Skocz do zawartości

ENDUROWCY !!! POWIDZCIE MI KEIDY TAK NAPRAWDE KONCZY SIE SEZONA JAZDY


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

ENDUROWCEM AMATOREM JESTEM OD TEGO ROKU I JAK TO PRZYSTALO NA TYPOWEGO AMATORA CHCIALEM LATAC, SKAKAC ITP ITD JAK JUZ PEWNIE SOBIE POMYSLELISCIE WYJEB..... NO I MOJA REGENERACJA TRWALA PRAWIE 3 MIESIACE !!! NA MOTO SIADAM OD JUTRA PRZEDEMNA JESZCZE SUCHY WRZESIEN,PAZDIERNIK NO I TAK DO SNIEGOW, A WIEC POWIEDZCIE MI DRODZY FORUMOWICZE UZYWACZE I POSIADACZE TAK WSPANIALEGO SPRZETU JAK MOTOCYKL ENDURO KIEDY TAK NAPRAWDE ODKLADACIE MOTOCYKL DO GARAZU NA ZIMOWY SEN I CZY WOGULE GO ODKLADACIE.

BO JAK ZWYKLE STOJE UPARCIE PRZY WERSJI "NIE CHOWAJ GO TYLKO JEZDZIJ" :) :evil: :) A POWIEDZCIE JAK TO SIE MA W PRAKTYCE GDY MAMY SNIEG I TEMPERATURE MIEDZY +~8 DO - 15 STOPNI C.PZDR. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ! :evil:

pomogla mi w moim dylemacie, chowaj moto do garazu (w zimie) ale tylko na noc :) :) .

skozystam z posta i zadam 2 pytanie. jaka kurtke byscie proponowali na mrozy zebym mogl polatac nie martwiac sie ze bede chory lub cos gorszego sie zemna porobi od zimna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, spróbuj. Bardzo fajnie sprawdziły mi się kalesony, koszulka i bandytka na głowę z Rukki (od Pomira)-rewelacyjna sprawa, cieniutkie a grzeje super, przy minus 10 nie było problemu w terenie. Problem pojwił się gdy trzeba było zgrzanym wracać kilka kilometrów szosową dojazdówką-żadne ciuchy chyba tu nie pomogą, jak się jest przemoczonym i spoconym. Tak naprawdę to trochę przesadziłem z zimowymi jazdami po wodzie, i miałem później straszne problemy ze zdrowiem, i kostucha pokazywała mi przez trzy dni albo tak :) , albo tak :) .

Inna rzecz-klocki pokrywają się lodem, można kilkaset metrów metrów jechać próbując rozpaczliwie hamować. Dobrze jest co jakiś czas przyhamowac dla osuszenia klocka.

No i jak do tej pory nie mam patentu na kolcowanie tylnej opony-wzmacniane śruby 8.8 wytrzymywały co najwyzej dwie jazdy. Przód-o.k, wkręty do drewna sprawdziły się rewelacyjnie.

Ja spróbowałem, dopóki z tyłu są kolce to jest super zabawa, ale w tym sezonie nie kontynuuję, mam trochę traumę i nie igram ze zdrowiem. Zresztą jak wsiądę na motocykl zima to od razu spotka mnie smierć z rąk żony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

ENDUROWCEM AMATOREM JESTEM OD TEGO ROKU I JAK TO PRZYSTALO NA TYPOWEGO AMATORA CHCIALEM LATAC, SKAKAC ITP ITD JAK JUZ PEWNIE SOBIE POMYSLELISCIE WYJEB..... NO I MOJA REGENERACJA TRWALA PRAWIE 3 MIESIACE !!! NA MOTO SIADAM OD JUTRA PRZEDEMNA JESZCZE SUCHY WRZESIEN,PAZDIERNIK NO I TAK DO SNIEGOW, A WIEC POWIEDZCIE MI DRODZY FORUMOWICZE UZYWACZE I POSIADACZE TAK WSPANIALEGO SPRZETU JAK MOTOCYKL ENDURO KIEDY TAK NAPRAWDE ODKLADACIE MOTOCYKL DO GARAZU NA ZIMOWY SEN I CZY WOGULE GO ODKLADACIE.

BO JAK ZWYKLE STOJE UPARCIE PRZY WERSJI "NIE CHOWAJ GO TYLKO JEZDZIJ" :) :) :P A POWIEDZCIE JAK TO SIE MA W PRAKTYCE GDY MAMY SNIEG I TEMPERATURE MIEDZY +~8 DO - 15 STOPNI C.PZDR. :)

1) CAPS LOCK OFF

 

2) Niestety musisz sie przyzwyczaic ze jak kupujesz moto w trakcie sezonu to ten sezon jest ubozszy. Wiadomo ze jezeli przez zime przygotowujesz sprzeta to na wiosne wiesz czym jezdzisz, a jak kupisz sprzeta w kwietniu czy maju to najprawdopodobniej w czasie zimy nic nie bylo remontowane pozatym motocykl jest nowy, nie znasz go.

3) Dla mnie najlepsza pora do latania jest wczesna wiosna (roztopy) i pozna jesien (sloty). Wtedy zawsze kochanego blota jest pod dostatkiem :evil:. Jak zaczynaja sie przymrozki to z reguly noj motocykl zasypia na zime. Czyli u mnie sezon trwa (w zaleznosci od pogody) od marca do poczatku listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już indywidualna sprawa każdego z nas.Pamiętaj,nie ma złej pogody na motor,są tylko źle ubrani motocykliści :).

doozer powiedz mi tam w okolich nowej deby jest gdzie polatac ??? bo do nowej deby mam 20km a wiec bym moigl tam smigac.

smigasz cos w moich rejonach tj. Stalowa wola ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet latam w zime kalesony spodnie narciarskie gruby golf 2 bluzy kortk ziomowa kominiara kask gogle i przedewszystkim rekawice zapalki :) lub zapalniczkę :)

 

 

 

 

 

Do sprzedania

Honda Cb 250 2300 do negocjacji .Pisac na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doozer powiedz mi tam w okolich nowej deby jest gdzie polatac ??? bo do nowej deby mam 20km a wiec bym moigl tam smigac.

smigasz cos w moich rejonach tj. Stalowa wola ???

No na brak terenów to ja nie nażekam,chociaż boje sie sam zapuszczać gdzieś głęboko w las ;) W tę sobote byłem m.in w stalowce i w Nisku na motorku z kolegą z Grębowa,ze Stalowej jeździł z nami taki chłopak na dr 350.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w tym dziwnego ze ma 16 lat i jezdzi na GSX-F 600 ?? ja sezonu nie rozpoczynam i nie koncze:) jestr cały czas:) Wyobrazacie sobie wzork babek lat po 50-60 ktore przechodzac po chodniku w wigilje widziały mnie katujacego w zaspach na sąsiada polu (przy głownej drodze) KTMem LC4 620 ?? Staneły jak wryte i patrzyły a ja jezdziłem:) a jak z kumplem wzielismy odemnie z barku jakies wino wypilismy na rozgrzewke troche i pojechalismy DT50/80 na taki moj prywatny mały tor:) to były klimaty:) ZIMA RLZ !! albo Aprilia SR 50 w wigilje dwa lata temu po miescie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...