Skocz do zawartości

wszystko na temat kawasaki kmx


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam 2 pytanka. 1 jaki najlepiej wlać olej ( silnikowy, nie do mieszanki) do kmx 125 ?

wymieniłam ostatnio klocki na nowe a tarcze zostawiłam stare. tarcze nagrzewają się momentalnie nawet po 2km sa gorące. 2.Czy to normalne? - tak powinno być? może kogoś rozbawią te pytania ale prosze o odp. bo ja się na tym akurat nie bardzo znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam 2 pytanka. 1 jaki najlepiej wlać olej ( silnikowy, nie do mieszanki) do kmx 125 ?

wymieniłam ostatnio klocki na nowe a tarcze zostawiłam stare. tarcze nagrzewają się momentalnie nawet po 2km sa gorące. 2.Czy to normalne? - tak powinno być? może kogoś rozbawią te pytania ale prosze o odp. bo ja się na tym akurat nie bardzo znam.

 

chcesz dolać czy wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienić całkowicie. To co tam jest aktualnie odbiega od standardów :P Poza tym chciałabym wlać taki by nie mieć problemów ze sprzęgłem. ( na niektórych podobno skleja tarcze)

Edytowane przez Patdom90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul transoil expert 2t, dobry olej na pewno nie będziesz miał z nim problemów. Co do grzejącej sie tarczy, prawdopodobnie tłoczki nie odbijają. Na początek wymień płyn i dobrze odpowietrz jeżeli nie pomorze musisz rozebrać zacisk wyczyścić tłoczki, sprawdzić stan gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul transoil expert 2t, dobry olej na pewno nie będziesz miał z nim problemów. Co do grzejącej sie tarczy, prawdopodobnie tłoczki nie odbijają. Na początek wymień płyn i dobrze odpowietrz jeżeli nie pomorze musisz rozebrać zacisk wyczyścić tłoczki, sprawdzić stan gumek.

 

 

A dziekuje za odp. Problem jest taki że dosłownie 2 tyg. temu właśnie był robiony cały zacisk, tłoczek szlifowany, wymieniony płyn ( przy odpowietrzaniu), gumki w dobrym stanie, a tu tarcze gorące. Niektórzy mówią że to normalne, ale to chyba nie jest jak dla mnie normalne... Niewiem mechanikiem nie jestem :P .Dziekuje za wskazanie mi oleju. Może ktoś ma pomysł jeśli chodzi o te tarcze jeszcze? czy może zrobić zacisk jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś koło do góry i zakręć ręką dosyć mocno i zobacz ile obrotów zrobi. To zależy jak rozumieć że tarcza jest gorąca jeżeli jeździsz po lesie hamujesz przyspieszasz i po zatrzymaniu tarcza jest gorąca to ok, natomiast gdy jedziesz drogą bez używania hamulca a po zatrzymaniu tarcza jest gorąca to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś koło do góry i zakręć ręką dosyć mocno i zobacz ile obrotów zrobi. To zależy jak rozumieć że tarcza jest gorąca jeżeli jeździsz po lesie hamujesz przyspieszasz i po zatrzymaniu tarcza jest gorąca to ok, natomiast gdy jedziesz drogą bez używania hamulca a po zatrzymaniu tarcza jest gorąca to coś jest nie tak.

 

 

Przetestowałam i hamowałam tylko jednym hamulcem by sprawdzić czy 2ga tarcza gdzie nie używałam też bedzie gorąca i nie jest. Cóż, moze to przez nowe klocki nagrzewa się tak szybko... w każdym razie dziekuje bardzo za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do tokarza to ci dorobi, tyle że musisz wziąć ze sobą silnik lub całe moto. Ja tak zrobiłem zapłaciłem 20zł, nie rób druciarstwa żadnym ściągaczem trójramiennym, młotkiem czy innym wynalazkiem bo pokrzywisz koło a i tak nie ściągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam magneto już sciągłem cewki założyłem motor pali do kopa jeździ normalnie wszystko ok. Tylko mam parę pytań

1) Nakrętka (seryjna) którą było przykręcone magneto była trochę zniszczona ktoś chyba klucza nie dopasował dałem tam inną zwykłą i podłożyłem pod nią podkładkę sprężynującą czy może być tam podkładka bo jak odkręciłem wtedy to nie było może zostać tam ona??

2) Czy łańcuch DID 428 (130 ogniw) wystarczy mi na zębatkę przód 13 tył 50 i czy ten łańcuch jest dobry czy patrzeć na inny

3) Przy wymianie oleju wymieniać uszczelniacze (simeringi) czy nie jest to konieczne

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeżeli założyłeś dobrze dopasowaną podkładke i nakrętka łapie cały gwint to może zostać.

2) Nie wiem.

3) Jeżeli chodzi o lagi to jaki sens jest wymieniać olej bez wymiany uszczelniaczy, wymienisz olej i za tydzień będziesz rozbierał ponownie bo zaczną lać, to nie są duże koszty żeby na tym oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jeszcze zaznaczę na wale i tej śrubie jakoś żeby sprawdzić czy się nie odkręca ale myślę że przy sprężynującej nie powinna

 

Panowie myślę że to już ostatnie moje pytanie którą oponkę z tych trzech polecalibyście do kmx na tył wiem że są one używane ale wykosztowałem się już trochę na motor i na razie odpuszczam sobie nową a ta co ją teraz mam już się nie nadaje do jazdy

1 http://moto.allegro.pl/4-00-18-4-00-18-continental-tkc80-i1719005829.html

2 http://moto.allegro.pl/4-60-18-4-60-18-bridgestone-trailwing-tw-12-i1719005799.html

3 http://moto.allegro.pl/opona-cross-enduro-pirelli-140-80-18-18-i1720208096.html

 

a i czy do tyłu wejdzie mi 140/90/18 w ogóle czy jaki maks wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jeszcze zaznaczę na wale i tej śrubie jakoś żeby sprawdzić czy się nie odkręca ale myślę że przy sprężynującej nie powinna

 

Panowie myślę że to już ostatnie moje pytanie którą oponkę z tych trzech polecalibyście do kmx na tył wiem że są one używane ale wykosztowałem się już trochę na motor i na razie odpuszczam sobie nową a ta co ją teraz mam już się nie nadaje do jazdy

1 http://moto.allegro.pl/4-00-18-4-00-18-continental-tkc80-i1719005829.html

2 http://moto.allegro.pl/4-60-18-4-60-18-bridgestone-trailwing-tw-12-i1719005799.html

3 http://moto.allegro.pl/opona-cross-enduro-pirelli-140-80-18-18-i1720208096.html

 

a i czy do tyłu wejdzie mi 140/90/18 w ogóle czy jaki maks wchodzi

 

 

nie bierz 140 to TYLKO 125cc w piasku nie uciągniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...