajaca ruch jest plaka i przygieta do lsitkow membrany ze niedaje im wogole ruchu.pracuje tylk ote ktore są z drugiej strony a itak(np nsr50)maja ograniczony ruch przez drugą blaszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Tak wyglada membrana np w mbx,mtx,Nsr(Ns-1) http://img177.imageshack.us/img177/6773/membranyps0.jpg

 

TE blachy ograniczają ruch tych ciekich blaszek do gory.Ta membrana na zdjeciu jest akurat odblokowana.Zazwyczaj gdy moto jest blokowane na membranie te te blachy nie są tak odgiete tylko dolegają do tych cienkich listkow ograniczajac z jednej strony(są po obu stronach listki i blachy)Ruch :biggrin: pzdr

 

niem owie ze tam ta membrana wyglada tak samo ale zasada blokwoania bedzie taka sama:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, no dobra wielkie dzieki juz wszystko kumam, tylko jeszcze pytanko, do jakiego stopnia mam razgiac jak cos te blachy grube?? czy jelsi za mocno je odegne to bedzie gorzej? bo chyba moge to bardziej uszkodzic niz polepszyc. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

ten motorek chyba nie ma zaworu membranowego..bo sam mam taki

blokada jest na wydechu,bo pisze na nim 80km/h(przynajmniej u mnie)

silnik to nie żadan sachs tylko zundapp.tłok jest na jednym L-ringowym pierścieniu.

ktoś tu pisał ze silnik ten jest podatny na przeróbki....mógłby coś więcej powiedzieć na ten temat??byłbym wdzięczny....chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak z częściami do tego motorka,bo nigdzie nic nie mogę dostać(tylko zębatki są po 95zł za sztukę na larssonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...